امروز : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 12 سپتامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 12:05 | تعداد بازدید : 5431 نفر | امتیاز خبر :
 • فرونشست زمین در حال نزدیک شدن به شهر پیشوا

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا گفت: فرونشست زمین در پیشوا درحال نزدیک شدن به مناطق مسکونی شهری  و نیز خطوط راه آ‌هن‌ و ۳ خط بزرگ فشارقوی است. به گزارش ندای ...

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا گفت: فرونشست زمین در پیشوا درحال نزدیک شدن به مناطق مسکونی شهری  و نیز خطوط راه آ‌هن‌ و ۳ خط بزرگ فشارقوی است.

  به گزارش ندای پیشوا: امامعلی یگان‌زاده در جمع خبرنگاران افزود: : ویلاسازی، تغییرکاربری غیر مجاز، ساخت‌وسازهای غیرمجاز و بویژه حفر چاه‌های غیرمجاز و پایین رفتن سفره آبهای زیر زمینی از جمله عوامل موثر بر فرونشست زمین در این منطقه است.

  وی گفت: شکاف‌های عمیق و متعددی در نزدیکی زیرساخت‌های شهرستان‌های ورامین و پیشوا از جمله تیرهای برق، دیواره‌های دامداری‌ها، میله‌های چاه‌ها و کانال‌های انتقال آب ایجاد شده است که سبب اسیب شده است.

  یگان‌زاده افزود: شکاف‌های ایجاد شده در زمین‌های کشاورزی روستای معین‌آباد شهرستان پیشوا تا آنجا ادامه یافته که کشاورزی در این زمین‌ها امکان‌پذیر نیست و پرکردن چاله‌های ایجاد شده با خاک نیز چاره ساز نیست.

  وی گفت: طبق آخرین آمار در تهران سالانه ۱۵۰ میلیون مترمکعب افت آب زیرزمینی رخ می‌دهد که حدود ۸۰ میلیون مترمکعب مربوط به دشت ورامین و ۴۰ میلیون مترمکعب مربوط به دشت‌های تهران و شهریار است.

  فرونشست زمین در جنوب غرب شهرستان پیشوا و در حوالی روستای معین آباد سالانه ۳۶ سانتیمتر نشست دارد و آنقدر حاد شده که درحال نزدیک شدن به مناطق مسکونی شهری در این شهرستان و نیز خطوط راه‌آ‌هن‌ و ۳ خط بزرگ فشارقوی است.

   920 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای