امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۲۷ | تعداد بازدید : 16285 نفر | امتیاز خبر :
 • ملت و کشور نان خور کارگران هستند/ضربه های سخت به کارگران با عدم پرداخت حقوق و اخراج و تعدیل

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا ضمن تبریک ایام پر خیر و برکت ولادت قطب عالم امکان و ...

  ملت و کشور نان خور کارگران هستند/ضربه های سخت به کارگران با عدم پرداخت حقوق و اخراج و تعدیل

  خطیب جمعه پیشوا گفت:ملت و کشور نان خور کارگر هستند و دولت و ملت باید از قشر زحمت کش کارگر که چرخه تولید به دست آنهاست حمایت کند،متاسفانه امروز کارگران با عدم پرداخت حقوقشان و اخراج و تعدیل ضربه های فراوانی می خورند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا ضمن تبریک ایام پر خیر و برکت ولادت قطب عالم امکان و خاتم الاوصیا ،حضرت مهدی (عج) اظهار داشت:در باب مهدویت و مباحث مربوط به امام زمان(عج) مطالب فراوانی وجود دارد اما باید این موضوع را مدنظر قرار داد که امام زمان (عج) غائب نیست و حاضر است ، بدی اعمال بندگان باعث محرومیت از دیدن روی امام عصر شده است.

  وی افزود:مال دنیا و گرفتاری های آن باعث شده از یاد امام زمان (عج) غافل شویم ، ظلم های فراوان به عده ای اجازه داده دیگران را زیر دست خود بدانند و همچنین تکبر و قطع صله رحم باعث غفلت از یاد امام عصر شده است.

  باقری بیان نمود:دولت ، مسئولان و مردم باید کمک کنند و جشن باشکوهی برای ولادت امام زمان (عج) بگیرند البته باید بسیاری از کج سلیقگی ها را در برگزاری این جشن باشکوه کنار بگذاریم و به بهانه شادی برای امام عصر دچار گناه نشویم.

  خطیب جمعه پیشوا ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان گفت:عظمتی که حضرت سید الشهدا برای حضرت علی اکبر(ع) در نظر داشتند به دلیل ایمان و انسانیت و ایستادگی این جوان بود.

  وی افزود : خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی نسبت به جوان باوری از ابتدای انقلاب توجه داشته است و در دوران دفاع مقدس این جوانان بودند که خوش درخشیدند و امروز هم سهم عظیمی در بحث تغییرات و تحولات اجتماعی و سیاسی دارند.

  باقری با اشاره به مشکلات جوانان در حوزه های مختلف اظهار کرد:بیکاری جوانان و عدم امکانات لازم ورزشی و تفریحی و رفاهی در کل کشور و همچنین در شهرستان مشکلی است که گریبانگیر جوانان شده است .

  وی افزود:معظل اعتیاد و نداشتن مسکن و همچنین بالارفتن سن ازدواج در بین دختران به بالای ۳۰ سال همگی نشان از بی توجهی مسئولان نسبت به این قشر است.

  امام جمعه پیشوا در خصوص معظلات خانوادگی و اجتماعی نسل جوان گفت: عدم اعتماد جوانان به نسل گذشته باعث شکاف بین نسل جوان امروز و نسل اول انقلاب شده است که اساتید و فرهنگیان باید راهی برای از بین بردن شکاف بین دو نسل پیدا کنند.

  وی ضمن تبریک روز کارگر و با اشاره به روایات مختلف در خصوص مقام کارگر بیان نمود:ارزش دین نسبت به کار و کارگر با توجه به سنت پیغمبر و سیره اهل بیت (ع) مشخص است،هر روز متعلق به کارگر است و باید قدر کارگران را بدانیم.

  باقری تاکید کرد: ملت و کشور نان خور کارگر هستند و دولت و ملت باید از قشر زحمت کش کارگر که چرخه تولید به دست آنهاست حمایت کند،متاسفانه امروز کارگران با عدم پرداخت حقوقشان و اخراج و تعدیل ضربه های فراوانی می خورند.

  خطیب جمعه پیشوا ضمن تسلیت شهادت مرتض مطهری و گرامیداشت مقام معلم تصریح کرد:بالاترین ارزش ها علم است ،هر اندازه که برای علم ارزش قائل هستیم باید برای معلم هم ارزش و احترام قائل شویم، ملتی که قدر علم را نداند قدر معلم را ندانسته است و آسیب پذیر خواهد شد.

  وی در ادامه بیان داشت:قریب به ۱۲ سال از دوران زندگی فرزندان ما در اختیار آموزش و پرورش است و مردم انتظار دارند معلمان افرادی متدین را تحویل جامعه بدهند ، تاثیرگذارترین قشر جامعه امروز فرهنگیان هستند.

  باقری ضمن تبریک روز شورا های اسلامی شهر و روستا گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا از برکات نظام هستند و عصاره ملت در شهر و روستای محل خدمت محسوب می شوند و باید طبق خواسته و نظر مردم و در نظر گرفتن نیازهای آنها عمل کنند.

  وی افزود :خوشبختانه شورای اسلامی شهر پیشوا در این مدت خوب عمل کرده است و در باقیمانده دوره شورای پنجم مصوباتی را امضاء کند که برطرف کننده درد مردم باشد و حاشیه شهر و فقرا را مدنظر قرار دهد.

  خطیب جمعه پیشوا در پایان گفت: مدتی است که قیمت محصولات بالاتر رفته است و نسبت به قبل با افزایش روبرو شده است ،مسئولان باید ورود کنند و علت افزایش قیمت را جویا شوند.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای