امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 30 مه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 17:03 | تعداد بازدید : 1329 نفر | امتیاز خبر :
 • قیام پانزده خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: قیام ۱۵ خرداد در سال ۴۲ نقطه عطف و آغازگر انقلاب اسلامی ایران بود‌./ حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه مراسم پیشوای قیام در گفت‌وگو با خبرنگار ندای ...

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: قیام ۱۵ خرداد در سال ۴۲ نقطه عطف و آغازگر انقلاب اسلامی ایران بود‌./

  حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه مراسم پیشوای قیام در گفت‌وگو با خبرنگار ندای پیشوا اظهار کرد: قیام ۱۵خرداد در سال ۴۲ نقطه عطف و آغازگر انقلاب اسلامی ایران بود‌.

  وی افزود: پانزده خرداد، روز قیام خونین مردم جان برکفی است که به نام اسلام و برای دین خدا به میدان آمدند تا سلطه طاغوتیان را از کشورشان برچینند.

  فرماندار پیشوا این قیام را یادگاری از پیوند معنوی توده‌های عظیم مردم کشور ما دانست و عنوان کرد: پانزده خرداد واکنشی از احساس عمیق مذهبی ملّت ایران، نمایشی از به پا خاستن مردمی که می‌خواستند ظلم و ستم را از بُن بر کنند و تجسّمی از تاریخ اسلام و درجه‌ای برای سنجش فداکاری و از خودگذشتگی انسان‌هایی است که به دنبال آرمان الهی حرکت می‌کنند.

  عباسی بیان کرد: تفاوتی که نگاه و اعتقاد مردم ما به خصوص مردم پیشوا با سایر نقاط دیگر و حتی جهان در حال حاضر دارد آموزه‌هایی است که از مکتب امام(ره) و اسلام عزیز دریافت کرده بودند.

  وی خاطرنشان کرد: عمق نگاه و تفکر امام در مردم عزیز شهرستان پیشوا در آن شرایط خفقان متبلور بود و در شرایط سیاسی و امنیتی که در کشور داشتیم مردم این دیار از مضجع شریف امامزاده جعفر (ع) به تبعیت و دفاع از مرجعیت انقلاب خودشان را آغاز کردند و به شهادت جمعی از عزیزان نائل شدند و ثمره و نتیجه آن مسیر در بهمن ۵۷ با به وجود آمدن نظام مقدس جمهوری اسلامی که تمدن ساز در این دوران است شاهد بودیم.

  انتهای پیام/*

  لینک کوتاه http://nedayepishva.com/?p=62437&preview=true

  ۱۲۲ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای