امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۹ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۰۶ | تعداد بازدید : 24024 نفر | امتیاز خبر :
 • فرهنگ ۱۵ خرداد یعنی اقدام به موقع مردم و مسئولان در مقابله با دشمنان

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ همایش پیشگامان انقلاب اسلامی دانشگاه ازاد اسلامی واحد ورامین پیشوا قرچک با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران،حجت الاسلام محسن محمودی ...

  فرهنگ ۱۵ خرداد یعنی اقدام به موقع مردم و مسئولان در مقابله با دشمنان

  ریاست دانشگاه ازاد اسلامی واحد ورامین پیشوا گفت:فرهنگ ۱۵ خرداد یعنی اقدام به موقع و به هنگام مردم و مسئولان در مقابه با دشمنان است،آن زمان مردم ولایت مدار ورامین و پیشوا و قرچک تشخیص دادند که برای دفاع از ولایت فقیه زمان خود قیام کنند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ همایش پیشگامان انقلاب اسلامی دانشگاه ازاد اسلامی واحد ورامین پیشوا قرچک با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران،حجت الاسلام محسن محمودی ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ،خانواده شهدا ،جانبازان ،بسیجیان، اساتید ، کارمندان ، روسای ادارت برگزار شد.
  ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین پیشوا در این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد اظهار داشت :قیام ۱۵ خرداد یک حرکت تاثیر گذار در تاریخ انقلاب و حادثه ماندگاری است که در دفاع از ولایت فقیه و مرجعیت دینی اتفاق افتاد و این حرکت در حقیقت نقطه عطفی در تاریخ ایران است.
  وی افزود: در آن زمان که جو خفقان بر مملکت و مردم حاکم بود این قیام پا یه های رژیم پهلوی را به لرزه در آورد وبعنوان مقدمه ای برای حرکت اصلی انقلاب در بهمن ۵۷ اثر گذاری خود را نشان داد.
  شیبانی تاکید کرد:قطعا اگر قیام ۱۵ خرداد ۴۲ نبود انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ به ثمر نمی رسید ،مردم شهید پرور ورامین،پیشوا و قرچک مفتخرند نام این سه شهرستان به نام ۱۵ خرداد مزین شده است و این قیام نگینی است که چشم اندازآن برای حال و آیندگان افتخار بزرگی محسوب می شود.
  ریاست دانشگاه ازاد اسلامی واحد ورامین پیشوا با اشاره به اینکه در مقابل شهدا دین سنگینی بر دوش ما قرار گرفته است،اظهار کرد:وظیفه ی مردم و مسئولان برپایی باشکوه این مراسم برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا ی ۱۵ خرداد است.
  شیبانی در ادامه خاطر نشان کرد: قیام های مختلفی قبل از قیام ۱۵ خردادبه وقوع پیوست که به ثمر نرسید اما قیام ۱۵ خرداد با سه ویژگی مردمی بودن ، اسلامی بودن و حرکت حول محور رهبری و ولایت فقیه بیشترین اثر گذاری را در وقوع انقلاب اسلامی نشان داد.

  ریاست دانشگاه ازاد اسلامی واحد ورامین ، پیشوا با اشاره به پیام های قیام ۱۵ خرداد بیان نمود:در قالب فرهنگ ۱۵ خرداد باید پاسدار خون شهیدان ۱۵ خرداد باشیم که جان خود را برای این حرکت بزرگ انقلاب اسلامی فدا نمودند
  وی افزود: پیام های دیگر این قیام دشمن شناسی و وظیفه شناسی در قبال خون شهدا است،کار شهدا بی حساب و کتاب نبود و آنها به خاطر مقابله با دشمن و استکبار جهانی جان خود را تقدیم انقلاب نمودند.
  شیبانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ ۱۵ خرداد تصریح کرد: فرهنگ ۱۵ خرداد یعنی اقدام به موقع و به هنگام مردم و مسئولان در مقابه با دشمنان است،آن زمان مردم ولایت مدار ورامین و پیشوا و قرچک تشخیص دادند که برای دفاع از ولایت فقیه زمان خود قیام کنند.

  ریاست دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا در پایان گفت: دانشگاه اسلامی واحد ورامین پیشوا هر ساله با برپایی این همایش ها ثابت می کند در پاسداری از خون شهدا تمام همت خود را به کار می بندد ودر کنار مسئولان شهرستان همایش های ملی و بزرگ در خور مقام شامخ و والای شهدا برگزار می کند.

  حجت الاسلام والمسلمین حسینی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین پیشوا در این همایش ضمن تبریک ولادت باسعادت دومین اختر تابناک امامت و ولایت امام حسن مجتبی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد اظهار داشت :همایش ۱۵ خرداد یک همایش ملی است که سالهای متمادی در این دانشگاه برگزار می شود.
  وی افزود: مراسم های مربوط به شهدا و انقلاب یک پیام مهم در بردارد و آن این است که هر کس برای خدا قدم بردارد خدا برای اوست و نام او ماندگار می شود.
  حسینی اظهار کرد: حرکت شهدای ما برای به ثمر رسیدن انقلاب ،حرکت خداجویانه بود و ماندگاری نام و یاد انها برای اثبات الهی بودن این کار عظیم است.

  معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد ورامین پیشوا با شاره به عظمت حرکت ۱۵ خرداد در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی تاکید کرد:این حرکت انقلابی در تاریخ ایران ثبت شد و به آیندگان منتقل خواهد شد ، همه ما باید دینی که به شهدا و انقلاب داریم را ادا کنیم و دراین مسیر انگیزه الهی و اخلاص را فراموش نکنیم.
  حسینی در پایان گفت: امیدواریم اینگونه مراسم ها حلقه وصل و اتحادی باشد برای جامعه و منطقه باشد و از مواهب این برنامه ها در گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بهره مند شویم./انتهای پیام

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای