امروز : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 13 آوریل, 2015 | ساعت انتشار خبر : 12:37 | تعداد بازدید : 4605 نفر | امتیاز خبر :
 • مهم ترین سنگر در اسلام مسجد است/ شهرت پیشوا مرهون وجود امامزاده جعفر (ع) است

    به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان پیشوا اظهار داشت: مهم ترین مکان و سنگر در ...

  امام جمعه شهرستان پیشوا تصریح کرد: مهم ترین مکان و سنگر در اسلام مسجد است چون پایه آن بر اخلاص است و به هیچ گروه، حزب و دسته سیاسی و غیر سیاسی وابسته نیست.

  امام جمعه پیشوا

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان پیشوا اظهار داشت: مهم ترین مکان و سنگر در اسلام مسجد است چون پایه آن بر اخلاص است و به هیچ گروه، حزب و دسته سیاسی و غیر سیاسی وابسته نیست.

   

  وی افزود: مسجد در صدر اسلام و همچنین در انقلاب اسلامی مرکز همه تلاش ها و فعالیت های سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی بوده است و از این به بعد هست و ان شاءالله خواهد بود و باید جایگاه آن را به سطح اصلی خود که پیغمبر اسلامی (صلی الله علیه و آله وسلم) قرار داد، برسانیم.

   

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: با توجه به این که جامعه اسلامی در طول تاریخ از یک مدیریت صحیح اسلامی محروم گشت و طاغوت ها بر جامعه حاکم شدند، از مساجد فقط در محدوده اقامه نماز استفاده می شد و امام جماعت صرفا به عنوان یک برگزار کننده نماز و بیان کننده مسائل ابتدایی وضو، غسل و تیمم شناخته شده بود.

  حجت الاسلام رحمتی نیا بیان داشت: با شروع انقلاب اسلامی مساجد دوباره رونق گرفتند و حرکت های مردم، نظم و نظام انقلابیون و سایر امور از مسجد شروع شد و بعد از پیروزی انقلاب هم به حمدالله مساجد مرکز فعالیت های مختلف شد.

  وی افزود: به برکت انقلاب توانستیم این ضعف را تا حدودی جبران کردیم ولی در عین حال آن گونه که باید و شاید مسجد به مومنین معرفی نشد و آن جایگاه اصلی و واقعی خود را پیدا نکرد و ضعف هایی در مدیریت مساجد بود و الان هم هست.

  حجت الاسلام رحمتی نیا ادامه داد:  بعد از پیروزی انقلاب در زمان مسئولین قبلی تا زمانی که حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری به این سمت منصوب شدند، کارهای خوب و قدم های خوبی برداشته شد ولی راه نرفته هم زیاد داشتیم و داریم و با نگاه بلندی که حجت الاسلام حاج علی اکبری نسبت به مسجد داشتند، چشم انداز خوبی را پیش روی ما ترسیم کردند.

   

  امام جمعه شهرستان پیشوا خطاب به حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: انشاءالله با مدیریت شما مساجد مرکزیت معنوی و مدیریت معنوی خود را در جامعه باز یابد و همه نیروهای مورد نیاز جامعه از مسجد خارج شوند.

  وی افزود: در تاریخ تجربه شده است آنهایی که مسجدی بودند، مفید بودند و غیر مسجدی ها مفید نبودند و گاهی هم مضر بودند؛ ممکن است از نظر تخصص و دانش انسان های خوبی بودند ولی به دلیل جدا بودن از مسجد و نداشتن بهره فرهنگی  و مذهبی که باید از مسجد بگیرند، گاهی اشتباهات انجام دادند که خسارت آنها از سودشان بیشتر بوده است.

   

  حجت الاسلام رحمتی نیا شهرت شهرستان پیشوا را مرهون وجود امامزاده جعفر (علیه السلام) دانست و تصریح کرد: به برکت این امامزاده انسان های شایسته، لایق، مومن و معتقدی تربیت شدند که ۱۵ خرداد سال ۴۲ را آفریدند.

   

  امام جمعه پیشوا خاطر نشان کرد: ۱۵ خرداد برای این منطقه تاریخ ساز شد و امروز پیشوا را به نام ۱۵ خرداد در کشور می شناسند.

   

  خبر مرتبط:

  مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد پیشوا برگزار شد + تصاویر

  ۱۴۶ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای