امروز : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 17 اکتبر, 2016 | ساعت انتشار خبر : 05:33 | تعداد بازدید : 9011 نفر | امتیاز خبر :
 • لزوم اقدام عملی فوری در خصوص فرونشست های شهرستان پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، در پی تصمیمات جلسه مهرماه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پیشوا با موضوع فرونشست های اخیر در روستای معین آباد، علی بیت اللهی دبیر کارگروه ملی و ...

  دبیر کارگروه ملی و استانی زلزله و لغزش لایه های زمین گفت: به دلیل وسعت زیاد و نزدیکی فرونشست ها به منازل مسکونی و شریان ها و تاسیسات زیربنایی منطقه ای، استانی و ملی، موضوع از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است و رسیدگی و اقدام عملی فوری در این خصوص اهمیت ویژه ای دارد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، در پی تصمیمات جلسه مهرماه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پیشوا با موضوع فرونشست های اخیر در روستای معین آباد، علی بیت اللهی دبیر کارگروه ملی و استانی زلزله و لغزش لایه های زمین به همراه گروه کارشناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از محل شکاف ها و حفره های ایجاد شده در اراضی این روستا بازدید کردند.

  در این بازدید که با حضور جمعی از کشاورزان محلی صورت پذیرفت، روند شکل گیری شکاف ها و حفره ها از زبان کشاورزان قدیمی منطقه بازگو و مورد بررسی قرار گرفت.

  بیت اللهی در این بازدید بیان داشت: بنا بر شواهد موجود، این پدیده قطعا فرونشست زمین بوده و کل دشت از این مسئله متاثر است.

  دبیر کارگروه ملی و استانی زلزله و لغزش لایه های زمین افزود: به دلیل وسعت زیاد و نزدیکی این فرونشست ها به منازل مسکونی و شریان ها و تاسیسات زیربنایی منطقه ای، استانی و ملی، موضوع از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است و رسیدگی و اقدام عملی فوری در این خصوص اهمیت ویژه ای دارد.

  مدیر دفتر زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  ضمن تقدیر از پیگیری های مستمر فرمانداری شهرستان پیشوا بیان داشت: گزارش کارشناسی از نتایج این بازدید تهیه و در جلسه آتی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران که با موضوع فرونشست های اخیر در محل استانداری تهران و با حضور استاندار محترم برگزار می گردد، ارائه و مراتب مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت.

   

  2 3

  منبع: روابط عمومی فرمانداری پیشوا

   371 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای