امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۳:۱۸ | تعداد بازدید : 18591 نفر | امتیاز خبر :
 • قاطع ترین برخورد دادگستری با متخلفان تغییر کاربری در شهرستان پیشوا/ آزاد سازی بیش از ۷ هکتار تغییر کاربری

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین شمس با اشاره به واگذاری پرونده های تغییر کاربری اراضی به دادگستری اظهار داشت:طبق قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها در گذشته ...

  قاطع ترین برخورد با متخلفان تغییر کاربری در شهرستان پیشوا/آزاد سازی بیش از ۷ هکتار تغییر کاربری

  رئیس دادگستری پیشوا گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات با کمک جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی ۳۱مورد قلع و قمع تغییر کاربری و بناهای احداث شده در ۷۸هزار و ۹۴۸ متر مربع از اراضی کشاورزی و باغات را اجرا نمودیم.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین شمس با اشاره به واگذاری پرونده های تغییر کاربری اراضی به دادگستری اظهار داشت:طبق قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها در گذشته تحقیقات مقدماتی و اجرای حکم در دادسرا انجام می گردید.

  وی افزود:با رای صادره از سوی دیوان عالی کشور پرونده های تغییر کاربری اراضی زراعی و باغات مستقیما به رئیس دادگستری واگذار شد و پرونده های موجود در دادسرا با قرار عدم صلاحیت به دادگاه محول گردید.

  رئیس دادگستری شهرستان پیشوا بیان داشت:قانون، اداره کشاورزی را مکلف نموده تادر صورت مشاهده تغییر کاربری توقف عملیات اجرایی را به مالک یا قائم مقام او به صورت مکتوب اخطار دهند و در صورت مشاهده هر گونه جرم ،ضمن توقف عملیات نسبت به تنظیم صورت جلسه اقدام نمایند.

  وی افزود:مبنای کار دستگاه قضا بر این است که با قاطعیت از بدو امر از هر گونه تغییر کاربری جلوگیری نماید تا کار به قلع و قمع و متضرر شدن مالک اراضی زراعی و باغها نشود .

  شمس گفت:بدین منظور در جلسه ای که با حضور فرماندار،رئیس جهاد کشاورزی ،فرمانده نیروی انتظامی و سپاه برگزار شد تمام موارد قانونی بیان و اداره جهاد کشاورزی طبق قانون مکلف به جلوگیری از هر گونه تغییر کاربری گردید.

  وی در ادامه افزود:پیشگیری از کوچکترین تغییر کاربری ، جلوگیری از تخلفات و گشت زنی در اراضی کشاورزی برای مشاهده هر گونه تخلف بر عهده جهاد کشاورزی است.

  رئیس دادگستری پیشوا بیان داشت: از بخشداران ،دهیاران ، شوراهای اسلامی روستاها و پایگاههای مقاومت بسیج بعنوان بازوی ماموران جهاد کشاورزی تقاضای همکاری و اطلاع رسانی در این زمینه را نمودیم.

  وی افزود:در حال حاضر ۳۰ پرونده تغییر کاربری از سالهای قبل باقی مانده که ۲۵ مورد آن مورد حکم قطعی قلع و قمع هستند و ۵مورد محکومیت جزایی دارند.

  شمس با اشاره به قاطع بودن دادگستری در برخورد با متخلفین  بیان نمود: در راستای اجرای تبصره ۲ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات با کمک جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی ۳۱مورد قلع و قمع تغییر کاربری و بناهای احداث شده در ۷۸هزار و ۹۴۸ متر مربع از اراضی کشاورزی و باغات را اجرا نمودیم  .

  وی در ادامه گفت:همچنین دو مورد بنای ۷۰ متری قلع و قمع گردید و دو مورد حفر چاه غیرمجاز به مسئولان اداره آبفا گزارش گردید.

  رئیس دادگستری پیشوا تاکید کرد:در راستای اجرای قانون حفظ،کاربری اراضی کشاورزی افرادی که باندگونه اقدام به خرید و فروش زمین های مرغوب در روستاهای یوسف رضا ،سعیدآباد و پلنگ دره نمودند تعداد ۶ نفر از این افراد شناسایی و به دادگاه احضار شدند.

  شمس در پایان متذکر شد: توصیه ما به افرادی که درصدد خریدن ملک هستند این است که از بخشداران و دهیاران و مراجع زیر ربط به منظور تغییر کاربری استعلام نمایند تا بعدا با مشکل روبرو نشوند.

  No views yet


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای