امروز : پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 16 مه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 19:56 | تعداد بازدید : 1200 نفر | امتیاز خبر :
 • مسجد جامع تاریخی ورامین مورد توجه مسؤولان میراث استان قرار نمی‌گیرد‌

  امام جمعه موقت ورامین گفت: مسجد جامع به عنوان یکی از آثار مهم تاریخی قداست دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد ولی متأسفانه به مسجد جامع تاریخی ورامین توجه لازم صورت ...

  امام جمعه موقت ورامین گفت: مسجد جامع به عنوان یکی از آثار مهم تاریخی قداست دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد ولی متأسفانه به مسجد جامع تاریخی ورامین توجه لازم صورت نمی‌گیرد‌/

  به گزارش ندای پیشوا، حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان ورامین ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان ورامین آثار تاریخی بسیار ارزشمندی دارد که گل سر سبد این آثار تاریخی مسجد جامع ورامین، برج علاءالدین و سایر آثاری بوده که قابل عرضه و مورد استقبال توریست‌های داخلی و خارجی است و سرمایه‌های ملی کشور محسوب می‌شوند.

  وی افزود: متأسفانه آنچه را که در این موضوع شهرستان از آن رنج می‌برد فقدان اداره میراث فرهنگی است و باید اداره‌ای وجود داشته باشد که برای معرفی، حفاظت و ترویج این آثار مدیریت و تلاش کند.

  امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: علی‌رغم درخواست‌های مکرری که در گذشته انجام شده است متأسفانه این دفتر در ورامین به اداره تبدیل نشده است لذا به نظر می‌رسد با توجه به اینکه وزارت میراث فرهنگی شکل گرفته تأسیس یک اداره از ابتدایی‌ترین کار در این حوزه است و میراث فرهنگی نسبت به تأسیس اداره در این شهرستان کوتاهی می‌کند.

  حجت الاسلام محمودی بیان کرد: مسجد جامع به عنوان یکی از آثار مهم تاریخی قداست دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد ولی متأسفانه به مسجد جامع تاریخی ورامین توجه لازم صورت نمی‌گیرد‌.

  وی خاطرنشان کرد: مسائلی در داخل و اطراف مسجد جامع اتفاق می‌افتد که با شأن مسجد و با رسالت حفاظت از این مرکز سازکار نبوده و این موضوع هم منتقل شده است ولی بخاطر فقدان نیرو و عدم امکانات لازم هنوز گله‌مندی‌هایی برای حفاظت و قداست این مسجد وجود دارد.

  امام جمعه موقت ورامین یادآور شد: با شرایط موجود پیشنهاد می‌شود یا اداره میراث فرهنگی مسجد جامع را از نظر نیرو حفاظتی و مراقبتی اداره کند و اگر توان این کار را ندارد اداره مسجد جامع را به شهرداری واگذار کند.

  انتهای پیام/*

  ۸۲ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای