امروز : پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 4 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 20:29 | تعداد بازدید : 2278 نفر | امتیاز خبر :
 • مبانی و رهبری دینی عامل وحدت در قیام ۱۵خرداد شد

  فرمانده سپاه شهرستان پیشوا گفت: عاملی که باعث وحدت بین همه آحاد مردم در قیام پانزده خرداد و در زمان حال شده است مبانی دینی و رهبری دینی است/ سرهنگ غلامرضا نجفی فرمانده ...

  فرمانده سپاه شهرستان پیشوا گفت: عاملی که باعث وحدت بین همه آحاد مردم در قیام پانزده خرداد و در زمان حال شده است مبانی دینی و رهبری دینی است/

  سرهنگ غلامرضا نجفی فرمانده سپاه شهرستان پیشوا در گفت‌وگو با ندای پیشوا اظهار کرد: وجود حضرت امام خمینی(ره) عامل وحدت و هدایت بود و این مسئله را مردم کاملاً درک و لمس کرده بودند که امام تمام وجودش را وقف اسلام کرده است بنابراین نشان داد فردی که خودش را غرق در وحدانیت و دین کند در تمام ابعاد زندگی‌اش اثرگذار خواهد بود.

  وی ادامه داد: همه مردم در تشییع حضرت امام راحل(ره) سنگ تمام گذاشتند که مردم به این موضوع خیلی خوب عکس‌العمل نشان دادند و اهتمام ورزیدند و یک اتفاق بزرگی را در بدرقه و وداع با آن بزرگوار رقم زدند که در تاریخ بی‌سابقه بود.

  فرمانده سپاه شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد : امروز قریب به ۳۰سال از رحلت امام راحل(ره) می‌گذرد و مردم هنوز پای‌بند به ارزش‌ها و تفکرات ایشان هستند.

  سرهنگ نجفی با اشاره به قیام ۱۵خرداد سال ۴۲ بیان داشت: قیام ۱۵خرداد سال ۴۲ برگرفته از نهضت روشنگری اسلامی بود که امام راحل پیش رو این کار بود.

  وی عنوان کرد: در شرایطی که ظلم و ستم جامعه را فرا گرفته بود و مهم‌تر از آن مواضع دینی و اسلامی که در جامعه کاملاً از بین رفته و بطور علنی نه تنها به آن بی توجهی بلکه زیر پا قرار داده می‌شد آن هم در جامعه‌ای که مردم آن مسلمان و شیعه بودند نتوانستند این موضوع را بپذیرند و مردم به رهبری حضرت امام از منطقه دیار ۱۵ خرداد  لبیک گفتند و از جان خود گذشتند و به خیابان‌ها آمدند و این حماسه عظیم را در تاریخ ماندگار کردند.

  فرمانده سپاه پیشوا یادآور شد: این برنامه تنها متمرکز در این منطقه نبوده‌است و در مناطق دیگر هم این حماسه شکل گرفته بود اما به دلیل اینکه مردم دشت ورامین به اصول دینی و فقهی و اعتقادی خودشان پای‌بند بودند زودتر از جاهای دیگر به پا خواستند و قیام کردند.چ
  سرهنگ نجفی انقلاب اسلامی را منشاء یکی از دستاوردهای قیام پانزده خرداد دانست و عنوان کرد: البته در استمرار و استمداد آن روشنگری‌هایی که حضرت امام(ره)، علماء و نیروهای حزب اللهی داشتند و پای‌بند به اسلام بودند بی‌نتیجه نبود که در سال ۵۷ منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

  وی تصریح کرد: عاملی که باعث وحدت بین همه آحاد مردم در قیام پانزده خرداد و در زمان حال شده است مبانی دینی و رهبری دینی است.

  فرمانده سپاه پیشوا اذعان داشت: یکی از بزرگ‌ترین ابعاد در قیام پانزده خرداد زنده شدن و احیای احکام حکومتی و دینی بوده که در دین مبین اسلام نیز به آن اشاره شده است و در واقع یکی از بزرگ‌ترین موضوعات مهم در قیام پانزده خرداد امر به معروف و نهی از منکر بود.

  سرهنگ نجفی تأکید کرد: مردم در برابر منکر جامعه آن زمان قیام کردند و بر آن نتافتند و موضوع دیگر بحث تبری بود یعنی مردم از آن ظلمی که صورت می‌گرفت بیزاری جستند.
  وی اضافه کرد: تولی یعنی آن حب به ولایت و فرمانبری از رهبری دینی که حضرت امام(ره) سردمدار این موضوع بود که مردم هم به آن واقعیت بخشیدند.

  فرمانده پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: در واقع با زنده نگه داشتن قیام پانزده خرداد و رحلت حضرت امام(ره) که هر ساله به آن می‌پرداریم فقط توجه به یک تاریخ نیست بلکه این موضوع توجه به باورها و اعتقادات ما است یعنی ما هر ساله به یک شخصیت و تاریخی می‌پردازیم که توجه به این موضوعات نشان دهنده عمق باور ما به آن ارزش‌ها، باورها و اعتقادات است.

   

  انتهای پیام/*

   389 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای