امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۶ اسفند, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۰:۴۳ | تعداد بازدید : 33 نفر | امتیاز خبر :
 • مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: ۴۲.۵ درصد واحدهای روستایی کشور مقاوم سازی شده است.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۴۲.۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشور مقاوم سازی شده که این عدد در استان تهران به عنوان یک استان برخوردار، ۳۸ ...

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۴۲.۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشور مقاوم سازی شده که این عدد در استان تهران به عنوان یک استان برخوردار، ۳۸ درصد است.

  به گزارش ندای پیشوا؛ حمیدرضا سهرابی در مراسم آغاز عملیات اجرایی نوسازی بافت فرسوده روستاهای پیشوا در روستای قاسم آباد، بیان کرد: سال‌ها بود که جای خالی نوسازی بافت فرسوده روستایی در استان تهران احساس می‌شد و اکنون خوشحالیم که این اتفاق در حال رقم خوردن است و امیدواریم این مهم روز به روز توسعه پیدا کرده و در سال‌های آتی شاهد مراسم اختتامیه نوسازی بافت‌های فرسوده روستایی در پیشوا باشیم.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ایران کشوری سانحه خیز است و اکثر نقاط جمعیتی آن به ویژه روستاها در مناطق آسیب پذیر قرار داشته و هرساله نیز بلایای مختلف طبیعی در آن رخ می‌دهد.

  وی افزود: متأسفانه واحدها روستایی کشور از ابتدا آسیب پذیر بودند و همواره خسارت‌های مالی و جانی بسیار زیادی به هموطنان وارد شده است.

  سهرابی زلزله‌های طبس، رودبار منجیل، بم و اخیراً زلزله کرمانشاه را از جمله زلزله‌های قابل توجه در مقیاس جهانی دانست و گفت: از سال ۶۹ که زلزله رودبار و منجیل اتفاق افتاد، به دلیل حجم بسیار بالای خسارات، دولت طرحی را تحت عنوان بهسازی مسکن روستایی گذراند و این طرح از سال ۷۴ شروع شد و تا سال ۸۴ به مدت ده سال، کمتر از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مقاوم سازی شد.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در اواخر سال ۸۳، طرح ویژه بهسازی تصویب و ابلاغ شد و دولت‌هایی که از سال ۸۳ تا به امروز روی کار آمدند، از این طرح حمایت کرده‌اند.

  سهرابی افزود: در سال ۸۴ طرح با عنوان ۲۰۰ هزار واحد در سال شروع شد و این در حالی بود که در ده سال، کمتر از این میزان مقاوم سازی شده بود.

  وی با بیان اینکه طرح مقاوم سازی جرو معدود طرح‌هایی بوده که همواره استمرار و تداوم داشته است، افزود: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۶۸۰ هزار واحد مسکونی به بهره برداری رسیده، حدود ۴۰۳ هزار واحد نیز به واسطه بلایای طبیعی در روستاها تخریب و بازسازی و ۱۸۰ هزار واحد نیز از سال ۷۴ تا ۸۴ بازسازی شده که در مجموع ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار واحد روستایی در کشور مقاوم سازی شده است.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمار واحدهای مسکونی کشور را بر اساس سرشماری سال ۹۵، پنج میلیون و ۳۷۰ هزار واحد عنوان کرد و افزود: ۴۲.۵ درصد این واحدها مقاوم سازی شده است و این در حالی است که این عدد در استان تهران به عنوان یک استان برخوردار، ۳۸ درصد است.

  سهرابی ادامه داد: در مجموع ۵۲۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان تهران، نزدیک ۱۵۶ روستا یک فقره تسهیلات هم دریافت نکرده و مقاوم سازی نشده‌اند.

  وی آغاز عملیات اجرایی نوسازی بافت فرسوده روستایی در پیشوا را ارزنده دانست و افزود: حرکتی که امروز در روستای قاسم اباد شهرستان پیشوا صورت گرفته، قابل تحسین است و در حال حاضر ۱۶ پرونده در مرحله معرفی به بانک قرار گرفته و ۴۰ خانوار این روستا نیز اعلام آمادگی کرده‌اند که در نوع خود کار با ارزشی است.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن کشور و استان تهران کمک می‌کنند تا این واحدها در سال آینده مورد افتتاح و الگویی برای دیگر مناطق قرار گیرد.

  ۶۶ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای