امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 17 آوریل, 2019 | ساعت انتشار خبر : 18:04 | تعداد بازدید : 448 نفر | امتیاز خبر :
 • معاون وزیر جهاد: گوسفندهای دم دار هیچ مشکلی ندارند

  به گزارش ندای پیشوا؛ مرتضی رضایی در حاشیه روز مزرعه در روستای چالتاسیون گفت: بارشهای بسیار خوبی در کشور شاهد بودیم و میانگین خوبی نسبت به گذشته داشتیم. وی افزود: بارشها باعث میشود ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ مرتضی رضایی در حاشیه روز مزرعه در روستای چالتاسیون گفت: بارشهای بسیار خوبی در کشور شاهد بودیم و میانگین خوبی نسبت به گذشته داشتیم.

  وی افزود: بارشها باعث میشود که کشاورزی امسال رونق خوبی داشته باشد بخصوص در بحث مراتع و همانطور که میدانید بخشی از نیاز دامها در کشور از طریق مراتع تامین میشود .

  رضایی گفت: چیزی حدود ۹ ملیون تن بصورت میانگین از مراتع علوفه تهیه میشود که امسال با این بارشها پیش بینی میشود که تولید مراتع بهتر بشود و این میتواند در تولید گوشت قرمز تاثیر مهمی داشته باشد.

  وی افزود: هزینه تولید نیز پایین میآید بخصوص برای دامداریهایی که وابسته به مراتع هستند.

  رضایی گفت: در بحث گوشت قرمز بصورت میانگین سالانه ما حدود ۸۵۰ هزار تن از انواع دام مثل گوساله،گوسفند،بز،شتر و گاو میش تولید می کنیم.

  وی افزود: سرانه مصرف کشور ما نسبت به تولید بالاتر است بنابراین مجبوریم حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز وارد کنیم که این عدد در سال گذشته به ۱۶۰ هزار تن جهت تنظیم بازار رسید.

  مرتضی رضایی گفت: اینکه چرا دام زنده وارد نمیشود این بحث وجود دارد که این امر هم مزیتهایی دارد و هم اینکه هزینه هایی در بر دارد.

  وی افزود: در خصوص حمل دام زنده و غیره و مزیت آن به عنوان مثال اینکه در بازار کشتار باعث رونق بازار شده و تمامی اعضا کشتار شده هر کدام جداگانه خود میتواند هم در بحث اشتغالزایی و هم در بحث تراکم مزیتهای زیادی داشته باشد بنابر این ترکیبی از اینها چه در زمینه واردات گوشت قرمز منجمد و چه گوشت سرد گوسفندی از کشورهای دیگر انجام میشود.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هیچگونه مشکلی در زمینه بهداشتی این گوشتها یا کیفیت آنها وجود ندارد و اینکه اینها دم دار هستند باید بگویم نزادهای گوسفندی در دنیا دو دسته هستند .

  وی افزود: یک دسته آنها که دمبه دارند و یک دسته آنها که بجای دمبه، دم دارند که هیچگونه تفاوتی در کیفیت گوشت آنها وجود ندارد.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: اینها اصطلاحا دم دارند و این به معنی ضعف ژنتیکی نیست.

  وی افزود: با ابلاغیه ای که هیئت دولت صادر کرد قاچاق دام به حد اقل ممکن رسیده است.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشور ما صادر کننده دام بوده است بدلیل اینکه دامهای ما نژادی خوبی دارند که باب طبع کشورهای حوزه خلیج هستند.

  وی افزود: با توجه به افزایش تولید دام صادرات رسمی دام آزاد میشود و باعث رونق و افزایش صادرات در این زمینه میشود.

  ۸۹۶ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای