امروز : پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 20 آوریل, 2013 | ساعت انتشار خبر : 10:17 | تعداد بازدید : 582 نفر | امتیاز خبر :
 • مجوز تخریب آثار اسلامی عربستان صادر شد

  درحالیکه مسئولان سعودی هرسال با هزینه‌های بسیار هنگفت کارناوالی را با نام جشنواره "الجنادریه" برای زنده نگه داشته آداب و رسوم خود با رقص و موسیقی تحت عنوان حفظ "میراث فرهنگی" به ...

  درحالیکه مسئولان سعودی هرسال با هزینه‌های بسیار هنگفت کارناوالی را با نام جشنواره “الجنادریه” برای زنده نگه داشته آداب و رسوم خود با رقص و موسیقی تحت عنوان حفظ “میراث فرهنگی” به راه می‌اندازند؛ مفتی کل عربستان سعودی با تخریب آثار اسلامی در مکه به بهانه توسعه حرمین شریفین موافقت کرد.
  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا،به نقل از العالم “عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ” مدعی شد: “تخریب هر کدام از آثار در حرمین شریفین نه تنها مانعی ندارد، بلکه ضروری است”.

  وی از آثار تاریخی و اسلامی به عنوان “اشیاء” نام برد و افزود: “از میان برداشتن این اشیاء برای توسعه ضروری است و اشکالی در آن وجود ندارد”.

  صدور مجوز رسمی برای تخریب آخرین آثار باقیمانده اسلامی در مکه و مدینه درحالی است که مسئولان این کشور سالها است به بهانه حفظ آنچه که “میراث فرهنگی” عربستان سعودی می‌نامند هرسال جشنواره ای را با رقص و آواز برگزار می‌کنند. جشنواره‌ای که همواره به دلیل درگیری میان پلیس دینی و نیروهای گارد ملی با حاشیه‌های فراوانی همراه می‌شود.

  مسئولان عربستانی از ۱۰ سال پیش تخریب آثار اسلامی و تاریخی مکه مکرمه را آغاز ‌ند؛ به عنوان مثال خانه محل تولد حضرت محمد (ص) را تبدیل به کتابخانه عمومی کردند؛ و خانه همسر ایشان خدیجه (س) را تخریب کرده و به جای آن سرویس های بهداشتی عمومی ساختند !!! … میادین جنگی دوران صدر اسلام از جمله محل وقوع جنگ بدر نیز به پارکینگ تبدیل شده است.
  مسئولان سعودی تخریب آثار اسلامی و تاریخی را با ادعای ” لزوم توسعه صنعت گردشگری دینی ” توجیه می کنند؛ چرا که این صنعت درآمدهای بسیار کلانی را برای آنها به همراه داشته که هر سال بر میزان آن افزوده می شود.

  بر اساس گزارشها در عربستان ۹۵ درصد بناهایی که عمر آنها به صدها سال پیش باز می گردد، طی دو دهه گذشته تخریب شده است. این در حالی است که مقامات سعودی مدعی هستند این تغییرات بخشی از پروژه نوسازی شهر و به نفع حجاج است.

  مقامات سعودی علاوه بر مکه، برای “توسعه” مدینه منوره  به‌ویژه مسجد پیامبر اعظم (ص) و آرامگاه مطهر ایشان نیز برنامه دارند.

  منبع:سایت جهان نیوز

   301 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای