امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۰ مهر, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۵۳ | تعداد بازدید : 106992 نفر | امتیاز خبر :
 • FATF توی مشت آمریکا است/FATF اطلاعات اقتصادی ایران برای تحریم های نقطه ای در اختیار آمریکا قرار می دهد

  FATF توی مشت آمریکا است/FATF اطلاعات اقتصادی ایران برای تحریم های نقطه ای در اختیار آمریکا قرار می دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:کنوانسیونFATF توی مشت امریکا است و ...

  FATF توی مشت آمریکا است/FATF اطلاعات اقتصادی ایران برای تحریم های نقطه ای در اختیار آمریکا قرار می دهد

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:کنوانسیونFATF توی مشت امریکا است و وزیر خزانه داری اذعان می کند برای تحریم نقطه ای ایران احتیاج به اطلاعات اقتصادی داریم وانتظار داریم FATF اطلاعات در اختیار ما بگذارد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، دکتر سید حسین نقوی، سخنران ویژه نماز جمعه این هفته شهرستان پیشوا اظهار داشت:مردم انقلابی و ولایتمدارشهرستان های پیشوا ورامین قرچک در سال ۴۲ ثابت کردند پشتیبان ولایت و مرجعیت هستند.

  وی افزود:در مجلس شورای اسلامی با موضع گیری خود ثابت کردم صدای مردم ولایتمدار شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک هستم، انتظار مردم خطه ی پیشوا، ورامین و قرچک این است که نماینده شان انقلابی و ولایت مدار باشد و محکم پای ارزشها بایستد، ما عهد بستیم و پای عهد خود هستیم.

  نماینده مردم پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات اخیر کشور گفت: آمریکاییها، اروپائیها و صهیونیست ها طی چهل سال گذشته با تحریم و تهدید علیه ملت ایران سعی در متوقف نمودن انقلاب اسلامی، گرفتن داعیه های انقلاب را داشتند.

  دکتر نقوی با بیان اینکه ایران در نظر بسیاری از کشورها ابرقدرت است، تاکید کرد: در ملاقات با وزیر دفاع چین یکی از مقامات چینی اذعان داشت ایران ابر قدرت است زیرا در مقابل آمریکایی ایستاده اید که ما جرات ایستادگی در برابر آن را نداریم.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:  ۴۰سال دشمن  از تمام ابزارهای قدرت استفاده نموده است و بدلیل عدم کسب موفقیت به ناچار وارد میدان دیپلماسی شده و با مذاکره و توافق و قراداد های بین المللی سعی دارد ایران را سر جای اول خود بازگردانند.

  وی با اشاره به صحبت های دو سال قبل برژینسکی  در شورای روابط خارجی امریکا عنوان کرد:آنها در تلاش هستند تا ایران دست از ادعاهای انقلابی خود بردارد و به جایگاه خود قبل از انقلاب بر گردد و نوکر و ژاندارم آنها شود تا مشکلات حل شود.

  نقوی افزود: برای دست یابی به این اهداف خود هر کاری می کنند و رییس جمهور، وزیر و نماینده می سازند، توافق می کنند و از همه ابزارها بهره برداری می کنند.

  نماینده مردم پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:چند سال قبل پشت تریبون و در مجالس و محافل اعلام کردند اگر می خواهید مشکل اب ،محیط زیست ، سرمایه گذاری ، رکود و ازدواج حل شود برجام را بپذیرید.

  وی افزود:همان موقع هم در مجلس اعلام کردیم آمریکا دشمن است و هیچ گاه دست ما را نمی گیرد اما رییس جمهور اهانت کردند و گفتند بی سوادها و ترسوها بروید به جهنم.

  دکتر نقوی بیان داشت:امروز دیدید حاصل برجام چیزی جز بیکاری جوانان وافزایش قیمت دلار ،رکود و تعطیلی کارخانه ها و مشکل ازدواج جوانان چیزی برای ما به ارمغان نیاورده است.

  وی افزود :در همان زمان با اعتراضات خود را بیان کردیم که رای ۲۵ میلیونی را گرفتید اما بانک های اروپایی با ما کار نکردند، حتی یک دلار ما جابجا نشد،۷۰ میلیارد دلار توافق اروپاییها روی میز رئیس جمهور خاک می خورد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار کرد: اعتقاد دارند برجام همه چیز را اماده کرده است و FATF مانع است و اگر مانع را بردارید تمام مشکلات ارز و نظام بانکی و ازدواج جوانان حل می شود.

  وی افزود: سال ۹۴ وزیر اقتصاد و دارایی بدون اطلاع مجلس  و مردم FATF را امضا کرد، ۴۱ توصیه آن را پذیرفت و هیچ کدام از مشکلات کشور کم نشد.

  نقوی تصریح کرد: در مجلس حرمت آنها را حفظ کردم و بیان نمودم چیزی کف دستتان نگذاشتند، سپس گفتند چهار لایحه را تصویب کنید تا مشکلات حل شود و لایحه پولشویی، پالرمو و مبارزه با تروریسم را تصویب کردیم که اکنون دو مورد آن منتظر تایید شورای نگهبان است.

  نماینده مردم پیشوا ورامین و قرچک در ادامه گفت :از ما خواستند عضویت در کنوانسیون را بپذیریم و آن وقت مشکلات حل می شود، در صحن علنی مجلس بیان نمودم علی رغم اینکه می دانیم محتوای کنوانسیون خیانت بار و استعماری است، رئیس جمهور اگر راست می گوید برای نمایندگان یک سطر بنویسد که عضویت در کنوانسیون مشکلات مالی ، پولی،بانکی و اقتصادی راحل کند ما رای می دهیم.

  وی افزود: هیچ نماینده ای نمی تواند بگوید من نمی دانم و مطلع نبودم چون تمام جزئیات این طرح بیان شده است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه خزانه داری امریکا رکن چهارم FATF است بیان کرد:کنوانسیون توی مشت امریکا است و وزیر خزانه داری اذعان می کند برای تحریم نقطه ای ایران احتیاج به اطلاعات اقتصادی داریم وانتظار داریم FATF اطلاعات در اختیار ما بگذارد.

  .
  وی افزود: گروه های تروریست را شورای امنیت سازمان ملل مشخص می کند و مطابق این کنوانسیون اگر شورای امنیت، سپاه قدس ما را بعنوان تروریست اعلام کند مطابق کنوانسیون، دولت جمهوری اسلامی باید حاج قاسم سلیمانی و معاونان و نیروهای سپاه قدس را دستگیر ودست بسته تحویل دهد.

  نقوی گفت: نمایندگان مجلس در شهرستان ها و استان ها در آینده نمی توانند  ادعا کنند ندانسته امضا کردیم، متاسفانه رییس مجلس مقصر این میدان است، اما همه بدانند ما از اصول نمی گذریم.

  وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری مخالفت خود را چندین بار با این کنوانسیون اعلام کرده است تاکید کرد: در ملاقاتی که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان صریح و روشن بیان نمودند این کنوانسیون در اتاق فکر استکبار پخت و پزمی شودو ما نباید عضو ان شویم.
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مقام معظم رهبری فرمودند بروید خودتان قانون بنویسید خوبی ها را پیدا کنید ؛برای تحقق امر رهبری هیچ اقدامی نکردند و حتی یک نشست و جلسه برگزار نکردند.

  دکتر نقوی در خصوص اقدامات مجلس برای به تصویب رساندن این کنوانسیون بیان کرد:گرچه مقام معظم رهبری از انها خواستند تشریفات قانونی طی شود اما  ۲۹۰ نماینده ای که در روز ثبت نام برای نماینده محلس شدن، اعلام می نمایند به ولایت التزام عملی داریم باید اطاعت می کردند و سوال چند باره معنی نداشت.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سر و ته این کنوانسیون دست استکبار است خاطر نشان کرد: این کنوانسیون اکنون به شورای نگهبان رفته است و هدفشان این است از سوی شورای نگهبان رد شود تا بنگاههای تبلیغی و رسانه ای با حملات خود مقصر اصلی را مقام معظم رهبری قلمداد نمایند.

  وی افزود:شورای نگهبان سنگر محافظ اسلام باید بایستدوبه  تکلیف شرعی خود عمل می کند و اگر اشکالی به این کنوانسیون وارد شود قطعا حمایت خواهیم کرد.

  دکتر نقوی با اشاره به صحبت های وزیر خارجه بیان کرد: ظریف در مقابل درخواست ما مبنی بر دادن تضمین گفتند نه بنده و نه رییس جمهور هیچ کدام تضمین نمی دهیم که عضویت در این کنوانسیون مشکلات پولی و مالی را حل کند لکن از طرف امریکا تضمین داد که بهانه از دستشان گرفته می شود.

  وی افزود:اگر کسی دنبال این است بهانه از دست آمریکا بگیرد باید انقلاب اسلامی را از ما بگیرد چون هدف آنها پالرمو و FATF نیست و آنها می خواهند انقلاب را از ما بگیرند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امریکا دشمن ما است، ما باید به مردم خودمان اعتماد کنیم،مشکلات اقتصادی ما خارجی نیست و داخلی است، بروید مدیر را درست کنید جلوی فساد را بگیرید، کشور ما ثروتمند است و ملت ما بزرگ است و به مردم خودمان اعتماد کنید.

  ۸۴ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای