امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۱ مرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۷:۴۱ | تعداد بازدید : 12225 نفر | امتیاز خبر :
 • لزوم تسریع در ساخت پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ذوالفقاری در دیدار با فرماندار جدید پیشوا گفت: راه اندازی بارانداز صادراتی محصولات کشاورزی و فعال کردن تعاونی گلخانه داران با هدف فراهم سازی بستر صادرات، کوتاه ...

  لزوم تسریع در ساخت پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در پیشوا

  مدیر کل جهاد کشاورزی استان تهران بر ضرورت تسریع در ساخت پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در شهرستان پیشوا تاکید کرد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ذوالفقاری در دیدار با فرماندار جدید پیشوا گفت: راه اندازی بارانداز صادراتی محصولات کشاورزی و فعال کردن تعاونی گلخانه داران با هدف فراهم سازی بستر صادرات، کوتاه کردن دست واسطه ها و ایجاد رونق اقتصادی در پیشوا ضروری است.

  وی افزود: در حال حاضر نیز محصولات کشاورزی پیشوا صادر می شود اما بخشی از سودی که باید به گلخانه دار برسد تا کار خود را توسعه دهد نصیب واسطه ها می شود.

  ذوالفقاری گفت: راه اندازی یک واحد کارتن سازی مجهز هم در توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان مهم است و خوشبختانه کشاورزان نیز اقبال نشان داده اند و فرهنگ کشاورزی مدرن در پیشوا وجود دارد.

  مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران افزود: گلخانه سازی سبزی و صیفی در پیشوا تبدیل به یک فرهنگ شده است و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در یک پروسه ۴ الی ۵ ساله گلخانه های پیشوا را به دو برابر افزایش دهیم.

  ذوالفقاری با بیان اینکه هر هکتار گلخانه برای ۵ الی ۱۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند، گفت: استان تهران ۲۵ الی ۳۰ درصد گلخانه های کشور را در خود جای داده است و در این میان شهرستان پیشوا با حدود ۱۲۰۰ هکتار گلخانه، یک سوم از سه هزار هکتار گلخانه های استان تهران را داراست.

  فرماندار شهرستان پیشوا هم در این دیدار افزود: تقویت بخش کشاورزی منجر به تقویت بخش اشتغال می شود اما با توجه به تمرکز اتباع در پیشوا، بخش عمده ای از ظرفیت کشاورزی منطقه در دست آنهاست که برای جایگزینی هموطنان جویای کار برنامه هایی ارائه خواهیم کرد.

  حسین عباسی گفت: در نظر داریم جهاد کشاورزی، مرکز آموزش فنی و حرفه ای و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای ارائه آموزش های لازم در بخش کشاورزی وارد عرصه کنیم تا از فرصتی که به واسطه وجود گلخانه ها در این منطقه است به خوبی بهره کافی برده شود.

  مدیر کل جهاد کشاورزی استان به منظور دیدار و تبریک به فرماندار به شهرستان پیشوا سفر کرده بود.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای