امروز : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 19 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 11:09 | تعداد بازدید : 5540 نفر | امتیاز خبر :
 • لایحه برنامه ششم توسعه، زمینه ساز نفوذ اجانب در عرصه های مختلف است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان پیشوا با اشاره به تقدیم لایحه برنامه ششم توسعه از سوی دولت به ...

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: لایحه برنامه ششم توسعه، فاقد جامعیت و انسجام، متعارض با سیاست های بالا دستی و زمینه ساز نفوذ اجانب در عرصه های مختلف سیاسی، فکری، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی است.

  امام جمعه پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان پیشوا با اشاره به تقدیم لایحه برنامه ششم توسعه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق نظر کارشناسان متخصص، متعهد و انقلابی این لایحه دارای اشکالاتی است.

  خطیب نماز جمعه پیشوا به بیان برخی از این اشکالات پرداخت و گفت: این لایحه با مفاهیم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، با اسناد بالادستی مثل سند اقتصاد مقاومتی، سند چشم انداز، سیاست های کلی جمعیت، سیاست های کلی محیط زیست، سیاست های کلی سلامت، نقشه جامع علمی کشور و طرح تحول آموزش و پرورش تعارض دارد.

  وی با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان، برنامه ششم توسعه فاقد جامعیت و انسجام است و حتی با خودش هم تعارض دارد.

  حجت الاسلام رحمتی نیا تصریح کرد: لایحه برنامه ششم توسعه، زمینه ساز نفوذ اجانب در عرصه های مختلف سیاسی، فکری، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی است. به عنوان نمونه نیروهای مسلح کشور (سپاه، ارتش و غیره) باید با وزارت خارجه هماهنگ باشند که این به معنای از بین رفتن استقلال آنهاست.

  امام جمعه پیشوا گفت: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهم که با دقت عمیق و با وسواس هر چه بیشتر این لایحه را مورد بررسی قرار دهند و با متخصصینِ قوی، دلسوز، متدین و انقلابی در میان بگذارند تا خدایی نخواسته کوچکترین نقطه ضعفی از نظر آنها مخفی نماند.

  خطیب نماز جمعه پیشوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز جهانی مسجد، اظهار داشت: مسجد مهم ترین مکان در اسلام، پایگاه عارفان و خانه خداست.

  وی افزود: پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از جبرئیل امین علیه السلام سوال کرد که کدام نقطه از زمین پیش خداوند محبوب ترین است، جبرئیل علیه السلام پاسخ داد، که مساجد محبوب ترین نقطه در پیشگاه پروردگار است.

  حجت الاسلام رحمتی نیا گفت: متأسفانه با همه ویژگی هایی که در روایات آمده است، مساجد مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفتند و به حاشیه رفتند.

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: همه مسئولان ادارات و ارگان ها موظف هستند در مساجد حضور پررنگ داشته باشند و ضمن حل مشکلات مسجد، خود را به مردم عرضه کنند تا مردم بتوانند به راحتی مشکلاتشان را با آنها در میان بگذاراند.

  خطیب نماز جمعه پیشوا در بخش دیگری از سخنان خود اشاره ای به حقوق بشری آمریکایی داشت و افزود: چند روزی است که تروریست ها در سوریه در محاصره هستند و صدای حقوق بشر آمریکا، سازمان ملل و عربستان بلند شده است.

  وی با اشاره به برخی جنایت های آمریکا در منطقه اظهار داشت: همین آمریکا بوسیله عربستان، ۱۸ ماه است که مردم بی گناه و مظلوم یمن را به خاک و خون می کشد و یمن را تبدیل به یک ویرانه کرده است.

  حجت الاسلام رحمتی نیا اضافه کرد: در بحرین هم با اسلحه همین ها، رژیم سفاک و دست نشانده آل خلیفه مردم این کشور را مورد شکنجه و آزاد و اذیت قرار می دهد و علمای برجسته این کشور را بر خلاف تمام قوانین بین الملل سلب تابعیت کرده است و صدایی این آقایان شنیده نشد.

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: چندین سال است که غزه در محاصره شدید است و اجازه ورود مواد غذایی به این منطقه داده نمی شود و هر از چند گاهی رژیم صهیونسیتی به این منطقه یورش می برد و تعدادی از اینها را به شهادت  می رساند اما از هیچ کدام از اینها، صدایی بلند نمی شود.

  وی، سازمان ملل را بازیچه دست آمریکا دانست و افزود: وقتی تروریست های دست پرورده آنها در محاصره قرار می گیرند فریاد حقوق بشر آمریکا و هم پیمانانشان بلند می شود.

  حجت الاسلام رحمتی نیا با تأکید بر ضرورت شناخت دشمن توسط مردم و مسئولین، اظهار داشت: برخی ها در داخل فکر می کنند که آمریکا نجات بخش است، باید به این افراد گفت که حرکات و صحبت های آمریکا تماما بر اساس منافعش است به نحوی که اگر لازم باشد مردم بی گناه و مظلوم را می کشد و از جنایتکار ترین افراد عالم حمایت می کند. کسانی که دل به آمریکا بسته اند، بدانند، آمریکا تا زمانی از نوکرانشان حمایت می کند که برایش منفعت داشته باشد.

  ۳۱۰ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای