امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 9 دسامبر, 2015 | ساعت انتشار خبر : 23:15 | تعداد بازدید : 5054 نفر | امتیاز خبر :
 • فوت شهروند پیشوایی بر اثر آنفولانزای H1N1 تأیید نشده است/ اگر علائم بیماری پس از ۳ روز قطع نشد به مراکز درمانی مراجعه کنید/ تزریق واکسن آنفولانزا در حال حاضر تأثیر مستقیم ندارد

  دکتر جلال امینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ندای پیشوا در خصوص علت مرگ یکی از شهروندان پیشوایی که به آنفولانزای H1N1 مبتلا شده بود، گفت: این خانم پیشوایی به آنفولانزای ...

  معاون شبکه بهداشت و درمان پیشوا با تأیید ابتلای شهروند فوت شده پیشوایی به آنفولانزای H1N1، تصریح کرد: طبق بررسی های انجام شده، این خانم پیشوایی بیماری زمینه ای هم داشته و تنها بر اثر بیماری آنفولانزای H1N1 فوت نکرده است.

   جلال امینی معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا

  دکتر جلال امینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ندای پیشوا در خصوص علت مرگ یکی از شهروندان پیشوایی که به آنفولانزای H1N1 مبتلا شده بود، گفت: این خانم پیشوایی به آنفولانزای نوع H1N1 مبتلا بوده است، منتهی طبق بررسی های انجام شده، ایشان بیماری زمینه ای هم داشته است و به این صورت نبوده است که تنها بر اثر بیماری آنفولانزای H1N1 فوت شده باشد.

   

  معاون شبکه بهداشت و درمان پیشوا، سن این خانم پیشوایی که به تازگی از کربلا آمده بود را ۴۵ سال اعلام کرد و افزود: هنوز به صورت قطعی نمی توانیم اعلام کنیم که عامل مرگ وی، آنفولانزا بوده است چرا که هنوز به صورت رسمی به ما اعلام نشده است.

   

  وی افزود: یک مورد از این بیماری در بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین گزارش داده شده که این بیمار ساکن قلعه نو بوده و در بیمارستان ۱۵ خرداد بستری بوده است.

   

  امینی با اشاره به مشاهده ۵ مورد مشکوک دیگر به بیماری آنفولانزای نوع H1N1 در شهرستان پیشوا، تصریح کرد: بحمدالله با بررسی های انجام شده، جواب همه این ۵ مورد منفی گزارش شده است.

   

  معاون شبکه بهداشت و درمان پیشوا با بیان این که علائم این بیماری، شبیه بیماری آنفولانزای فصلی است، اظهار داشت: علائم آنفولانزای H1N1 سردرد، تب، تهوع، استفراغ، دردهای عضلانی، آب ریزش بینی و چشم است که همان علائم بیماری آنفولانزای فصلی و معمولی است.

   

  وی افزود: اگر بیماری افراد، آنفولانزای فصلی باشد نیاز به درمان آنچنانی ندارد، منتهی این علائم اگر بیش از ۳ روز طول بکشد (مخصوصا تب) حتما باید به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند و از آنها باید نمونه برداری شود.

  امینی گفت: توصیه ما این است که مردم خود درمانی نکنند و حتما به پزشکان (به ویژه پزشکان مراکز دولتی) مراجعه کنند. ولی این گونه نباشد که هرکسی آبریزش بینی پیدا کرد، سریعاً مراجعه کند و برای خود استرس ایجاد کند.

  معاون شبکه بهداشت و درمان پیشوا اظهار داشت: زائرین عتبات عالیات اگر احساس می کنند که علائم سرماخوردگی و آنفولانزا را دارند، به مراکز بهداشتی دولتی مراجعه کنند و روبوسی و دست دادن را برای مدتی قطع کنند و اگر پس از ۳ روز علائم بهبود و درمان در آنها نمایان نشد، از آنها آزمایش گرفته می شود.

   

  دکتر امینی همچنین به مردم توصیه کرد نکات بهداشتی فردی و اجتماعی را رعایت کنند و اگر در خانواده خود چنین بیماری را دارند، حتما از ماسک استفاده کنند و پس از دست دادن با فرد بیمار حتما دست های خود را بشویند.

   

  معاون شبکه بهداشت و درمان پیشوا با بیان این که افراد مبتلا به آنفولانزا هنگام عطسه کردن سر خود را در قسمت آرنج قرار دهند تا این ویروس در فضا پخش نشود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه این ویروس در فاصله یک متری سقوط می کند و کسانی که با بیمار فاصله ای بیش از یک متر را داشته باشند، به این بیماری مبتلا نمی شوند.

   

  رئیس بیمارستان مهاجری پیشوا با ذکر این نکته که همه افراد در همه سنین باید مراقب باشند، تصریح کرد: افراد زیر ۵ سال و بالای ۶۰ سال، افراد دیابتی، سرطانی، خانم های باردار و کسانی که سیستم ایمنی آنها ضعیف (مثل بیماران مبتلا به MS , HIV) بیشتر در معرض خطر هستند و باید بیشتر مراقب باشند.

  امینی در خصوص تأثیر واکسن انفولانزا در پیشگیری از آنفولانزای H1N1 گفت: برخی افراد می گویند هیچ تأثیری ندارد، چون حداقل ۱۵- ۱۶ روز طول می کشد تا آنتی بادی در بدن ساخته شود، حتی برخی افراد می گویند که مضر است. اما در برخی مواقع که نیاز است تزریق انجام شود، ضرر ندارد و ما توصیه به تزریق واکسن می کنیم حتی اگر در این برهه از زمان باشد.

   

  معاون شبکه بهداشت و درمان پیشوا بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا را شهریور ماه و اوایل مهر عنوان کرد و افزود: اجباری به تزریق واکسن آنفولانزا نیست و در حال حاضر تأثیر مستقیم ندارد چرا که ساخت آنتی بادی زمان می برد.

   

  دکتر امینی همچنین این را هم گفت که تزریق واکسن انفولانزا برای خانم های باردار در ۳ ماهه اول نباید انجام شود.

   

  رئیس بیمارستان مهاجری پیشوا بار دیگر مردم را به رعایت نکات بهداشتی توصیه کرد و افزود: مردم از ایجاد استرس برای خود جلوگیری کنند و در فضاهای مجازی مراقب باشند. چون اینها پزشک نیستند و برخی به صورت هدفمند در این فضاها بین مردم ایجاد رعب و وحشت می کنند.

  ۲۵۸ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای