امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۰ آبان, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۱۳ | تعداد بازدید : 32758 نفر | امتیاز خبر :
 • مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان پیشوا برگزار شد

  مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان پیشوا برگزار شد صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان پیشوا برگزار گردید. به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ ...

  مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان پیشوا برگزار شد

  صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان پیشوا برگزار گردید.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب  شهرستان پیشوا با حضور غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران،نماینده مردم شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی، رئیس دادگستری ، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان پیشوا برگزار گردید.

  غلامحسین اسماعیلی در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا اظهار داشت: اگر چه به لحاظ تحریم و مشکلات بین المللی با محدودیت منابع مالی مواجه هستیم اما هیچ گاه بی عدالتی و بی تدبیری در جامعه را نمی پذیریم.
  وی افزود: وقتی برای سفرهای تفریحی خارجی بدون عذر و بهانه ارز می دهند و برای اربعین و سفر به کشور عراق مردم را معطل می گذارند، این بی عدالتی ها در جامعه، ما را شرمنده مردم کرده است.

  رئیس دادگستری استان تهران با بیان اینکه عدالت تضمین کننده رسیدن به بهشت جاودان است بیان کرد: با عدالت، دنیا و اخرت بشریت تضمین شده است، در بین اقشار مختلف جامعه بشری همکاران دستگاه قضا به لحاظ نوع کار ومسئولیت بیش از دیگران در معرض آسیب و انواع چالش ها قرار دارند.

  وی افزود: مجموعه دادگستری بیش از دیگران مامور به اجرای عدالت است و از آغاز کار تا صدور حکم باید لحظه به لحظه با شاخص عدالت رسیدگی کند، همین موضوع باعث گردیده بیش از دیگران در معرض آسیب قرار گیرد و متعدی و متجاوز به حقوق دیگران تنها راه فرار را آسیب رساندن به قاضی می داند.

  اسماعیلی در ادامه بهسازی و مجموعه و افزایش کادر قضایی در استان تهران را ضروری دانست و گفت:در سال جاری نسبت به ۶ ماهه مشابه سال گذشته ۱۵درصد افزایش پرونده داشتیم، در استان تهران دو هزار قاضی وجود دارد برای جبران این افزایش پرونده ها باید ۳۰۰ قاضی اضافه شوند.

  وی افزود: همچنین در استان تهران هشت هزار کارمند قضایی خدمت می کنند، حجم کار دستگاه قضا را هیچ یک از ادارت دولتی ندارند و با وجود تلاطم بازار سکه، ارز، خودرو و با شعب ویژه تازه تاسیس شده کیفیت کار بسیار تغییر کرده است و برای رسیدن یک پرونده به صدور حکم بعضا باید ماهها و سال ها تلاش کنیم.

  رئیس دادگستری استان تهران عنوان کرد: مشکل پرونده های قاچاق موبایل که سرو صدای فراوانی داشت با رجیستری حل گردید، اما هفته گذشته فردی بازداشت گردید که از طریق سامانه سازمان سمت ۵۲ هزار گوشی وارد کشور نمود و رجیستری کرده بود، بحث های لفظی فراوانی در خصوص پرونده قاچاق موبایل صورت گرفت و دستکاری در سامانه سمت خیانت بزرگی است.

  وی افزود: کار قضایی قوه آمره می خواهد، دادرسی روز به روز پیشرفت کرده است اما قضا و قضاوت بیش از نیروی الکترونیکی نیازمند نیروی فکری و قضایی است.

  اسماعیلی ضمن تقدیر از خدمات باغانی، دادستان سابق شهرستان پیشوا بیان داشت: احسان باغانی ۶ سال به عنوان دادستان در حوزه شهرستان پیشوا انجام وظیفه نمودند و در این مدت یک فرد حقوقدان، عدالت محور، بی توقع، پرکار و بی حاشیه بودند.

  وی افزود: عادل رحمانی نیز به عنوان دادستان جدید شهرستان پیشوا، قاضی تحصیل کرده، با تجربه و سابقه کار و تعاملات سازنده در وزارت دادگستری هستند و مدت ده سال نیز به عنوان قاضی دادگستری در کهریزک خدمکت کرده اند.

  رئیس دادگستری استان تهران در پایان با تاکید بر حضور دادستان در تمام صحنه ها و پاسداری از قانون گفت: دادستان باید از حقوق عامه مردم حمایت کند و اجازه تعدی به حقوق مردم را ندهد، حضورش در مجامع بازدارنده باشد و در دادسرا و دادستانی ایجاد هراس کند، با قاطعیت با ظالمان و متجاوزین برخورد کند و تعامل همگانی با شورای تامین، مدیران، مجموعه دادگستری داشته باشد.

  ۱۷۶ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای