امروز : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 1 ژانویه, 2013 | ساعت انتشار خبر : 18:45 | تعداد بازدید : 512 نفر | امتیاز خبر :
 • محمد شریعتمداری رسما اعلام کاندیداتوری کرد

  وزير بازرگاني دولت اصلاحات گفت: تصميمم براي كانديداتوري قطعي است اما ممكن است شرايطي در آينده پيش بيايد و برخي مسائل را تغيير دهد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، در رابطه با ...

  وزیر بازرگانی دولت اصلاحات گفت: تصمیمم برای کاندیداتوری قطعی است اما ممکن است شرایطی در آینده پیش بیاید و برخی مسائل را تغییر دهد.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، در رابطه با حضور محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی دولت اصلاحات و عضو جمعیت دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ دیدگاه های مختلفی مطرح است.
  عده ای از فعالان سیاسی و اقتصادی معتقدند که با توجه به نیاز کشور در پیگیری رویکرد عقلانیت و اعتدال و میانه روی لازم است که افرادی در صحنه حاضر شوند که ضمن تعهد به نظام جمهوری اسلامی و ولایتمداری، قادر به سازماندهی نیروهای سیاسی کشور از اصلاح طلبان گرفته تا اصولگرایان باشند.
  بخشی از نیروهای سیاسی مخالف حضور ایشان نیز می گویند که با توجه به سابقه همکاری محمد شریعتمداری با دولت اصلاحات، نباید در شرایط کنونی یک فرد اصلاح طلب در صحنه حاضر شود.
  اما در مقابل این دیدگاه، بسیاری از فعالان سیاسی میانه رو معتقدند که اصلاح طلبی ولایتمدار و معتقد به چارچوب نظام جمهوری اسلامی وقانون اساسی کشور، می تواند در این شرایط، علاوه بر جلب حمایت نیروهای اصولگرای کشور، طرفداران عقلانیت و میانه روی و اعتدال، به جذب بخش عمده ای از نیروهای اصلاح طلب که بر ولایتمداری، تعهد به نظام و قانون اساسی تاکید دارند را نیز کمک کند وانتخاباتی پر شور با مشارکت حداکثری مردم را موجب شود و در شرایط تحریم اقتصادی، به بهبود اوضاع اقتصادی و سیاست خارجی کشور کمک کند و بی تدبیری ها و ضعف مدیریت را برطرف نماید.
  بخش عمده ای از نیروهای سیاسی کشور چه در بخش اصولگرایی و چه در بخش اصلاح طلبی، منتظر شرایطی هستند که با مشارکت خود، راه میانه روی و عقلانیت و اعتدال را شاهد باشند. در نتیجه حضور چهره هایی مانند محمد شریعتمداری که توان جلب بخش عمده ای از نیروهای سیاسی کشور رادارد می تواند این انتظارات را تحقق بخشد.
  شریعتمداری اصلاح طلب ولایتمدار و مشاور مقام معظم رهبری است و مخالف کسانی است که کلیت نظام جمهوری اسلامی را بر نمی تابند و مخالف کسانی است که معتقدند اصلاح طلبی تنها به معنای مخالفت با نظام است.
  اصلاح طلبی همچون اصولگرایی یک طیف گسترده از نظرات و ایده های سیاسی است و همان طور که در طیف اصولگرا نیروهای افراطی و تندرو حضور دارند در طیف اصلاح طلب نیز نیروهایی حضور دارند که حضور در انتخابات در شرایط کنونی را کارآمد و راهگشا نمی دانند.
  اما در عین حال بخش عمده نیروهای اصولگرا و اصلاح طلب، که اکثریت نیروهای سیاسی کشور را تشکیل می دهد به میانه روی، تعهد به نظام، ولایتمداری، راه اعتدال و میانه روی اعتقاد دارند و در نتیجه حضور محمد شریعتمداری، به عنوان چهره ای که قادر است از یک سو، بخش عمده نیروهای اصلاح طلب کشور که در سال های اخیر، منتظر مشارکت فعال و سازنده خود بوده اند را جذب کند و هم قادر است نیروهای اصولگرایی که در شرایط فعلی و پس از ۸ سال عملکرد دولت احمدی نژاد، اکنون وحدت، عقلانیت ومیانه روی را سازنده ارزیابی می کنند را جلب می کند .
  براین اساس، “اصلاح طلبی ولایتمدار، بر پایه حفظ ارزش ها و اصلاح روش ها”، شعار محمد شریعتمداری است که اولا تاکید دارد که ولایتمدار و متعهد به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است
  و دوما، بر این مبنا، از یک سو با توجه به حفظ ارزش ها، اصولگرایان وطرفداران حفظ ارزش ها را جلب کرده است و از سوی دیگربا توجه به اصلاح روش ها، نظر اصلاح طلبان، مبنی بر ضرورت اصلاح روش ها، تدبیر و توجه به مصلحت و عزت در سیاست خارجی، سازماندهی نیروهای جامعه، استفاده از توان کارشناسی کشور را برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور مد نظر قرار داده است.
  محمد شریعتمداری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درباره کاندیداتوری‌اش در انتخابات آتی ریاست جمهوری اظهار داشت: هنگامی که فردی قصد حضور در انتخابات را دارد، نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد، من نیز همچون کاندیداهای دیگری که این مسئله را بررسی می‌کنند، در حال انجام کارهایی هستم.
  محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی دولت اصلاحات و عضو جمعیت دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی ادامه داد: تصمیمم برای کاندیداتوری قطعی است اما ممکن است شرایطی در آینده پیش بیاید و برخی مسائل را تغییر دهد.
  شریعتمداری درباره نحوه ورود خود به انتخابات که آیا به صورت مستقل می آید یا از جانب تشکل‌های سیاسی، اظهار داشت: تاکنون جمع‌هایی از معتدلین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان از من درخواست کاندیداتوری کرده‌اند و به صورت خودجوش در همین راستا تشکل‌هایی را ایجاد کرده‌اند.
  وزیر بازرگانی دولت اصلاحات با اشاره به دیدار خود با جبهه دفاع از ارزش‌ها افزود: بعضی از تشکل‌ها نیز در مطبوعات حرف‌هایی می‌زند و از من درخواست کاندیداتوری دارند همچنین مجموعه کارآفرینان نیز تقاضا کرده‌اند تا من در انتخابات شرکت کنم.
  وی تصریح کرد: کار تشکیلاتی را صددرصد قبول دارم اما معتقدم که صف‌بند‌ی‌های سیاسی موجود که در کلیات به چپ و راست مشهور هستند، در ایام انتخابات به جز زمانی که فضای رقابتی کاملا قطب بندی باشد، رنگ می‌بازند.
  شریعتمداری ادامه داد: مثلا آقای احمدی‌نژاد برخاسته از یک حزب قدیمی نبود اما گفتگو‌هایش با مردم، حضورش در صحنه و ارتباطاتی که برقرار کرد، مناسبات جدیدی را بوجود آورد.
  این فعال سیاسی با اشاره به اینکه صف‌بندی‌های سیاسی کشور در زمان انتخابات و هنگامی که امکان مواجه مستقیم مردم با آنان فراهم می‌شود به صورت طبیعی رنگ می‌بازند، ادامه داد: علت این رنگ باختن این است که مردم ایران بسیار جستجوگرند و می‌بینند کسانی قبل از رسیدن به قدرت شعارهایی را مطرح می‌کردند اما بعد از رسیدن به قدرت حرف‌های خود را عملی نمی‌کنند.
  شریعتمداری با بیان اینکه بعضی از گروه‌های مرجع اهمیت بیشتری نسبت به احزاب دارند، گفت: مردم با دقت بیشتری به کاندیداها و سابقه آنان نگاه می‌کنند و کمتر توجه می‌کنند به کدام جناح و حزب تعلق دارند.
  شریعتمداری تاکید کرد: در این دوره خوب است که کاندیداها برنامه و تیم همراه خود را معرفی کنند.
  محمد شریعتمداری
  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما به عنوان کاندیدا تیم همراه خود را معرفی خواهید کرد؛ گفت: در زمان مشخص برنامه و تیمم را معرفی می‌کنم چراکه اعتقاد و باورم این است که باید شرایطی فراهم شود تا تمامی کاندیداها برنامه و تیم خود را معرفی کنند.از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی‌هایم را آغاز کرده ام چرا که کسی که قصد حضور در این عرصه را دارد، باید برنامه ریزی کند.تاکنون ستادی تشکیل نداده‌ام چرا که این کار قانونی نیست
  وی افزود: من حزب ندارم تا از طریق آن بتوانم تبلیغات گسترد‌ه‌ای انجام بدهم اما به نظرم طرفداران روحیه اعتدال و عقلانیت در جامعه زیادند و به محض اینکه صدایی را می‌شنوند، مثل ضمیری که مرجع خود را پیدا می‌کنند آنان نیز به آن مرجع رجوع خواهند کرد.
  عضو شورای مرکزی دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، در پاسخ به اینکه آیا تصمیم برای تشکیل حزب دارد یا خیر افرود:‌ فعلا قصد تشکیل حزب را ندارم و از احزابی که در ایام انتخابات شکل می‌گیرند، دل خوشی ندارم البته الان چنین چیزی در ذهنم نیست اما اگر در ادامه مسیر تشکلی شکل بگیرد به گونه‌ای که تاثیرگذاری جدی داشته باشیم، به نظرم خوب است.(منبع:بولتن نیوز)

  ۱۲۷ total views, 1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای