امروز : یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 24 ژانویه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 10:02 | تعداد بازدید : 7533 نفر | امتیاز خبر :
 • مردودی ۴۰ درصدی در مراکز معاینه فنی به‌دلیل آلایندگی گازهای خروجی اگزوز

  امامعلی یگان‌زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست  در گفتگو با ندای پیشوا  با اشاره به این مطلب که بخش مهمی از آلودگی هوا ناشی از منابع متحرک و به‌ویژه خودروها است، اظهار ...

  امامعلی یگان‌زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست  در گفتگو با ندای پیشوا  با اشاره به این مطلب که بخش مهمی از آلودگی هوا ناشی از منابع متحرک و به‌ویژه خودروها است، اظهار کرد: مراکز معاینه فنی در این میان نقش مهمی را در کنترل میزان آلایندگی خودروها دارند و سازمان حفاظت محیط زیست به‌عنوان یک نهاد ناظر وظیفه نظارت بر عملکرد صحیح آنها را بر عهده دارد.

  وی با بیان این‌که با بالا رفتن سن خودروها و فرسودگی آنها آلایندگی آنها را در گازهای آلاینده خروجی اگزوزها افزایش می‌‌دهد، گفت: حدود ۴۰ درصد از خودروهای مراجعه‌کننده به مراکز معاینه فنی به‌دلیل بالا بودن سطح گازهای آلاینده خروجی از اگزوز  مردود شده و به تعمیرگاه‌های مجاز فرستاده می‌شوند تا نسبت به رفع عیب آنها اقدام شود.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا تصریح کرد: حدود نیمی از سهم آلایندگی در شهر تهران ناشی از خودروهای فرسوده است که با تعامل‌های بین بخشی می‌بایست نسبت به رفع این مشکل در راستای حفظ سلامت شهروندان  اقدامات لازم صورت پذیرد.

  یگان‌زاده همچنین از بازدید دانش‌آموزی از مرکز معاینه فنی حضرت قائم (عج) در ششمین روز از هفته هوای پاک (روز گذشته) خبر داد و افزود: این اقدام در راستای تعامل با آموزش و پرورش شهرستان پیشوا و به‌منظور فرهنگ‌سازی و پرورش نسلی حافظ محیط زیست صورت پذیرفت.

   363 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای