امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۴ فروردین, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۶:۱۰ | تعداد بازدید : 13147 نفر | امتیاز خبر :
 • مشکل جدی در مدیریت اقتصادی کشور وجود دارد/حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی تنها راه علاج کشور

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام روح الله باقری در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا که در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا برگزار شد ،ضمن تبریک بعثت پیامبر اکرم ...

  مشکل جدی در مدیریت اقتصادی کشور وجود دارد/حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی تنها راه علاج کشور

  امام جمعه پیشوا گفت:مدیریت اقتصادی کشور ما با مشکل جدی مواجه شده است و  دولت هر روز با افزایش نرخ دلار و ارز و سکه به مردم استرس و فشار وارد میکنند ، اگر از تولید داخل و از اقتصاد مقاومتی حمایت کنیم نیاز به دلار و ارز نداریم.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام روح الله باقری در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا که در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا برگزار شد ،ضمن تبریک بعثت پیامبر اکرم (ص)اظهار داشت:بزرگترین درس بعثت دگرگونی و تحول و انقلاب است ،انقلاب اسلامی شباهت زیادی به بعثت پیامبر اکرم (ص)چه از لحاظ ایجاد تحول در قلوب مردم و چه از لحاظ مدت زمانی که از انقلاب میگذرد و پایداری مردم با وجود مشکلات فراوانی که گریبانگیر جامعه اسلامی شده است،دارد.

  وی افزود: امام خمینی (ره) ،برگزیده خداوند نیز به امامت مبعوث شد ،در جامعه امروز عامه مردم همیشه در صحنه هستند و تبعیت میکنند اما اگر مسئولان با نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب وآرمانهای امام خمینی (ره) تدریجا از تقوا فاصله بگیرند ومراقبت نکنند به انقلاب ضربه میزنند.
  امام جمعه شهرستان پیشوا تاکید کرد:بسیاری از مسئولان تدریجا عوض شده اند ،در دهه اول انقلاب خیلیها از گرفتن حقوق خجالت میکشیدند اما امروز پول پرستی و جاه طلبی در بین آنها نفوذ پیدا کرده است ، طلحه و زبیرها و پول پرستان برای اندوختن سرمایه به اسلام و اعتقادات مردم ضربه میزنند و مردم را به نظام و شهدا بدبین میکنند.
  باقری در ادامه با تبریک اعیاد شعبانیه و کم کاری برخی از مسئولان در برپایی مراسم شادی اهل بیت بیان نمود:خوشبختانه مردم پیشوا در زمینه عزاداری اهل بیت (ع) موفق هستند ،اما شهر پیشوا در قسمت شادی برای اهل بیت ضعیف عمل کرده است، در صورتی که دستور اهل بیت مبنی بر شادی مسلمانان در ایام شادی و سرور اهل بیت است
  وی افزود:از مسئولان فرهنگی،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،دانشگاهها و مراکز آموزشی و هیات های مدهبی شهرستان تقاضا داریم ایام شادی اهل بیت را با شکوه برگزار نمایند.

  خطیب جمعه پیشوا ضمن تقدیر از برگزاری نماز جمعه در فضای علمی دانشگاه و در جوار شهدای گمنام دانشگاه آزاد گفت:اقامه نماز جمعه در دانشگاه و در ایام اربعین شهدای گمنام فرصت مغتنمی است تا با دانشگاه آشنا شویم و شهرک های جدید اطراف با پیشوا آشتی کنند و مجموعه شهرستان یکی شوند.
  وی در ادامه افزود:درخواست مردم و شهرک های اطراف از مسئولان دانشگاه این است که تدابیری اندیشیده شود تا مردم هر زمان بتوانند در کنار قبور شهدای گمنام حاضر شوند و بتوانند آنها را زیارت کنند.

  باقری تنها راه خروج از بحران اقتصادی و دستیابی به پیشرفت را حمایت از کالای ایرانی خواند و گفت: ما از لحاظ مباحث سیاسی و اقتصادی شرعا و قانونا مطیع امر رهبری هستیم،ایشان از سال ۸۹ دستورات فراوان در خصوص اقتصاد مقاومتی داده است اما متاسفانه اجرایی نشده است .
  وی افزود:خیلی از ابرقدرت های دنیا مانند فرانسه ،آلمان ،چین و ژاپن برای یافتن راه علاج و پیشرفت اقتصادی چندین سال به انزوا رفتند و از تولید داخل خود حمایت کردند تا توانستند به پیشرفت دست پیدا کنند.
  امام جمعه شهرستان پیشوا تصریح کرد: اگر تعصب کارگر ،کارمند و تولید کننده ایرانی را حتی با خریدن کالای گران قیمت داخلی داشته باشیم مشکلات حل خواهد شد و باید بپذیریم کیفیت محصولات داخلی در بسیاری از موراد بالاتر از اجناس خارجی است.
  باقری با اشاره به ظرفیت علمی کشور گفت:نسبت به زمان قبل از انقلاب ظرفیت علمی کشور ۲۴ برابر شده است اما در کلان کشور از این ظرفیت ها بهره ی کامل نبرده ایم.
  خطیب جمعه پیشوا افزود: شهرستان پیشوا بیشترین دانشجو و طلبه را در جنوب شرق استان تهران دارد،ما باید با بهره مندی از این ظرفیت پیشوا را از لحاظ علمی و فرهنگی و سیاسی و پیشوا را به قطب علمی کشور تبدیل نماییم.
  باقری با اشاره به مشکلات شهرستان پیشوا در زمینه بهداشتی تاکید کرد:پیشوا با جمعیت فراوان حتی یک تخت بیمارستانی ندارد، وظیفه ذاتی دولت ساخت بیمارستان در شهرستان پیشوا است،منتظر نشسته اند دانشگاه آزاد بیمارستان بسازد.
  وی افزود:بیمارستان شهید مهتدی که چند سال قبل در پیشوا ساخته شده بود برای چندمین بار در بهمن ۹۶با حضور خانواده شهدا افتتاح شد و باز هم با گذشت چند ماه هنوز هیچ امکاناتی برای این بیمارستان در نظر گرفته نشده است.
  امام جمعه پیشوا در پایان گفت:مدیریت اقتصادی کشور ما با مشکل جدی مواجه شده است و  دولت هر روز با افزایش نرخ دلار و ارز و سکه به مردم استرس و فشار وارد میکنند ، اگر از تولید داخل حمایت کنیم و از اقتصاد مقاومتی حمایت کنیم نیاز به دلار و ارز نداریم.

  انتهای پیام/*

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای