امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۰۶:۵۰ | تعداد بازدید : 12349 نفر | امتیاز خبر :
 • مردم پیشوا با تاسی از حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) پایه گذار انقلاب اسلامی بودند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین محمود ریاضت شب گذشته در مراسم سالگرد شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) که در تالار قران این آستان مقدس برگزار شد اظهار داشت: ...

  مردم پیشوا به تاسی از حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) پایه گذار انقلاب اسلامی بودند

  شیخ محمود ریاضت گفت:مردم پیشوا  به تاسی از اهل بیت و احیا امر آنها پایه گذار انقلاب اسلامی از کنار ملجا نورانی جعفر بن موسی الکاظم (ع‌)بودند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین محمود ریاضت شب گذشته در مراسم سالگرد شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) که در تالار قران این آستان مقدس برگزار شد اظهار داشت: کسانی که گوی سبقت در تقوا و اخلاص را از بقیه ربوده باشند اعمال و رفتارشان دچار انحراف نمیشود و در تبلیغ رسالات الهی موفق میشوند با ایستادگی و صبر، رحمت خداوند بر آنها نازل می شود.

  وی افزود:امام رضا(ع)با آن عظمت و بزرگواری و مقام رفیع ،برای گسترش و نشر دین و در راستای تبلیغ رسالت الهی ولیعهدی مامون را پذیرفت در آن زمان هر کس منتصب به امام رضا(ع) بود محاصره و تنگنا و شدت عمل حکومت بنی عباس بر او شدید تر میشد.

  ریاضت در ادامه گفت:بسیاری از همراهان امام رضا(ع) توسط دشمنان اهل بیت مجروح شدند که از جمله حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) دچار زخم های شدید شدند اما به برکت حضور شیعیان ایران هیچ کدام بدست مامورین بنی عباس اسیر نشدند.

  این خطیب دینی بیان نمود:این مردم پیشوا بودند که به حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) پناه دادند اما  حضرت جعفربن موسی الکام (ع)پس از تحمل دردها و رنج ها در اثر جراحات در مقابله با دشمنان اهل بیت و دفاع از حرم موسی بن جعفر (ع)به شهادت رسید.

  وی با بیان اینکه سابقه دفاع از حرم ائمه به زمانهای دور باز میگردد گفت: حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) به این علت که مسئول و رهبر گروهی بود اولین مدافع حرم در پیشوا در دفاع از حریم موسی بن جعفر (ع)و امام رضا (ع) محسوب میشود.
  شیخ محمود ریاضت افزود:سابقه دفاع از حرم در ایران طولانی است و برای دیروز و امروز نیست ؛مدافعان حرم ما به تاسی از عمل حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) این راه را انتخاب کردند.

  این خطیب توانا در ادامه تاکید کرد: شما در کنار ملجا و مرقد نورانی حضرت علاوه براینکه امر اهل بیت را احیا میکنید با احکام و معارف قران و روایات اهلبیت اشنا میشوید در حقیقت مشمول دعای رحمت امام رضا(ع)هستید.

  ریاضت تصریح کرد:امروز تعظیم شعائر و اختصاص یک شب و روز برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت حضرت نشان دهنده اخلاص است.
  این استاد حوزه افزود:شما به تاسی از اهل بیت احیا امر آنها پایه گذار انقلاب اسلامی از کنار ملجا نورانی جعفر بن موسی الکاظم (ع‌)بودید.
  شیخ محمود ریاضت با اشاره به نقش بی بدیل مردم پیشوا در شکل گیری انقلاب اسلامی گفت:مردم ایران هیچ گاه یادو خاطره شهدای پیشوا و ۱۵ خرداد را از یاد نخواهند برد چرا که با الگو پذیری از عمل این امامزاده بزرگوار برای احیا دین و اجرای معارف اهل بیت حرکت عظیمی را به راه انداختند.

  وی افزود:نخستین شعار مردم پیشوا برای انعقاد نطفه انقلاب اسلامی برگرفته از اعتماد و باورهای عمیق مردم شعار “نهضت ما حسینیه رهبر ما خمینیه “بود.

  این خطیب دینی در پایان با تاکید بر اخلاص مردم چه در دوران انقلاب چه در دفاع مقدس گفت:در جامعه امروز به دلیل بی تدبیری بعضی مسئولان با وجود مشکلات اقتصادی و همه تبلیغات و فشارها و بیش از ۳۰ هزار شبکه و سایت و کانال اجتماعی منحرف، پرچم حضرت زینب کبری (س) توسط امثال شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم برافراشته شده است.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای