امروز : دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 2 دسامبر, 2015 | ساعت انتشار خبر : 11:51 | تعداد بازدید : 1202 نفر | امتیاز خبر :
 • معرفی ۳۰ عکس برگزیده سوگواره عکس عاشورائیان دماوند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، میثم توکلی در حاشیه چهارمین سوگواره عکس عاشورائیان در دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود،  اظهار کرد: این مسابقه در دو موضوع و دو بخش ...

  مسئول عکس انجمن سینماگران جوان دماوند گفت: معیار انتخاب عکس‌ها سنت، عزاداری، ایده، خلاقیت و کادربندی بود و از بین ۶۰۰ عکس ارسالی، ۳۰ عکس به‌عنوان عکس نهایی انتخاب شد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، میثم توکلی در حاشیه چهارمین سوگواره عکس عاشورائیان در دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود،  اظهار کرد: این مسابقه در دو موضوع و دو بخش برگزارشده بود که هر نفر برای هر موضوع و در هر بخش می‌توانست ۲۰ عکس و با مجموع ۴۰ عکس برای عکاسی با موبایل و عکاسی حرفه‌ای ارائه نماید.

  وی افزود: عکس‌های ارسالی، توسط سه داور در یک مرحله داوری شد و به تعدادی از عکس‌ها نمره داده شد و عکس‌هایی که بالاترین امتیاز را کسب کرده بودند به مرحله بعد راه یافتند؛ البته در بین عکس‌های ارسالی، مجموعه هم دیده می‌شد که بنا بر قوانین، موردبررسی داورها قرار نگرفت.

  داور مسابقه سوگواره عکس عاشوراییان شهرستان دماوند در خصوص معیارهای انتخاب عکس‌ها توضیح داد: معیار انتخاب عکس‌ها سنت، عزاداری، ایده، خلاقیت و کادربندی بود و بر مبنای تصمیم گرفته شده، ویرایش جزء معیارها قرار نگیرد و عکس‌ها خام باشد.

  توکلی با اشاره به اینکه عکس‌ها کدگذاری و رای داورها محفوظ بود، بیان کرد: از بین ۶۰۰ عکس ارسالی، ۵۶ عکس به مرحله بعد راه یافتند و در مرحله دوم، ۵۶ عکس‌ دوباره داوری شد؛ البته همه این ۵۶ عکس شایسته راه یافتن به گالری بودند، اما به علت محدودیت فضا این داوری مجدد صورت پذیرفت.

  وی خاطرنشان کرد: تعداد ۲۶ عکس، با داشتن حداقل‌ها و چهار عکس دیگر به نسبت اینکه مفهوم برتری داشت، در مرحله دوم داوری انتخاب شد و مجموع عکس‌ها به ۳۰ عکس رسید که از بین این ۳۰ عکس با ارائه ادله، سه عکس به‌عنوان عکس برتر ازنظر داوران مسابقه انتخاب شد و پنج عکس هم شایسته تقدیر شدند.

  داور مسابقه سوگواره عکس عاشوراییان شهرستان دماوند با اشاره به برگزاری مجموعه کلاس‌هایی زیر نظر انجمن سینماگران دماوند تحت عنوان پاتوق عکاسان، تصریح کرد: شرکت در پاتوق عکاسی تأثیر مثبتی بر عکاسی علاقمندان به این حرفه داشت و ۹۰ درصد عکس‌های ارسالی برای، عکاسانی هستند که در پاتوق عکاسی فعالیت داشتند.

  توکلی با اشاره به لزوم رسمی شدن اعضای پاتوق عکاسی خاطرنشان کرد: انجمن سینما گران جوان اهمیت را بر این امر قرار داده که عضو رسمی داشته باشد، هشت ماه سعی شد با برگزاری کلاس‌های رایگان، علاقمندان نسبت به انجمن سینماگران آشنا شوند، افرادی که علاقه به عضویت در این انجمن رادارند با پر کردن فرم ثبت‌نام به عضویت رسمی این پاتوق می‌پیوندند.
  وی ادامه داد: اگر افراد در انجمن عضو رسمی شوند، شرکت آن‌ها در پاتوق عکاسی یا به‌صورت رایگان است و یا دارای تخفیف ویژه‌ای خواهد بود و به علت عمومی بودن پاتوق، دوستانی که علاقه‌ای به عضویت در انجمن ندارند با پرداخت شهریه کلاس، می‌توانند در این کلاس حضورداشته باشند.

  داور مسابقه سوگواره عکس عاشوراییان شهرستان دماوند در خصوص مزیت داشتن کارت عضویت در انجمن سینماگران جوان تصریح کرد: با داشتن کارت عضویت در انجمن از مزیت‌هایی چون شرکت در تورهای عکاسی، کلاس‌ها، کارگاه‌های آموزشی، شرکت در همایش‌ها و جشنواره‌ها در خارج از شهرستان استفاده کنند، به‌طور مثال جشنواره بسیج که چند ماه پیش برگزار شد و از شهرستان دماوند خیلی‌ها جایزه گرفتند و مهم‌ترین مسئله‌ای که پاتوق عکاسی داشته این بوده که افراد علاقه‌مند به هنر و به‌خصوص هنر عکاسی را گرد هم جمع کرده و یک انسجام هنری به این تشکل بخشیده است.

  لازم به ذکر است که پاتوق عکاسان شهرستان دماوند به سرپرستی میثم توکلی زیر نظر انجمن سینماگران جوان دماوند به مسئولیت جواد آقایی، حدود هشت ماه پیش در فرهنگسرای کوثر شهرستان دماوند آغاز و یک هفته در میان به فعالیت خود ادامه داده است.

   

  گزارش از: فاطمه قربانی

   495 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای