امروز : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۸ بهمن, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۱۷ | تعداد بازدید : 11389 نفر | امتیاز خبر :
 • لزوم احداث کتابخانه مرکزی برای تامین نیازهای مطالعاتی پیشوا

  در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیشوا که با حضور فرماندار این شهرستان و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران بر ایجاد کتابخانه مرکزی در شهرستان به‌منظور تأمین نیازهای مطالعاتی شهروندان تأکید شد. به ...

  در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیشوا که با حضور فرماندار این شهرستان و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران بر ایجاد کتابخانه مرکزی در شهرستان به‌منظور تأمین نیازهای مطالعاتی شهروندان تأکید شد.

  به گزارش ندای پیشوا، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیشوا با حضور حسین عباسی فرماندار این شهرستان، علی نیکنام مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، سید عباس حسینی بخشدار جلیل‌آباد، مینا نوروزی رئیس اداره کتابخانه‌ها، امیرحسین طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

  پرداخت هزینه فرهنگی، نوعی سرمایه‌گذاری است

  در این نشست، حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، اظهار داشت: کتاب، پایدارترین و سالم‌ترین محصول فرهنگی و از وسایل لازم برای توسعه و پیشرفت کشورهاست.

  وی با اشاره به سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی از محل درآمد شهرداری‌ها، گفت: هرچقدر در حوزه فرهنگ هزینه شود درواقع سرمایه‌گذاری صورت گرفته است و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی یکی از همین مباحث فرهنگی است.

  عباسی اظهار کرد: به‌طور حتم شهرداری نیز به اهمیت کارهای فرهنگی واقف بوده و اهتمام لازم را در این زمینه دارد.

  وی اظهار کرد: تقویت فرهنگ جامعه باعث موفقیت در سایر زمینه‌ها حتی حوزه‌های عمرانی می‌شود زیرا که ارتقای فرهنگ عمومی در نگهداری درست از امکانات و فضاهای شهری نیز مؤثر است.

  فرماندار شهرستان پیشوا تصریح کرد: مقام معظم رهبری، درباره اهمیت و نقش سازنده کتاب در پویش‌های تکامل آفرین فردی و اجتماعی می‌فرماید: «در اهمیت عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی، همین بس که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشریت، از طریق کتاب جاودانه مانده‌اند و روابط فرهنگی جامعه بشری نیز، از پویش کتاب و مبادلات فرهنگی تقویت‌شده‌اند».

  پیشوا نیازمند احداث کتابخانه مرکزی است

  علی نیکنام مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران نیز در این جلسه گفت: پیشوا تنها یک کتابخانه شهری دارد که جوابگوی نیازهای منطقه نیست و جوانان این شهرستان برای دریافت خدمات کتابخانه‌ای مجبور به مراجعه به کتابخانه‌های شهر تهران هستند.

  وی افزود: پیشوا نیازمند احداث کتابخانه مرکزی است تا بتوانیم تمام نیازهای مطالعاتی مردم شهر از خردسال تا کهنسال را فراهم کنیم.

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران بابیان اینکه کتابخانه مرکزی نیازمند فضای بالای پنج هزار مترمربع است، اظهار کرد: برای ساخت این کتابخانه باید از توان شهرستان، استانداری، سازمان برنامه‌وبودجه و انجمن کتابخانه‌های استان تهران کمک بگیریم.

  وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌های پیشوا برای معلولان مناسب‌سازی نشده است، افزود: پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی از منابع درآمدی شهرداری‌ها کمک می‌کند تا بتوانیم برای این مهم و همچنین ساخت‌وساز کتابخانه‌های استاندارد و تهیه کتاب‌های لازم اقدام کنیم.

  نیکنام در پایان متذکر شد: اگر این‌همه تأکید بر توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می‌شود به این دلیل است که از کتاب می‌توانیم در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک بگیریم.

  لزوم ارائه خدمات کتابخانه جلیل‌آباد به‌صورت تمام‌وقت

  سیدعباس حسینی بخشدار جلیل‌آباد نیز از کمک بخشداری به کتابخانه شهدای امامی این بخش خبر داد و گفت: طی چند ماه اخیر صد جلد کتاب از سوی بخشداری به این کتابخانه اهداشده و هزار جلد دیگر نیز از طرف یکی از خیران تهیه‌شده که دویست جلد آن اهدا و مابقی نیز به‌زودی به کتابخانه تحویل داده می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال خوب مردم از کتابخانه شهدای امامی جلیل‌آباد لازم است که فعالیت این کتابخانه از پاره‌وقت به تمام‌وقت تبدیل شود تا بخشی از نیاز مطالعاتی مردم این بخش برآورده شود.

  ۸۸۴ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای