امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 12 مه, 2022 | ساعت انتشار خبر : 17:07 | تعداد بازدید : 3398 نفر | امتیاز خبر :
 • فعالیت ۴۰۰ گروه بازرسی در استان تهران

  معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از فعالیت ۴۰۰ اکیپ بازرسی برای مقابله با احتکار و گرانفروشی در بازار خبر داد./ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، سعید محمدی ...

  معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از فعالیت ۴۰۰ اکیپ بازرسی برای مقابله با احتکار و گرانفروشی در بازار خبر داد./

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، سعید محمدی پور با اشاره به طرح نظارتی ویژه که از روزهای گذشته در بازار آغاز شده گفت: کالا‌های هدف در این طرح، کالا‌های اساسی به ویژه روغن، ماکارونی، برنج، شکر، شوینده و محصولات سلولزی بوده و هدف بازرسی عرضه بیشتر این اقلام است.

  معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران از فعالیت ۴۰۰ اکیپ بازرسی در سطح استان تهران با همکاری اتحادیه‌ها، بازرسان وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی خبر داد و اظهار کرد: سعی می‌کنیم کالا‌ها هر چه بیشتر عرضه و از احتکار، حتی احتکار در واحد‌های صنفی جلوگیری شود.

  وی همچنین از بازدید از بزرگترین تولید کننده روغن در تهران خبر داد و تصریح کرد: بر اساس مشاهدات مقدار زیادی روغن برای تصفیه به این واحد تولیدی وارد شده و خط تولید با ۸۰ درصد توان در حال تولید است. همچنین ماشین‌ها آماده بارگیری برای انتقال روغن‌های تولید شده، بودند.

  محمدی پور درباره ادامه طرح ویژه نظارتی گفت: به طورکلی بازرسی و نظارت بر بازار وظیفه دائمی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها است. اما در این طرح، همه معاونت‌های سازمان و نیرو‌های آن به جز تعدادی که مسئولیت پشتیبانی را برعهده دارند در سطح بازار حضور دارند.

  محمدی ‌پور در پاسخ به سوالی درباره چرایی کمبود روغن نیز گفت: این مسئله مربوط به حوزه بازرسی نیست، بلکه باید از حوزه تجارت و صنعت پیگیری شود. همچنین وزارت جهاد کشاورزی تامین کننده روغن خام است.

  وی افزود: بازدید‌های ما در بازار نشان می‌دهد که مشکل روغن کماکان وجود دارد، اما با توجه به افزایش تولید، پیش بینی می‌شود این مشکل به زودی برطرف شود.

  معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران در پایان از مردم خواست اگر با احتکار و گرانفروشی مواجه شدند به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند و گفت: هم اکنون، تعداد پاسخگویان دو برابر شده و تا ساعت ۹ شب به صورت مستقیم به شکایت‌ها رسیدگی می‌شود. از ساعت ۹ شب تا شش صبح هم به صورت پیغام‌گیر ضبط و بعد پیگیری می‌شود.

  طرح یاد شده به دلیل اجرای طرح‌های جدید دولت در راستای اصلاح نظام یارانه‌ها آغاز شده تا کسی از فروش کالا و خدمات امتناع نکند. طرح بازرسی حداکثری تا اطلاع ثانوی برقرار است.

  http://nedayepishva.com/?p=82198&preview=true لینک کوتاه

   66 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای