امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۱ خرداد, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۱۷:۴۶ | تعداد بازدید : 6809 نفر | امتیاز خبر :
 • معاون رئیس‌جمهور از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در روستاهای کشور خبر داد

  معاون رئیس‌جمهور: در روستاهای کشور 300 هزار شغل ایجاد می‌کنیم     به گزارش ندای پیشوا: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: با منابع 1.5 میلیون دلاری صندوق توسعه ملی قادر ...

  معاون رئیس‌جمهور: در روستاهای کشور ۳۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کنیم

   

   

  به گزارش ندای پیشوا: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: با منابع ۱٫۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی قادر خواهیم بود که ۳۰۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد کنیم که این موضوع باعث کاهش ۴ تا ۵ درصدی نرخ بیکاری در روستاها می‌شود.

  محمد امید معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور افزود: این اعتبار در اختیار دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل قرار گرفته که مبلغ ریالی این اعتبار ۱۷ هزار میلیارد تومان است.

   

  وی افزود: حدود ۷ هزار میلیارد تومان از این اعتبار تا به امروز برای ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در کشور هزینه شده است.

   

  معاون رئیس‌جمهور با اشاره به آمار اشتغال روستاییان در سال ۹۷ بیان کرد: در سال ۹۷ نرخ اشتغال در روستا نسبت به سال ۹۶ حدود ۲۷ درصد رشد داشته که این اعتبارات در اشتغال روستاییان توانسته مؤثر باشد.

   

  امید افزود: از این اشتغال‌ها حدود ۵۰ درصد آن بخش کشاورزی و دام‌پروری و در کل زیرمجموعه‌های کشاورزی داده‌شده که بسیار مؤثر بوده و در رونق تولید روستاها تأثیر خوبی گذاشته است.

   

  وی در مورد چگونگی تخصیص اعتبارات به روستاییان گفت: این منابع قطعاً می‌تواند باعث رشد در روستاهای کشور شود چراکه سود آن ۴ و ۶ درصد قرار داده‌شده که نرخ سود کمی است و زمان پرداخت آن نیز ۹ ساله است.

   

  معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور گفت: کارهای عظیمی در توسعه روستاها اعم از تولیدات گلخانه‌ای، تولیدات دامی و استفاده از تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته در آبیاری در روستاهای شهرستان پیشوا و دیگر روستاهای کشور صورت گرفته است.

   

  امید اضافه کرد: ما با منابع ۱٫۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی قادر خواهیم بود که ۳۰۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد کنیم که این موضوع باعث کاهش ۴ الی ۵ درصدی نرخ بیکاری در روستاها می‌شود.

   

  وی در پایان خاطرنشان کرد: جمعیت روستایی در حومه استان تهران حدود یک‌میلیون نفر است، ما باید از این ظرفیت تولید به‌خوبی استفاده کنیم چراکه شهر تهران بازار خوبی برای محصولات روستاهای اطراف تهران است.

   

  محمد امید معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور در سفر به پیشوا از چند گلخانه‌ واقع در روستاهای شهرستان پیشوا بازدید کرد.

  ۴۰۸ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای