امروز : یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 23 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 18:17 | تعداد بازدید : 488 نفر | امتیاز خبر :
 • محمدجواد لاریجانی: تهاجمات حقوق بشری غرب علیه نظام بعد از فتنه ۸۸ متحول شد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه امروز سه شنبه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در ابتدای جلسه ...

  معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: از فتنه ۸۸ به بعد تحولی در تهاجمات حقوق بشری غرب علیه جمهوری اسلامی صورت گرفت و به طور زیرکانه‌ای تغییر کرد.

  محمدجواد لاریجانی: تهاجمات حقوق بشری غرب علیه نظام بعد از فتنه 88 متحول شد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه امروز سه شنبه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در ابتدای جلسه امروز جمالی نوبندگانی مسئول هیأت اعزامی کمیسیون به امارات و ایالات متحده عربی گزارشی از وضعیت بیمارستان ایرانیان در دبی ارائه کرد. برای بررسی وضعیت بیمارستان مذکور نشست‌های مکرری با سرکنسول جمهوری اسلامی در دبی، رئیس  و مدیر بیمارستان انجام شد و بازدیدی از ساختمان بیمارستان صورت گرفت.

  نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات عدم صدور مجوز کار از سوی امارات، تأمین پزشک از ایران را سخت کرده است، ادامه داد: هیات اعزامی گزارش کردند که به دلیل کاهش ساخت مراکز درمانی شاهد کاهش مراجعات بیماران هستیم. بر همین اساس مقرر شد کمیسیون وضعیت بیمارستان ایرانی در دبی و همچنین مسائل مربوط به مدارس ایرانی مستقر در امارات را پیگیری کند.

  وی با اشاره به حضور محمدجواد لاریجانی معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: لاریجانی جهت ارائه گزارشی از وضعیت حقوق بشر در نشست کمیسیون حاضر شد، وی گفت تهاجم حقوق بشری از جمله تهاجماتی است که غربی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی علیه جمهوری اسلامی دارند.

  این نماینده با بیان اینکه لاریجانی محور تهاجمات را تشریح کرد، ادامه داد: محورهای این تهاجمات عبارتند از اجرای احکام شرع که بیشترین تهاجمات را به خود اختصاص داده است، نحوه برخورد نظام با معاندین ضد انقلاب و همچنین تهاجمات به برخورد جمهوری اسلامی با تروریست برمی گردد یعنی وقتی ما ریگی را مجازات می‌کنیم جیغ‌های بنفش بلند می‌شود که ایران مدافعان حقوق بشر را مجازات کرده است.

  نقوی حسینی به نقل از لاریجانی گفت: از فتنه ۸۸ به بعد تحولی در تهاجمات حقوق بشری غرب علیه جمهوری اسلامی صورت گرفت و به طور زیرکانه‌ای تغییر کرد. اول اینکه صدور قطعنامه‌های سازمان ملل علیه ما شروع شد همچنین گزارشگر ویژه برای جمهوری اسلامی انتخاب کردند و کشورهای غربی انفرادی یا گروهی شروع به موضع گیری علیه ایران کردند و انجمن‌های مختلف به راه انداختند تا علیه ایران کار کنند. از سوی دیگر تهاجمات رسانه‌ای شروع شد البته تهاجمات و اقدامات عملی علیه مقامات و نهادهای ما به جرم نقض حقوق بشر شروع شد.

  وی تاکید کرد: برخورد با فتنه‌گران، وضعیت بهائیت، وضعیت اقلیت‌ها و بالاخره وضعیت زنان پرحجم ترین تهاجمات حقوق بشری بعد از فتنه ۸۸ از سوی غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.

  نقوی حسینی توضیح داد: البته لاریجانی عنوان کرد که نظام در مقابل این تهاجمات یا باید راه تبعیت را در پیش می گرفت یا باید موضوع را رها می کرد، ولی نظام هر دو راه را باطل دانست و با رعایت همه جوانب، پاسخگو و فعال وارد میدان شد و بدون عقب‌نشینی از احکام، برای اجرای احکام اسلامی استدلال آورد و راه خود را باز کرد.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست داخلی اظهار داشت: محمدجواد لاریجانی ادامه داد که حضرت آقا نیز به عنوان یک کارشناس مقتدر موضوع حقوق بشر را مدیریت می‌کند. ایشان با توصیه ها و ارشاداتشان راه را در مسیر حرکت ستاد حقوق بشر باز مکرده اشت. وارد شدن به میدان عمل با حقوق بشر اسلامی و فرو ریختن دیوار حقوق بشر غربی از جمله دستاوردهای رهنمودهای ایشان است که تحولات عمیقی را در پی داشت.

  وی با بیان اینکه لاریجانی روند مذاکره حقوق بشری با غرب را تشریح کرد، گفت: با غربی‌ها در این زمینه مذاکره کرده‌ایم و می‌کنیم و با استدلال و منطق پاسخگوی همه اعتراضات و انتقادات آنها بوده‌ایم و خواهیم بود لذا آنها نتوانستند مذاکرات را ادامه دهند و با بدعهدی به سراغ قطعنامه رفتند. پس از برجام باز هم زمینه مذاکرات فراهم شده بدون اینکه ارتباطی با موضوع برجام داشته باشد.

  به گفته نقوی حسینی پس از توضیحات لاریجانی، کواکبیان، ذوالنوری، فلاحت پیشه، رحیمی، کریمی قدوسی و دهقانی مطالبی عنوان کردند.

  این نماینده ادامه داد: لاریجانی همچنین تاکید داشت که  استراتژی ما این است که اعدام کم باشد اگرچه بیش از ۹۰ درصد اعدام‌های ما مربوط به مواد مخدر است، مواد مخدری که خریداران آن در اروپا و آمریکا است. وی گفت غربی‌ها با استفاده از حجم بسیار وسیع رسانه‌ای خود سعی می‌کنند اهداف تهاجمی خود را پیش ببرند ولی ما هم سکوت نمی‌کنیم و صدای خود را می‌رسانیم اگرچه نیازمند حمایت‌های رسانه‌ای هستیم.

  سخنگوی کمیسیون امنیت گفت: لاریجانی در ادامه تأکید کرد که سازمان های مردم نهاد باید در این زمینه فعال شوند. از نظر اسلام حقوق بشر اتفاق خوبی است، اسلام و نظام فکری اسلامی مبدأ و مبتکر تفکر حقوق بشری است. این سازمان‌ها باید با رصد نقض حقوق بشر در کشورهای غربی فعال شوند و این موارد را افشا و تظلم‌خواهی کنند.

  نقوی حسینی ادامه داد: به گفته لاریجانی مجلس و نمایندگان هم در این زمینه می توانند به لحاظ مصوبات قانونی و مباحث عملی و نظری در زمینه مقابله با تهاجمات حقوق بشری به ناحق غربی و تبیین حقوق بشر اسلامی کمک‌های بسیاری داشته باشند.

  وی اظهار داشت: همچنین در ادامه جلسه نامه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مبنی بر توضیح در ارتباط با تذکر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در کمیسیون قرائت شد. طی نامه مذکور وزیر دفاع با تأکید بر سطح بسیار بالای بین مجلس و وزارت دفاع از سوء تفاهمی که رسانه ها اظهار تأسف کرد و از جایگاه مجلس و نمایندگان به عنوان جایگاه رفیع یاد کرد.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبر داد: همچنین مقرر شد چهارشنبه ۱۷ شهریور کمیسیون در دو نوبت صبح و بعد از ظهر نشست داشته باشد. در نشست ویژه صبح پیشنهاد کمیسیون به کمیسیون تلفیق و جلسه بعد از ظهر امنیت آب و امنیت اقتصادی با حضور مسئولین ذیربط بررسی خواهد شد.

  منبع: خبرگزاری فارس

  ۱۷۵ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای