امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ خرداد, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۱۷:۰۷ | تعداد بازدید : 5877 نفر | امتیاز خبر :
 • مسئولان در قبال خانواده های آسیب پذیر سخت گیری بیهوده نکنند

  به گزارش ندای پیشوا؛ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران: امروز به لحاظ کم کاری برخی از مسئولان، حقوق قانونی برخی از افراد نظیر خانواده دارای معلول و یا زنان سرپرست ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران: امروز به لحاظ کم کاری برخی از مسئولان، حقوق قانونی برخی از افراد نظیر خانواده دارای معلول و یا زنان سرپرست خانوار محقق نمی‌شود.

  وی افزود: امروز برخی از خانواده‌هایی که ۴ یا ۵ فرزند معلول نیز دارند، نتوانسته اند از قانون برخورداری از خانه استفاده کنند و فاقد سرپناه هستند.

  وی تأکید کرد: مدیران نهادهای حمایتی موظفند که حقوق افرادی که تریبونی برای پیگیری حق خود ندارند را پیگیری کنند و آنها را به آنچه استحقاق آن را دارند برسانند.

  شارقی گفت: در موضوع تسهیلات مختص مددجویان، ۳۳ میلیارد تومان به استان تهران اختصاص پیدا کرده که تا کنون فقط ۴ میلیارد تومان آن جذب شده است و این امر نشان از کم کاری مدیران در استفاده از این تسهیلات دارد.

  وی اظهار داشت: یک زمانی می گوئیم دولت اعتبار ندارد و نمی‌توان کاری انجام داد ولی حال که این پول هست و دولت نیز آن را در اختیار استان قرارداده چرا مسئولان کاری انجام نمی‌دهند.

  مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران تأکید کرد: کسی که برای احقاق حق مردم کاری انجام نمی‌دهد، در اصل در حق مردم ظلم کرده است، چرا که این امر موجب نارضایتی مردم شده و تصور می‌کنند که مشکل از دولت است که کاری انجام نمی‌دهد.

  شارقی گفت: یک مددجو درخواست ۳ میلیون تومان وام برای خرید چرخ خیاطی کرده ولی رئیس بهزیستی به دلیل آنکه از مدرک فنی و حرفه‌ای برخوردار نیست، وی را برای دریافت تسهیلات معرفی نمی‌کند، هیچکس شما را به خاطر دادن وام به یک مددجو بازخواست نمی‌کند.

  وی تصریح کرد: امروز مددجویانی که از سایر استان‌ها به تهران مهاجرت می‌کنند با مشکل تحت پوشش قرار گرفتن مواجهند چرا که کمیته امداد اعلام می‌کند باید ۵ سال از حضور آنها در استان بگذرد تا بتوان آنها را حمایت کرد ولی باید دید که پس از ۵ سال می‌توان آن فرد را بار دیگر به شرایط قبل بازگرداند.

  وی افزود: سخت گیری های بیهوده، مشکلات را افزایش می‌دهد، مسئولان باید قانون را به نفع مردم خم کنند تا از میزان آسیب‌ها بکاهد.

  ۶۴۴ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای