امروز : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳ بهمن, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۲۱:۱۵ | تعداد بازدید : 21812 نفر | امتیاز خبر :
 • معاون بهزیستی پیشوا: هوشیار باشید اما نگران نباشید!

  همکاری مشترک اداره بهزیستی شهرستان و آموزش و پرورش در برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از معلولیت(آگاهسازی) در مدارس به نحو شایسته ادامه دارد. به گزارش ندای پیشوا؛ ملک دار مسول اورژانس اجتماعی ...

  همکاری مشترک اداره بهزیستی شهرستان و آموزش و پرورش در برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از معلولیت(آگاهسازی) در مدارس به نحو شایسته ادامه دارد.

  به گزارش ندای پیشوا؛ ملک دار مسول اورژانس اجتماعی و معاونت پیشگیری اداره بهزیستی شهریتان پیشوا در گفتگو با ما گفت : سلامتی فقط به معنای نبود بیماری نیست، بلکه به معنی خوب بودن کامل جسمی، روانی و اجتماعی است و هرگونه اختلال در این ابعاد منجر به نبود سلامت می شود.

  وی افزود: گاهی بیماری ها، مشکلات ژنتیکی و یا عوامل محیطی باعث عوارض و اختلالاتی ماندگار می شوند که می توانند باعث محدودیت فرد در زندگی روزمره و محرومیت از فرصت های سهیم شدن در زندگی اجتماعی در سطحی برابر با دیگران شوند که به آن معلولیت می گویند‌.

  ملک دار گفت: با توجه به اینکه پایین بودن سواد سلامت موجب هدر رفتن حجم زیادی از بودجه های بخش سلامت می شود، پرداختن به موضوع سواد سلامت و بکارگیری راهکارهایی برای ارتقا آنرا  ضروری دانست.

  وی افزود: طرح آگاهسازی (پیشگیری از معلولیت)با هدف ذکر شده در مدارس پیشوا ویژه دانش آموزان پایه دهم و یازدهم در حال اجرا است و تاکنون ۹۲۰نفر از دانش آموزان آموزش های لازم پیشگیرانه که شامل (پیشگیری از نابینایی، پیشگیری از ناشنوایی، پیشگیری از بیماری های عضلانی – اسکلتی، پیشگیری از معلولیت های ناشی از اختلالات ژنتیک را در یافت کردند.

  مسئول اوژانس اجتماعی پیشوا گفت:  با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان این دو پایه ۱۶۰۰نفر است سعی داریم تا پایان سال تمامی دانش آموزان این دو پایه آموزش های لازم در این خصوص را دریافت کنند.

  ۷۸۲ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای