امروز : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 8 ژانویه, 2015 | ساعت انتشار خبر : 22:01 | تعداد بازدید : 2555 نفر | امتیاز خبر :
 • مشکلات اقتصادی کشور تنها در سایه عمل به دستورات اسلام رفع می شود

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، آیت الله ‘کاظم صدیقی’ روز پنجشنبه در آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی امامزاده جعفر(ع) که در صحن مطهر این امامزاده در شهرستان پیشوا برگزار شد، با تأکید بر ...

  امام جمعه موقت تهران گفت: رفع مشکلات اقتصادی و رشد و توسعه همه جانبه و پایدار کشور تنها در سایه عمل به دستورات اسلام و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی محقق می شود.

  آیت الله صدیقی

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، آیت الله ‘کاظم صدیقی’ روز پنجشنبه در آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی امامزاده جعفر(ع) که در صحن مطهر این امامزاده در شهرستان پیشوا برگزار شد، با تأکید بر عمل به دستورات نبی مکرم اسلام(ص)، افزود: حکومت اسلام حکومت بخور بخور، باند بازی و رسیدن به خواص نیست ، تنها در سایه حکومت اسلامی است که می توان مقابل بد حجابی و هرزگی ایستاد، مبارزه با رشوه و فساد مأموریت اصلی حکومت اسلامی است.

   

  آیت الله صدیقی تصریح کرد: مسوولین حکومتی باید امین مردم و مایه دلگرمی آنان باشند، مسوولین می باید با مردم مهربان بوده و به داد فقرا برسند ، برای جوانان بیکار فرصت شغلی ایجاد کنند و مقابل مستکبرین ایستادگی کنند که این نماد حکومت مستضعفین است.

   

  وی تأکید کرد: دین مبین اسلام برای تمامی مشکلات انسان ها نسخه رهایی بخش دارد، اسلام برای تمامی دردها و بیماری ها شفابخش است و امروز نیز می توان بیماری اقتصادی کشور را تنها با عمل به دستورات قرآن و اسلام مداوا کرد.

   

  وی اظهار کرد: پس از فوت تمامی پیامبران الهی، کتابشان نیز تحریف شد و راه آنها ادامه پیدا نکرد ولی تنها دین ابدی که خدا قول داد تا کتاب او را از تحریف محافظت کند دین مبین اسلام است، چون خدا بنا دارد این کتاب را برای همیشه به عنوان نسخه زندگی، رفع دردها، شفای بیماری فرهنگی ، سیاسی ، اخلاقی و بین المللی حفظ کند.

   

  وی افزود: نبی مکرم اسلام(ص) از چنان شأن و جایگاهی برخوردار است که پرونده نبوت و رسالت با وجود ایشان تکمیل شد و به اوج خود رسید و پس از آن نیازی به شریعت و کتاب جدید نبود که این امر مهمترین اصل در جهان محسوب می شود.
  وی تصریح کرد: دین اسلام کاملترین فرمول زندگی است و سبک ، فکر ، اخلاق ، رفتار ، مدیریت ، سیاست ، تعلیم و تعلم درست را به مردم ارزانی داشته، این دین مبین به تمامی نیازهای بشر تا روز قیامت پاسخگوست، اسلام تنها دین مسجد نیست بلکه دین جبهه ، بازار، مسوولیت اداری ، دانش ، پیشرفت و مسابقه در همه خوبی هاست و در مقابل تمامی طاغوت ها و مستکبرین عالم ایستادگی می کند.

   

  آیت الله صدیقی گفت : بسیاری از افراد ایمان می آورند ولی در عمل این ایمان را نشان نمی دهند که این نشان از ضعف ایمان دارد ، کسی که خود را پیرو امام و رهبر اعلام می کند باید استکبار ستیز و بیگانه ستیز باشد ، فرد پیرو رهبر باید با قدرت های باطل بشدت برخورد کند، به آن ها چراغ سبز نشان ندهد، برای آنها فرش قرمز پهن نکرده و آنان را بر مومنین ترجیج ندهند.

   

  امام جمعه موقت تهران افزود : خداوند نبی مکرم اسلام را به عنوان پیک خود معرفی کرده و به ایشان مقام ربوبی شهود عطا فرموده و پیامبر اسلام مبشر مومنین است که به مومنین بشارت پیشرفت و قدرت داده است.

   

  * مشکل اقتصادی کشور بدست آمریکا حل نمی شود

   

  امام جمعه موقت تهران گفت : مشکل اقتصادی کشور ما به دست آمریکا حل نمی شود ، آمریکا دشمن ما است و می خواهد ما را نابود کند، کشوری که در طول هشت سال جنگ تحمیلی جوانان ما را به شهادت رساند ، از صدام حمایت کرد و با کمک های خود به رژیم صهیونیستی، برادران و خواهران ما را در لبنان و فلسطین به خاک و خون می کشد نمی تواند گره مشکلات اقتصادی ما را باز کند.

   

  وی بیان داشت :آمریکا دانشمندان هسته ای ما را به دست نوچه اش اسرائیل به شهادت می رساند و در اصل دشمن ترقی ایران محسوب می شود و خود او مهمترین دشمن اقتصاد ماست و با تحریم های ناجوانمردانه علیه ما جنگ براه انداخته است .

   

  وی گفت : بعضی از افراد تصور می کنند که اگر تحریم شکسته شد مشکل حل می شود که این، فکر مشرکانه است ، مصر که با آمریکا جنگ نداشت ، مبارک که مزدور او بود ولی امروز شاهد بدبختی و گرسنگی مردم آن کشور هستیم.
  وی افزود: محمد مرسی نیز که با آمریکا و انگلیس مشکل نداشت ، ولی عاقبتش را همگان شاهد بودند پس آمریکا نسخه شفا بخش هیچ ملتی محسوب نمی شود.

   

  وی گفت : امروز باید شکرگزار نعمت انقلاب اسلامی باشیم که با وجود اینکه اطراف ما گرگ های فراوانی وجود دارند ولی ملت ایران توانسته در طول ۳۶ سال با معجزه الهی خود را حفظ کرده و با وجود آنکه با قدرت های بزرگ در جنگ می باشد ولی ملت ایران رو به رشد و آنها رو به افول هستند.

   

  وی با تأکید بر لزوم ولایت پذیری همه افراد گفت: بعضی از افراد از اینکه زیر بار فرمان ولایت فقیه قرار گیرند، ابا دارند، این افراد در اصل محبت اهل بیت عصمت و طهارت را کسب نکرده اند ولایت مداری را باید از سید حسن نصرالله قهرمان بی بدیل عرب یاد گرفت که در ایران و در میان سیاسیون جهان دستان حضرت آقا را می بوسد زیرا می داند که چه کسی در مقابل او ایستاده است.

   

  آیت الله صدیقی گفت : کسانی که در مقابل عظمت ولایت فقیه سر تعظیم فرود نمی آورند انسان های متکبری هستند که مانند کف روی آب، باد آنها را از اصل جدا کرده است در صورتی که هر فردی که در دریای ولایت ذوب شود، خود به دریا تبدیل می شود.

   

  فرماندار شهرستان پیشوا نیز در این مراسم گفت : نخستین کنگره ملی امامزاده جعفر(ع) باهدف آشنایی بیشتر مردم خداجوی و ولایتمدار با امامزاده جعفر(ع) و معرفی بیشتر شهرستان پیشوا برگزار شد.

   

  ‘عباس ملکوتی خواه’ با اشاره به اینکه شهرستان پیشوا با بزرگی امامزاده جعفر (ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) عجین شده، افزود: پیشوا ازنظر موقعیت جغرافیایی در منتهی الیه جنوب شرق استان تهرن واقع شده که از جنوب با کویر مرکزی و استان سمنان ، از شمال با پاکدشت و از جنوب به ورامین محدود می شود.

   

  آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی امامزاده جعفر(ع) عصر امروز با حضور وزیر اطلاعات، جمعی از مسوولین ، خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم خداجوی شهرستان پیشوا در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) برگزار شد.

   

  در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایایی، از برترین های این کنگره تقدیر شد.

  منبع: ایرنا

   221 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای