امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 24 آوریل, 2013 | ساعت انتشار خبر : 08:42 | تعداد بازدید : 560 نفر | امتیاز خبر :
 • مراسم سالروز شهادت جعفر بن موسی الکاظم (ع) برگزار می شود

  مراسم سالروز شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم (ع) در شهرستان پیشوا برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا،محمد جنیدی تولیت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) در گفتگو ...

  مراسم سالروز شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم (ع) در شهرستان پیشوا برگزار می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا،محمد جنیدی تولیت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) در گفتگو با پایگاه خبری ندای پیشوا گفت: روز پنج شنبه ۱۵ جمادی الثانی مصادف با سالروز شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع برای ششمین سال پیاپی مراسم باشکوهی در شهرستان پیشوا برگزار می‌شود.

  وی افزود: بزرگداشت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) در شهرستان  پیشوا از روز یک شنبه ۱۱ جمادی الثانی هر شب در یکی از مساجد شهرستان برگزار می شود  و مراسم شب شهادت و شام غریبان حضرت شب جمعه و شب شنبه در جوار حرم امامزاده جعفر(ع)مراسم  باشکوهی برگزار می شود.

  تولیت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) گفت: مراسم شب شهادت جعفربن موسی الکاظم (ع) ۵ اردیبهشت ماه ، بعد از نماز مغرب و عشا با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین گلزاری و مداحی سید مجید بنی فاطمه در صحن این بزرگوار برگزار می‌شود.

  وی در خصوص سخنرانی دکتر ولایتی در این مراسم گفت : چون برنامه خیلی فشرده است ،برنامه ای در این خصوص پیش بینی نشده است و اگر فشردگی جمعیت مثل سال گذشته باشد بعید می دانم که جایگاهی برای سخنرانی ایشان باشد.

  جنیدی خاطرنشان کرد: در ارتباط با این مراسم تبلیغات در سطح شهرستان‌های ورامین و پیشوا از قبیل نصب بنر، پوستر و اطلاعیه، انجام شده است و بنا داریم که  اطلاع رسانی به صورت زیرنویس از سیمای جمهوری اسلامی و ارسال پیام کوتاه به ساکنین منطقه پیشوا و ورامین انجام شود . انشاءالله امسال در بحث اطلاع رسانی از سالهای گذشته موفق تر عمل کنیم .

  وی افزود: مردم منطقه پیشوا و دشت ورامین آنهایی که  حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) را می شناسند و به زیارت امامزاده آمده اند ارادت خیلی زیادی به حضرت دارند قطعا وقتی خبر مراسم را مطلع شوند همه از جان و دل شرکت می کنند.

  وی با اشاره به استقبال عالی مردم از مراسم سالروز شهادت جعفربن موسی الکاظم (ع) در سال گذشته اظهار داشت: استقبال مردم و گستردگی جمعیت در سال گذشته همه دست اندرکاران را  غافلگیر کرد و این نشان از علاقه مردم به خاندان عصمت و طهارت دارد

  جنیدی اذعان کرد: مردم منطقه پیشوا و دشت ورامین کسانی که حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) را می شناسند و به زیارت آن حضرت مشرف شدند ارادت زیادی به حضرت دارند و  قطعا وقتی خبر مراسم را مطلع شوند همه از جان و دل شرکت می کنند.

  تولیت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع با انتقاد از رسانه ملی در  معرفی حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع)  اظهار داشت: رسانه های عمومی و رسانه ملی در راستای معرفی امامزاده جعف (ع)و اقعا کم کاری شده است و اطلاع رسانی در این زمینه کوتاهی شده است

  وی افزود: ما هم معترفیم که کم کار کردیم اما رسانه های منطقه ای و رسانه های عمومی در سطح کشور دین خود را نسبت به این سلاله رسول الله(ص) ادا نکرده اند.

  جنیدی در ادامه تصریح کرد: وقتی که مقام معظم رهبری در صحن امامزاده این طور موکد بیان می کنند که ایشان فرزند امام موسی کاظم(ع)و سلاله رسول الله(ص) است و برجسته ترین چهره شهید است باید اعتراف کنیم که همین جمله حضرت آقا را برای مردم تبیین نکردیم و مطمئنا اگر مردم همین جمله را مطلع شوند زائرین امامزاده جعفر(ع) قطعا افزوده می شود.

  وی با بیان این که حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) و بقعه و بارگاه ایشان به یک نحوی کرامت حضرت را به ما نشان می دهد اظهار داشت : یکی از این ویژگی ها مزار شهدای بزرگواری است که بیشتر آنها پرورش یافته این بارگاه هستند و این امامزاده نقش موثری در پرورش و تربیت این انسانهای بزرگ داشته است .

   وی افزود :شخصیت هایی مثل شهید اردستانی امیر نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ، سردار سرتیپ شهید مهتدی فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول(ص)،شهید علی قمی معاون عملیات لشکر ویژه شهدا. سکوی پرواز اینها به یک صحن آقا جعفر ابن موسی الکاظم(ع)بود.

  جنیدی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی که قابل لمس است نمازجمعه پیشوا است. به دلیل این که نمازجمعه در جوار بارگاه امامزادهبرگزار می شود  یک شکوه و معنویت خاصی دارد و خود بنده معتقدم که بخش اعظم این شکوه و معنویت از شکوه و معنویت از آقا جعفر ابن موسی الکاظم(ع)است

  وی افزود: یکی دیگر از کرامت های حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) که همه به آن اعتراف می کنند این است که مردم  شهر پیشوا از برکت وجود آقا جعفر ابن موسی الکاظم (ع)مردمی معنوی تر، صبورتر،مقاوم تری و با حیاتری دارد . آنهایی که در جوار این بارگاه رشد کردند تحت تاثیر این معنویت هستند که خیلی ها اعتراف می کنند که از کرامت آقا جعفر ابن موسی الکاظم(ع) است.

  تولیت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) در پایان از مردم شهرستان پیشوا و ارادتمندان و محبین آقا جعفربن موسی الکاظم(ع)خواست وقتی که  از مراسم سالروز شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع)مطلع شدند با نیت خالص یک پیامک عرض تسلیت به بستگان خود در نقاط مختلف کشور ارسال کنند.

  وی افزود:اگر این اتفاق بیفتد یک حرکت وسیع جهت معرفی امامزاده جعفر(ع) شکل خواهد گرفت .همان طور که برای شهادت حضرت زهرا(س)این همه پیامک ارسال می شود مردم شهر همت کنند و هرکسی ۱۰۰ پیامک برای افراد غیر پیشوایی ارسال کنند و در بحث اطلاع رسانی یک نهضت پیامکی ایجاد شود .

  ۱۹۸ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای