امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۲۲:۴۴ | تعداد بازدید : 23850 نفر | امتیاز خبر :
 • قیام مردم پیشوا حاکی از نفوذ تفکر دینی در لایه های درونی ایران بود

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا :رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش "پیشوا، نقطه آغاز قیام" در تالار قرآن صحن مطهر حضرت امامزاده جعفر(ع) شهرستان پیشوا افزود: 15خرداد، سالگرد عزیزانی ...

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا :رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش “پیشوا، نقطه آغاز قیام” در تالار قرآن صحن مطهر حضرت امامزاده جعفر(ع) شهرستان پیشوا افزود: ۱۵خرداد، سالگرد عزیزانی است که در این دیار جبهه گری داشتند و شما فرزندان سلحشور را تحسین می کنم که در کنار مضجع شریف امامزاده جعفر(ع) یاد آنان را گرامی می دارید و نشان می دهید که آن راه زنده است.
  وی گفت: راهی که آن عزیزان پایه گذاری کردند و آن راه در فکر و بینش و دل شما وجود دارد بسیار با ارزش است ؛ بسیار ارزشمند است که یاد نیاکان خود را که یک تحولی در ایران و در منطقه ایجاد کردند به بهترین وجه و به عنوان یادگار حفظ کنیم و در بین جوانان رشد دهیم.
  رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی امام حرکت خود را در سال ۴۱و۴۲ آغاز کرد هنوز آن وجهه بزرگ را در میان مسلمانان داخل و خارج نداشت و بعد از رحلت حضرت آیت الله بروجردی ایشان حضور جدی تری را در صحنه پیدا کردند و یارانی که بتوانند ایشان را کمک کنند در آن شرایط، زیاد نبودند.
  وی گفت: شاه در آن زمان مسائلی را به عنوان انقلاب سفید، اصلاحات ارضی، حضور زنان در رأی دادن و… راه انداخته بود که به صورت بزک کرده بود.
  لاریجانی افزود: امام بینشی عمیق داشت و پشت این صحنه ها را می دید و لذا در مقابل این اصلاحات دروغین ایستادگی کرد.
  وی ادامه داد: برخی امام را متهم می کردند که شما چرا در مقابل اصلاحات ارضی و حضور زنان و انجمن های ایالتی و ولایتی ایستادید و امام همان زمان پاسخ دادند ما با اصلاحات در زمینه های کشاورزی و حضور زنان مخالف نیستیم ولی می دانیم که اینها واقعی نیست.
  رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امام می فرمایند در کشوری که آزادی فکر و آزدی بیان نیست و انتخابات واقعی وجود ندارد چگونه این اصلاحات را بپذیریم.
  وی بیان کرد: امام حرکت را به صورت عمیق تری می نگریست و به همین دلیل در صحنه حضور پیدا کرد و عجیب اینجاست که در ادبیات سیاسی امام در آن زمان، روی چند عنصر تاکید می شود.

  لاریجانی خاطرنشان کرد: امام روی مسئله اسرائیل و موضوع ضدیت رژیم با دین تاکید دارند به طوری که در عصر عاشورا که امام در مدرسه فیضیه با همه اقداماتی که رژیم کرده بود، سخنرانی کردند بیان می کنند که بعضی از روحانیون را سیستم امنیتی شاه خواسته و چند موضوع را به آنها تذکر داده که رعایت کنند؛ یکی اینکه علیه شاه چیزی نگویند، یکی علیه اسرائیل حرفی نزنند و دیگر اینکه در مورد بی دینی در کشور چیزی نگویند؛ امام در آنجا می گویند همین سه چیز برای کشور مهم است.
  وی گفت: امام همیشه روی مسئله فلسطین تاکید دارد و از آن زمان مسئله اسرائیل در ذهن امام وجود دارد, آن زمان تازه شروع جریان اسرائیل بود ولی ایشان تشخیص دادند که اسرائیل غده ای سرطانی می شود و امروز شاهدیم بیشترین مزاحمت را اسرائیل به وجود می آورد.
  رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از رژیم پهلوی رژیم قاجار بود؛ قاجارها دیکتاتور بودند اما رژیم پهلوی علاوه بر اینکه دیکتاتور بود ویژگی وابستگی به بیگانه در آن بسیار پررنگ بود.
  لاریجانی گفت: رضاشاه را انگلیسی ها سر کار آوردند و همان ها از ایران بیرون کردند و گفتند که پسرت بیاید.
  وی اظهار کرد: در مقدرات کشور و در ابعاد مختلف چه در حوزه نظامی و دفاعی و چه در حوزه اقتصادی، بیگانگان نقش داشتند به طوری که در دوران انقلاب حدود ۶۰ هزار مستشار در بعد نظامی در کشور وجود داشت و در قسمت های اقتصادی نیز همین طور بود.

  رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: وقتی رژیم پهلوی آمد نفت استخراج شد و این استخراج را انگلیسی ها انجام دادند و اصل ماجرا را خودشان می بردند و نفعی به حال ملت نداشت؛ لذا وضعیت مردم تغییری نکرده بود.
  وی گفت: رژیم های وابسته یعنی اینکه بیگانگان در همه بخش های آنها دخالت می کنند؛ اصل مسئله امام این بود که از بند این رژیم وابسته در بیاییم.
  لاریجانی اضافه کرد: امروز در ایران مشکلاتی وجود دارد اما باید توجه کرد که آن رژیم وابسته سرنگون شد و وقتی این رژیم سرنگون شد آمریکایی ها گفتند که کمر ما شکست و اسرائیلی ها گفتند که بزرگترین زلزله سیاسی در منطقه رخ داد زیرا که یک پایگاه مهمی که از منافع آمریکا و اسرائیل دفاع می کرد را از دست دادند.
  رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تنها کشور مسلمانی که با رژیم اسرائیل در ارتباط بود رژیم شاه بود و این برای ایران که این همه سابقه تمدنی دارد و از اینکه انسان های دون بر آن حکومت کنند و پایگاه رژیم صهیونیستی باشد اسفناک بود و وقتی این پایگاه را از دست دادند نسبت به انقلاب کینه پیدا کردند.
  لاریجانی گفت: کاری که مردم پیشوا و ورامین کردند نشان داد که این بیداری مخصوص شهرهایی مانند قم نیست و این بیداری در اعماق مردم ایران به وجود آمده است؛ خیلی از شهرهای دیگر این سلحشوری و شجاعت را نداشتند که این گونه از امام حمایت کنند.
  رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این عمق فکر دینی در لابلای بخش های ایران به وجود آمده بود و این یک ضربه بزرگ روحی برای رژیم بود و افتخار بزرگی برای مردم این منطقه است که نهضت را خوب درک کردند و فهم درستی از تحولات داشتند.
  لاریجانی خاطرنشان کرد: افتخار بزرگی برای مردم ایران بود که در این غوغای دیکتاتور بین المللی که آمریکایی ها راه می اندازند و اصرار دارند که خود را تحمیل کنند کشوری مانند ایران وجود دارد که پاسخ منفی به این ادعا می دهد و زیر بار زور نمی رود.

  وی گفت: اگر ایران را با کشورهای منطقه مقایسه کنیم می بینیم که آنها جرات نمی کنند پاسخ رئیس جمهوری آمریکا را دهند و هر آنچه که آمریکا می خواهد در اختیارش قرار می دهند.
  لاریجانی افزود: مخصوصا رئیس جمهور فعلی آمریکا پرده هرگونه اخلاق را کنار زده است؛ در کنفرانسی شرکت می کند و علیه ایران حرف می زند و جدا از اینکه صدها میلیارد دلار پول از آنها می برد و می گوید اگر می خواهید ما اقدام را در سوریه انجام دهیم باید پولش را بپردازید.
  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ وقتی صحنه بین المللی از نظر سیاسی اینقدر بی آبرو نبود که یک رئیس جمهور اینقدر هتاکانه حرف بزند.
  وی اضافه کرد: رئیس جمهور امریکا گفت ما نیروهایمان را از سوریه بیرون می آوریم به شرطی که پول ما را بدهند و سپس با موشک به سوریه حمله کرد.
  لاریجانی اظهار کرد: کشورهایی که پولدار هستند و کشور اسلامی هم هستند در مقبال حرف های او پول می دهند و تسلیم هستند و این حقارت است و این
  وی گفت: اگر آمریکا و اسرائیل ستیز با ملت ایران دارند به خاطر روحیه ایستادگی و غیرتی دینی و انقلابی ملت ایران است.

  لاریجانی افزود: دشمنان بهانه گیری می کنند ولی بدانیم که دغدغه آنها این نیست؛ مشکل اصلی آنها این است که ما از فلسطین دفاع می کنیم و طرح های آمریکا و اسرائیل در منطقه را خنثی می کنیم.
  وی اضافه کرد: آنها می خواهند در عراق یک جریان تروریستی درست کنند و بر سر ما بریزند و در افغانستان تروریست ها را درست کنند و از طرف دیگر به ما فشار بیاورند؛ این ورزیدگی سیاسی در رهبران ایران وجود دارد و مقابل آنها می ایستند.
  لاریجانی خاطرنشان کرد: خود آنها بودند که تقاضا کردند که با ایران سر مسئله هسته ای مذاکره کنند و واسطه فرستادند و پذیرفتند که ایران غنی سازی هسته ای را داشته باشد و امضا کردند و بعد از همه اینها، مذاکرات انجام شد.
  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آنها در مذاکرات پذیرفتند چند هزار سانتریفیوژ در در ایران کار کند تا راستی آزمایی کنند و در کنار آن نیز تحریم ها را بردارند؛ آنها توافق کردند و امروز زیر آن زدند و قبول ندارند و این نشان می دهد که درد آنها حل مشکل نیست.
  وی اظهار کرد: اخیرا وزیر خارجه آمریکا درخواست هایی داشت که موجب استهزا در صحنه بین المللی شد.
  لاریجانی افزود: هفت مورد از دوازده مورد مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه آمریکا مسائل منطقه ای است و از همین ترکیب می توان فهمید مشکل اینها کجاست.
  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با تروریسم یک موضوع مهم در منطقه بود و بنا بود منطقه را به آتش بکشند و برای ایران دردسر بزرگ و ناامنی بزرگ ایجاد کنند مانند وضعی که در افغانستان و یا در سوریه ایجاد کردند و برنامه بزرگی برای ایران داشتند تا ایران را برای حضور در توسعه آینده بازدارند.
  وی گفت: رهبری ایران این موضوع را متوجه شد و با دقت دستورات لازم را داد و اینها زمین گیر شدند؛ ما قدر این رهبر فرزانه انقلاب را باید بدانیم؛ ایشان با تیزبینی و تجربه زیاد انقلابی موضوع را خوب یافتند و با هدایت امر این ناامنی را از ایران دور کردند.
  رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هنوز هم دنبال ناامنی در ایران هستند و مرتبا گزارشات آن پیش ما می آید اما نیروهای پا به کار ایران ورزیدگی دارند و نیروهای سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی با دقت آنها را دنبال می کند.
  لاریجانی اظهار کرد: آمریکایی ها وقتی دیدند نمی توانند یک ناامنی گسترده برای ایران درست کنند دوباره رو به تحریم و فشار آوردند.

  وی افزود: این ماجرایی که امروز آمریکایی ها دنبال می کنند به خاطر همان حرکت انقلابی است که شما در ۱۵ خرداد شروع کردید و این داغ بر دل آنها مانده و ایران مستقل شد.
  لاریجانی بیان کرد: ایران روی پای خود ایستاده است و آنها نمی توانند ببینند زیرا که برنامه برای منطقه داشتند و موفق نشدند و درآینده نیز ناموفق خواهند بود.

  کلام رهبری در اینکه اقتصاد را در اختیار مردم قرار دهید کلید اسقامت ماست
  وی گفت: فکر نکنند اگر تحریمی علیه ایران به وجود آورند صدمه بزرگی را وارد می کنند؛ اینکه رهبری فرمودند اقتصاد را در اختیار مردم قرار دهید کلید استقامت ماست.
  لاریجانی گفت: امروز زمان اختلافات جزئی نیست؛ باید جریان ها و گروه های سیاسی و افراد موثر در کشور مردم را برای ایستادگی در مقابل دشمن همدل کنند.
  وی اظهار کرد: مسئولان اجرایی کشور باید همه در خدمت مردم باشند تا تولید کشور فعال شود.
  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش کشاورزی و دامی در پیشوا قوی است، ادامه داد: در سال گذشته در مجلس مصوبه ای را فقط برای آبادی در روستاها داشتیم و رهبری معظم کمک کردند و یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی قرض گرفتیم وهمین بملغ را نیز بانک ها با سود ۵ درصد برای اشتغال در روستاها وسط گذاشتند که مقداری تاخیر در اجرای آن صورت گرفت ولی از امسال در دستور کار قرار گرفته است.
  لاریجانی اظهار کرد: برای سیستم های گلخانه ای و امکان های صنعتی، معدنی ، توریستی در روستاها وام ارزان قیمت داده می شود.
  وی با بیان اینکه امسال برای توسعه روستاها منابع لازم در بودجه دیده شده است، گفت: هدف از این حرکت این بود تا جوانان روستا با توجه به اینکه ظرفیت اقتصادی در روستا کافی نیست بتوانند از این امکانات استفاده کنند و در روستا بمانند و یک چرخه اقتصادی مطلوب برای آنها فراهم شود.
  لاریجانی با اشاره به ضعف زیرساخت های درمانی در پیشوا گفت: به وزیر بهداشت سفارش می کنم که نسبت به این موضوع دقت لازم را داشته باشد؛ شما نیازمند بیمارستان و خدمات بهداشتی هستید.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان متذکر شد: به نیازهای کشاورزی و دامی و زنجیره اقتصادی که در شهرستان پیشوا حاکم است باید توجه شود.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای