امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 21 ژوئن, 2016 | ساعت انتشار خبر : 10:29 | تعداد بازدید : 11483 نفر | امتیاز خبر :
 • فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی باید به سمت فضای مجازی سوق داده شود

  حجت الاسلام محمد زوبین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ندای پیشوا گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با رویکرد ترویج فرهنگ قرآنی و رویکرد تبلیغی و فرهنگی در اول تیرماه 1360 به فرمان ...

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا تصریح کرد: با توجه به این که گروه هدف ما بیشتر جوانان و نوجوانان هستند در این برهه زمانی فعالیت های سازمان تبلیغات می بایست بیشتر به سمت فضای مجازی و سایبری سوق داده شود.

  فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی باید به سمت فضای مجازی سوق داده شود

  حجت الاسلام محمد زوبین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ندای پیشوا گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با رویکرد ترویج فرهنگ قرآنی و رویکرد تبلیغی و فرهنگی در اول تیرماه ۱۳۶۰ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تأسیس شد.

   

  وی بیان کرد: یکی از افتخارات بزرگ سازمان تبلیغات اسلامی این است که زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری است و افتخار دیگر آن مردمی بودن این سازمان است.

   

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا، مبلغین و مبلغات، هیئات مذهبی، مداحان و شعرای آئینی ، فعالان، مربیان و متربیان قرآنی، اقشار فرهنگی را گروه های هدف سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد و افزود: یکسری از سازمان های مردم نهاد (سمن ها) نقش بازوان اجرایی سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه های قرآنی، فرهنگی و تبلیغی را بر عهده دارند.

   

  حجت الاسلام زوبین، حضور سازمان تبلیغات اسلامی در فضای مجازی را فعالانه دانست و تصریح کرد: این سازمان با تأسیس سایت های مختلف در فضای مجازی سعی کرده است پاسخگوی نیازهای امروز جوانان و نوجوانان باشد و به آنان غذیه فکری دهد.

   

  وی افزود: آموزش هایی برای مبلغین و مبلغات در نظر گرفته شده است تا هم کار با کامپیوتر و اینترنت را فرا بگیرند و هم بتوانند پاسخگوی سوالات نسل جدید باشند.

   

  حجت الاسلام زوبین با اشاره به گفتمان های دینی و کارگاه های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها اظهار داشت: در این گونه برنامه ها که حالت دو جانبه دارد و از حالت سخنرانی صرف خارج شده است، مدرس مربوطه در فضایی دوستانه بین دانش آموزان و دانشجویان می رود و سوالات و شبهات آنان را پاسخ می دهد.

   

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا تصریح کرد: با توجه به این که گروه هدف ما بیشتر جوانان و نوجوانان هستند در این برهه زمانی فعالیت های سازمان تبلیغات می بایست بیشتر به سوی فضای مجازی و سایبری سوق داده شود.

   

  وی افزود: در حال حاضر در کنار فعالیت های سنتی مثل منبر، باید از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ورود پیدا کنیم و به نسل جدید پاسخ دهیم.

   

  حجت الاسلام زوبین با بیان این که سازمان تبلیغات اسلامی پس از گذشت ۳۵ سال از تأسیس خود، توانسته است در حدود ۷۰ درصد تا از مطالبات و اهداف اولیه خود دست پیدا کند، اظهار داشت: این سازمان در بخش فعالیت های قرانی انصافا خوب درخشید و دوره های آموزشی در جنبه های مختلف علوم قرآنی، روخوانی و روانخوانی، تجوید، فصیح خوانی، تفسیر، حفظ و مفاهیم قرانی برگزار کند.

   

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا گفت: نسل جدید، دین را خیلی دوست دارد و به روحانیت احترام می گذارند و برای مظاهر دینی و ملی اهمیت قائل هستند، منتهی باید با زبان خود آنها صحبت کرد. گفتمان و پرسمان خیلی موثر است. سخنرانان باید مستمعین را به کتاب ها و مراجع دیگر ارجاع دهند تا بتوانند پاسخ پرسش های خود را بدست آورند.

   

  حجت الاسلام زوبین اظهار داشت: پیغمبر گرامی اسلامی تعبیر زیبایی دارند که «طبیب دوار بطبه»، آن حضرت طبیبی بود که برای هدایت مردم به سراغ آنها می رفت، امروز هم باید به سراغ جوانان و نوجوانان برویم و آنها را به مسجد و فعالیت های مذهبی گرایش دهیم.

  ۲۶۵ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای