امروز : پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 25 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 11:41 | تعداد بازدید : 720 نفر | امتیاز خبر :
 • عملیاتی شدن ۳۰۰کیلومتر پروژه فاضلاب در جنوب شرقی استان تهران

  مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران گفت: ۳۰۰ کیلومتر پروژه فاضلاب در جنوب شرقی استان تهران عملیاتی شده است/ به گزارش ندای پیشوا،حمید نامداری مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان ...

  مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران گفت: ۳۰۰ کیلومتر پروژه فاضلاب در جنوب شرقی استان تهران عملیاتی شده است/

  به گزارش ندای پیشوا،حمید نامداری مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران در نشست خبری که به مناسبت هفته صرفه جویی آب برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران بیش از ۱۸۰هزار مشترک در شهرهای پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا و سایر شهرهای دیگر دارد.

  وی ادامه داد: مردم در سال‌های گذشته به واسطه افت چاه‌های زیرزمینی مشکلات زیادی داشتند اما طی سه سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام شده که از جمله آب سطحی و آب سد ماملو و تصفیه خانه هفتم تهران به مجموعه آب جنوب شرق استان تهران تخصیص یافته است.

  مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران اضافه کرد: سال گذشته با حضور رئیس جمهور فاز دوم تصفیه خانه افتتاح شد و درحال حاضر در سه ماهه گذشته حجم بالایی از نیاز آبی محدوده را از آب سطحی استفاده کردیم.

  نامداری یادآور شد: در سال گذشته ۲۱ میلیون متر مکعب آب دریافتی از تصفیه خانه داشتیم ولی امسال حدود ۱۰ میلیون متر مکعب آب در این سه ماهه از آب سطحی داشتیم.

  وی بیان کرد: سال گذشته تنها قرچک و پاکدشت از این آب بهره‌مند می‌شدند اما امروز خیرآباد، ورامین و در هفته آینده پیشوا هم اضافه خواهد شد و منطقه باقرآباد حداکثر تا یک ماه دیگر به آب سطحی یعنی ماملو وصل خواهند شد.

  مدیرعامل آبفا جنوب شرق استان تهران عنوان کرد: در این بهبوهه مجموعه شرکت آب و فاضلاب روستایی را به ما اضافه کردند و خود این موارد که روستاهای تهران چیزی حدود ۳۰درصد تعداد و ۲۵ درصد اشتراک جمعیتی به محدوده شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران اضافه شد.

  نامداری خاطرنشان کرد: این یک بار بسیار سختی را بر عهده ما گذاشت چرا که با تلاش‌هایی که از نیمه دوم سال گذشته به خصوص در پایان سال همچنین در پیک کرونا صورت گرفت مشکل حاد خاصی را نداشتیم.

  وی گفت: وقتی روستاها اضافه شدند با حرکت جهادی که طی یک هفته انجام گرفت مشکلات و معضلات این روستاها بررسی شد و برنامه ریزی انجام گرفت که بتوانیم مشکلات شان را بر طرف کنیم.

  مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران ابراز داشت: یکی از اولویت‌های ما پیک شب عید بود که کرونا هم به آن اضافه شد که خدا را شکر در همان اسفندماه خیلی از روستاها مشکلات حل شد.

  نامداری اذعان داشت: اولویت دیگر ما بحث موارد اضطراری و تأمین حداقل نیازهای روستاها بود که تا به الان انجام شده و بالغ بر ۵ میلیارد تومان در تأسیسات روستاها هزینه کردیم.

  وی با اشاره به حفظ حفاظت و صیانت از کیفیت آب، گفت: با اقداماتی که انجام شده مردم نسبت به سال‌های گذشته دارای یک آرامش خاطر بهتری هستند و به معنای این نیست که تمام مشکلات حل و رفع شده بلکه باید بکوشیم چرا که هنور کارهای زیادی است که باید انجام دهیم که هر کدام از این مشکلات نیازمند زمان و برنامه ریزی و به طبع آن هزینه و بودجه هم است.

  پیش‌بینی نزدیک دو میلیارد متر مکعب مصرف آب

  مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران ادامه داد: در تابستان امسال به واسطه اینکه گرمای هوا زودتر شروع شد و به یک پیک مصرف به واسطه کرونا رسیدیم همچنین مصرف استان تهران پیش‌بینی می‌شود تا یک میلیارد و ۸۰۰ متر مکعب در سال برسد و خودش نشان دهنده یک اوج مصرف خیلی زیادی در استان تهران است.

  نامداری از شهروندان خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند و از استفاده بی رویه آب جلوگیری کنند.

  وی اضهار داشت: مشکل اساسی محدود جنوب شرق استان تهران وجود انشعابات غیرمجاز است که باعث شده در روستایی که حدود دو لیتر در ثانیه مصرف روستا است گاهاً ۱۵لیتر آب مصرف شود و مشاهده می‌شود مردم روستا و مصرف کننده اصلی باز هم دچار مشکل در پیک مصرف هستند.

  مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران افزود: با بررسی‌هایی که به عمل آمده مشاهده شد عده‌ای اقدام به انشعاب غیرمجاز زده‌اند که باعث می‌شود مصرف آب در آن روستا چند برابر از حد معمول مصرف شود.

  نامداری ابراز داشت: از همه مردم می خواهیم که انشعابات غیرمجاز را به ما معرفی کنند تا بتوانیم از طریق مراجع قانونی با چنین افرادی برخورد کنیم و شرمنده مردم نباشیم.

  وی عنوان کرد: تاکنون در مجموعه جنوب شرقی استان تهران حدود ۳۰۰ کیلو متر شبکه فاضلاب احداث شده و تصفیه خانه پیشوا در حال حاضر عملیاتی بوده و دارای ورودی فاضلاب است و طبق برنامه ریزی و هماهنگی‌هایی که صورت گرفته بتوانیم امسال کلید اجرایی تصفیه خانه ورامین، قرچک و پیشوا را رقم بزنیم.

  مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران تصریح کرد: امید است در قرچک با اقداماتی که انجام شده امسال شاهد نصب انشعابات آب و فاضلاب قرچک باشیم و در ورامین هم پیگیری می‌کنیم که بتوانیم این برنامه ریزی را داشته باشیم.

  نامداری بیان کرد: اگر کمک اعتباری نباشد مشکل پیدا می‌کنیم اما در شهر تهران درصد بالایی از هزینه‌های اجرای تأسیسات آب و فاضلاب توسط مردم تأمین می‌شود.

  http://nedayepishva.com/?p=63387&preview=true لینک کوتاه

  انتهای پیام/*

   

  ۷۰ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای