امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 1 مه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 20:10 | تعداد بازدید : 7190 نفر | امتیاز خبر :
 • قابل توجه عرضه کنندگان دام در کنار جاده های پیشوا

  به گزارش ندای پیشوا؛ دادستان شهرستان پیشوا در حاشیه بازدید از مراکز عرضه دام غیر بهداشتی در کنار جاده ها گفت: در راستای سیاست حمایت قوه قضاییه از بخش خصوصی و سرمایه ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ دادستان شهرستان پیشوا در حاشیه بازدید از مراکز عرضه دام غیر بهداشتی در کنار جاده ها گفت: در راستای سیاست حمایت قوه قضاییه از بخش خصوصی و سرمایه گذاری در تولید و خدمات، از مرکز مجهز عرضه دام جلیل آباد بازدیدی با حضور مسئولان مرتبط انجام شد.

  وی افزود: با استقبال آقای خانی مالک تنها مرکز عرضه دام استاندارد جنوب استان در جلیل آباد، از این پس دامدارانی که در حاشیه خیابانها و معابر عمومی اقدام به عرضه دام می کنند می توانند جهت جلوگیری از تهدیدات بهداشتی به مدت یک سال بصورت رایگان از این مرکز استفاده کنند.

  رحمانی گفت: همچنین در این بازدید به صورت اتفاقی دو نفر از دامداران که در کنار جاده ها عرضه دام زنده داشتند اعلام آمادگی کردند ظرف چند روز آینده نسبت به جمع آوری دام از محلهای فعلی اقدام کنند.

  دادستان شهرستان پیشوا افزود:این اقدام برای ترویج مقابله با تهدیدات بهداشتی دامی و پاک سازی و زیباسازی چهره شهر این اجرا میشود.

  وی گفت: ساماندهی و رصد خرید و فروش دام در سطح شهرستان، کنترل بیماریهای دامهای لاغر و آماده پروار و نظارت مستمر بر عرضه دام، حذف واسطه و دلالها در زمینه خریدو فروش دام از مزایای دیگر استفاده دامداران از مجتمع دام کوثر است.

  عادل رحمانی افزود: این مجتمع دو هکتاری ۲۱ بهمن ۹۷ با هزینه شخصی شش میلیارد تومانی در کیلومتر سه جاده پیشوا به جلیل اباد راه اندازی شده است.

  وی گفت: راه اندازی میدان عرضه دام در جنوب شرق استان تهران با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالفعل جنوب شرق استان تهران در زمینه پرورش دام سبک و سنگین بوده است.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا هم افزود: همجواری کانونهای بزرگ پرورش دام سبک و سنگین شهرستانهای مجاور لزوم ایجاد و عرضه اصولی و بهداشتی دام در قالب میدان عرضه دام جهت رسیدن به اهداف ضروری مابوده است.

  عرب حسینی  گفت: در حال حاضر آمار دام سنگین گاو شیری در شهرستان پیشوا ۶۳۳۶ راس، پرواربندی گوساله  ۳۶۶۲۳ راس و گوسفند ۲۹۲۵۴ راس است.

  ۹۰۲ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای