امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۱ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۷:۱۳ | تعداد بازدید : 14606 نفر | امتیاز خبر :
 • بنی اسد پیشوا سرآغاز قیام ۱۵ خرداد ۴۲+گزارش تصویری

  بنی اسد پیشوا سرآغاز قیام ۱۵ خرداد ۴۲+گزارش تصویری ۵۵ سال قبل مردم پیشوا و شهرها و روستاهای هم‌جوار با حضور در مراسم بنی اسد پیشوا ، درس دفاع از ولایت را آموختند ...

  بنی اسد پیشوا سرآغاز قیام ۱۵ خرداد ۴۲+گزارش تصویری

  ۵۵ سال قبل مردم پیشوا و شهرها و روستاهای هم‌جوار با حضور در مراسم بنی اسد پیشوا ، درس دفاع از ولایت را آموختند و قیام ۱۵ خرداد ۴۲رقم زدند.

  به گزار پایگاه خبری ندای پیشوا؛یکی از آیین های مذهبی مردم پیشوا، که قدمت آن را بیش از ۵۰۰ سال دانسته اند، مراسم «بنی اسد» در این شهرستان است، این مراسم ریشه دار و باشکوه در شکل گیری قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و انقلاب اسلامی نیز نقش آفرین بوده است، «بنی اسد» یکی از طوایف عرب بود، پس از واقعه کربلا و در حالی که بدن شهدای گلگون کفن عاشورا، از جمله سید و سالار شهیدان، بر زمین مانده بود، در شب سیزدهم محرم، از منطقه کربلا عبور کرده و از این واقعه با خبر شده و اقدام به دفن پیکر شهدای مظلوم عاشورا کردند.

  در این آیین مردمی که امروز برگزار شد،هیئات عزاداری و مردم مومن و مذهبی شهرستان پیشوا ،شهرها و روستاهای همجوار در روز ۱۲ محرم، از ساعت ۱۱الی ۱۵ در قالب دسته های سینه زنی و با لباس های عربی، بستن نقاب و شال های سبز به سوی امام زاده جعفر(ع) پیشوا حرکت کردند و به صورت نمادین پیکر شهدای کربلا را در صحن امام زاده به حالت تشییع حمل می کنند.

  این مراسم، یکی از مبادی آغاز قیام خونین ۱۵ خرداد مردم پیشوا است.

   

   

  ۵۱ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای