امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 20 مه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 17:23 | تعداد بازدید : 531 نفر | امتیاز خبر :
 • فرهنگ سازی برای مبارزه با قاچاق کالا گامی در جهت جهش تولید است

  نخستین جلسه کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا در پیشوا برگزار شد. به گزارش ندای پیشوا، نخستین جلسه کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا در پیشوا برگزار شد. در این جلسه نمایندگان ادارات تبلیغات ...

  نخستین جلسه کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا در پیشوا برگزار شد.

  به گزارش ندای پیشوا، نخستین جلسه کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا در پیشوا برگزار شد.

  در این جلسه نمایندگان ادارات تبلیغات اسلامی، صمت، اتاق اصناف، شهرداری، بهزیستی، آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان حضور داشتند.

  امیرحسین طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا با اشاره به نام گذاری سال ۱۳۹۹ توسط مقام معظم رهبری با نام سال جهش تولید اظهار کرد: یکی از گامهایی که می توان به سمت جهش تولید و مبارزه با قاچاق کالا برداشته شود فرهنگ سازی در این مورد است و باید در این خصوص به نوعی برای شهروندان تبیین شود تا عموم مردم به آن سطح از فرهنگ برسند که حتی به سمت کالای خارجی نروند چه برسد کالای قاچاق.

  وی ادامه داد: در سال گذشته یک نمایشگاه کاریکاتور برگزار کردیم که مورد استقبال عموم قرار گرفت و از آثار فاخر هنرمند، کاریکاتوریست خوب کشور آقای نوروزی استفاده شد و در همین موضوع نیز یک کلاس عملی با حضور ایشان در محل هنرستان دخترانه سرمد برگزار کردیم که حدود ۵۰ نفر از هنر جویان شهرستان در آن شرکت داشتند.

  در ادامه این مدیر فرهنگی بیان کرد : همچنین در سال گذشته یک تئاتر خیابانی نیز با موضوع قاچاق کالا در سطح شهرستان برگزار شد که با توجه به انتخاب موضوع و کارگردانی و بازی خوب بازیگران مورد استقبال عموم قرار گرفت که این مقدار از فعالیت فرهنگی در شهرستانی با این پتانسیل کافی نیست و می توان کارهای فرهنگی و هنری بیشتری را در این زمینه ارائه داد و همانطور که می دانید زبان فرهنگ و هنر، زبان خوب و ملموس و دلنشینی است و با همدلی و کمک سایر ادارات مانند شهرداری، آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی و دیگر ادارات میتوان فعالیتهای بیشتری را انجام داد و سطح آگاهی بخشی در این موضوع مهم را در میان عموم مردم بالا برد.

  همچنین جدول زمان بندی در ابتدای جلسه تقدیم حاضرین شد و برنامه هایی که در این کارگروه بسته می شود به شورای مبارزه با قاچاق کالای شهرستان ارائه خواهد شد تا ان شاالله در پایان سال ۹۹ شاهد اثر گذاری تشکیل این کارگروه فرهنگی ابتدا در خانواده های خودمان و در نهایت در سطح شهرستان پیشوا باشیم.
  در ادامه حاضرین پیشنهادات و طرحهای خود را ارائه نمودند و در مورد آن بحث و گفتگو شد که در صورتجلسه ثبت گردید.

  در پایان مقرر شد که ادارات و نهادهای عضو، طرح های فرهنگی خود در رابطه با سه گروه هدف یعنی تولید کننده، توزیع کننده و مصرف کننده ، تهیه و برای جلسه آینده ارائه دهند.

  انتهای پیام/*

  ۸۰ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای