امروز : سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 16 آگوست, 2018 | ساعت انتشار خبر : 12:34 | تعداد بازدید : 10123 نفر | امتیاز خبر :
 • قدرتمند نمودن کمیسیون امور بانوان با راه اندازی کانون های فرهنگی اجتماعی زنان روستایی

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حسین عباسی در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان پیشوا بیان کرد‌:  نقش محوری زنان در عرصه های مختلف اجتماع موجبات ایجاد کمیسیونها در سطح استان ها و ...

  قدرتمند نمودن کمیسیون امور بانوان با راه اندازی کانون های فرهنگی اجتماعی زنان روستایی

  فرماندار پیشوا گفت: راه اندازی کانون های فرهنگی اجتماعی زنان روستایی به منظور توانمندسازی بانوان می تواند به عنوان بازوی قدرتمند به کمک کمیسیون امور بانوان شهرستان بیاید اما خوراک فکری و کاری این کانون ها باید از طریق هسته مرکزی کمیسیون تغذیه شود.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حسین عباسی در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان پیشوا بیان کرد‌:  نقش محوری زنان در عرصه های مختلف اجتماع موجبات ایجاد کمیسیونها در سطح استان ها و شهرستان ها برای ساماندهی امور بانوان و خانواده را ایجاد کرده است.

  فرماندار خطاب به رابطین بانوان ادارات پیشوا گفت:‌انتظار ما تهیه و تدوین طرح‌هایی در جهت مشارکت زنان در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سازماندهی آنان در حوزه های شهری و روستایی است که زمینه استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های آنان را فراهم آورید.

  وی افزود:‌ با اطلاع رسانی و اتخاذ و اجرای برنامه های مدون و کارشناسی شده باید به ارتقای سطح فرهنگ خانواده و جامعه کمک کرد و اهداف مورد نظر را به سطوح زندگی مردم تعمیم داد.

  عباسی اظهار کرد:‌ تقویت هسته اولیه کمیسیون بانوان و ایجاد و استحکام بخشی حلقه های ارتباطی رابطین با بانوان سطح جامعه می تواند مسیر رسیدن به اهداف تعیین شده را تسهیل و تسریع نماید.

  فرماندار شهرستان پیشوا انجام کارهای جمعی و گروهی را از الزامات دست یابی به اهداف بزرگ دانست و گفت:‌ از اعضای کمیسیون امور بانوان شهرستان انتظار می رود همچنان که اصل تکریم خانواده ها و شهروندان را جزو برنامه های محوری خود می دانند به مسائل مربوط به زنان و خانواده نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

  وی از رابطین بانوان ادارات خواست که تکلیف مدارانه به انجام وظایف محوله بپردازند و ادامه داد:‌ اگر به موضوعی از عمق جان باور داشته باشیم حتی اگر مسیر سخت و مشقت باری پیش روی آن باشد،  به سهولت و راحتی با آن برخورد خواهیم کرد و چه بسا در آن مسیر خلاقیت و ابتکار عمل نیز به خرج داده تا آثار خوب و ماندگاری به نمایش درآید.

  عباسی خاطرنشان کرد: فعالیت کمیسیون امور بانوان منحصر به یک قشر و یا گروه نیست بلکه آثار فرهنگی این تشکیلات باید با غنی سازی فکری بانوان و تقویت احساس مسئولیت آنان در حوزه خانواده و اجتماع،  در سطح جامعه نمایان و منجر به تحکیم بنیان خانواده شود.

  وی با تاکید بر لزوم غنابخشی به فعالیت های کمیسیون امور بانوان گفت:‌ با گسترش کمی و کیفی فعالیت های این تشکیلات،‌ بهره گیری از افراد راغب و توانمند و انجام کارهای جمعی، عالمانه و کارشناسانه ثمره کارها و فعالیت ها نمود بیشتری پیدا کرده و ما را زودتر به اهداف مدنظر می رساند.

  عباسی اضافه کرد:‌ راه اندازی کانون های فرهنگی اجتماعی زنان روستایی به منظور توانمندسازی بانوان می تواند به عنوان بازوی قدرتمند به کمک کمیسیون امور بانوان شهرستان بیاید اما خوراک فکری و کاری این کانون ها باید از طریق هسته مرکزی کمیسیون تغذیه شود.

  وی با اشاره به در پیش بودن دهه ولایت گفت:‌ این ایام فرصت مناسبی است تا فضای بانشاطی برای مراجعین در سطح ادارات فراهم آید و به مرور زمان و با تشکیل حلقه های ارتباطی و کانون های فرهنگی و اجتماعی می توان ‌این نشاط و شادابی را در سایر سطوح شهرستان جاری نمود.

  فرماندار شهرستان با تاکید بر کمک و همگرایی در پیشبرد مسائل اجتماعی و فرهنگی شهرستان خاطرنشان کرد:‌ یک مجموعه به تنهایی نمی تواند راه به جایی ببرد بلکه باید همگان با همگرایی و هم افزایی،‌ انجام بهنگام کارها و با قوت و قدرت در مباحث عام و مسائل فرهنگی و عمومی ورود پیدا کنند.

  عباسی با اشاره به تحریم های استکبار و سوءاستفاده فرصت طلبان و اخلال گران  از شرایط اقتصادی و مشکلات فرهنگی، این وضعیت را موقتی و گذرا دانست و در پایان گفت:‌ اکنون فصل همدلی و یک صدایی است و باید مردم در کنار دولت و دولت در کنار مردم باشد تا همچون ۴۰ سال گذشته از گردنه های سخت و ناهموار به سلامت عبور کنیم و به فضل و لطف الهی و با همت بلند مسؤولان و همراهی مردم عزیز به اهداف متعالی خواهیم رسید و این سختی ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

   543 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای