امروز : یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 23 اکتبر, 2016 | ساعت انتشار خبر : 06:14 | تعداد بازدید : 533 نفر | امتیاز خبر :
 • فرار به جلو در ماجرای برکناری فانی/ مدیریت دولت بر پرونده فساد۸۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، در ادبیات سیاسی اصطلاحی وجود دارد تحت عنوان "فرار به جلو"؛ و زمانی استفاده می شود که یک نفر خود در یک اقدام انتحاری عملی را که ...

  مجموعه دولت می دانست که فانی رفتنی است و اگر جلسه استیضاح برگزار شود، بحت فساد ۸۰۰۰ هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان علنی می شود و کنترل این وضعیت بسیار سخت است.

  فرار به جلو در ماجرای برکناری فانی/ مدیریت دولت بر پرونده فساد8000 میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، در ادبیات سیاسی اصطلاحی وجود دارد تحت عنوان “فرار به جلو”؛ و زمانی استفاده می شود که یک نفر خود در یک اقدام انتحاری عملی را که رقیبان و دشمنان خود می خواهند بر علیه او کنند را داوطلبانه انجام می دهد تا هزینه های این اتفاق را کاهش دهد.

  مهرماه سال جاری سال خوبی برای آموزش و پرورش کشور نبود، از طرفی خبر فساد مالی ۸۰۰۰ هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و از سوی دیگر استیضاح و در نهایت تغییر فانی وزیر آموزش اخبار بزرگترین وزارت خانه دولت را به صدر رسانه ها آورد، اما این دو خبر از قرار معلوم جدا از هم نیست و کاملاً به هم مرتبط است، چون فساد مالی درصندوق ذخیره فرهنگیان دلیل اصلی طرح موضوع استیضاح علی اصغر فانی عنوان شده بود.

  این نکته که چرا درست در زمانی که استیضاح در مجلس قطعی شده بود و از قرائن بر می آمد که رای اکثریت نمایندگان را هم داشته باشد، مسئله استعفاء و عزل مطرح می شود سوالی است که در ذهن مخاطبان ایجاد می شود، این حرکت دولت را نیز می توان با تاکتیک فرار به جلو تحلیل کرد.

  مجموعه دولت می دانست که با شرایط موجود فانی رفتنی است و اگر جلسه استیضاح برگزار شود، اولاً بعد رسانه ای بزرگی داشت و وجه دولت را تحت شعاع قرار میداد، ثانیاً در صورتی که طی استیضاح بحت فساد ۸۰۰۰ هزار میلیاردی صندوق فرهنگیان و جزئیات آن علنی می شد، برای دولت مدیریت شرایط بسیار دشوار می شد، چرا که موضوع از یک فساد مالی تبدیل به دلیل استیضاح یک وزیر می شد و اهمیت آن دو چندان در نظر مردم افزوده می شد.

  فساد مالی که دلیل استیضاح یک وزیر شده را دیگر نمی شود به این راحتی سربسته و نهانی رسیدگی کرد و آن را در کنار دیگر پرونده های انبار شده در قوه قضائیه گذاشت و این مسئله را کارگزاران و مشاوران رسانه ای دولت به خوبی درک کرده اند.

  فرار به جلوی دولت در برکناری فانی/ مدیریت دولت در پرونده فساد8000 میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان

  به هر ترتیب دولت در این قضیه یک فرار به جلوی ماهرانه را صورت داد و با تغییر فانی در درجه اول زیر بار استیضاح و حواشی آن نرفت و در درجه بعد از بزرگ و فراگیر شدن جزئیات فساد صندوق ذخیره فرهنگیان جلوگیری کرد.

  این جا به نظر می رسد نمایندگان مجلس و قوه قضائیه باید به رسالت خود برای استیفای حقوق ملت پایبند باشند و علی رغم تغییر وزیر آموزش، از دولت و خود رئیس جمهور سرنوشت این پرونده را مطالبه کنند، و در بازی رسانه ای که دولت راه انداخته قرار نگیرند.

  منبع: راه دانا به نقل از تیتریک

  ۱۸۰ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای