امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 9 اکتبر, 2012 | ساعت انتشار خبر : 08:08 | تعداد بازدید : 291 نفر | امتیاز خبر :
 • علیزاده طباطبایی: روزانه به ‌آیت‌الله گزارش می‌دهم

  وکیل مهدی هاشمی می‌گوید فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنان ممنوع‌الملاقات است و طی ۱۵ روز بازداشت موقت ۱۱ ساعت بازجویی شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، سیدمحمود علیزاده طباطبایی درباره ...

  وکیل مهدی هاشمی می‌گوید فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنان ممنوع‌الملاقات است و طی ۱۵ روز بازداشت موقت ۱۱ ساعت بازجویی شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، سیدمحمود علیزاده طباطبایی درباره آخرین وضعیت مهدی هاشمی گفت: از روزی که مهدی بازداشت شده، هیچ کس او را ندیده است.

  * تسهیلات نخواستیم و ندادند

  وی افزود: تاکنون هیچ درخواستی برای در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای ملاقات مهدی با خانواده‌اش نداشته‌ایم و هیچ تسهیلاتی هم برای ما در نظر گرفته نشده است.

  * عفت مرعشی به اوین رفت

  علیزاده طباطبایی ادامه داد: روز پنجشنبه شنیدیم که به زندانیان امنیتی اجازه ملاقات می‌دهند، به اتفاق خانم مرعشی و فاطمه و یاسر رفتیم اوین و ۲ ساعت هم منتظر ماندیم اما اجازه ملاقات ندادند.

  * مهدی در انفرادی و ممنوع‌الملاقات است

  وکیل مهدی هاشمی با بیان اینکه موکلش در انفرادی به سر می‌برد و ممنوع‌الملاقات است، گفت: اطلاع داریم که مهدی طی ۱۵ روز بازداشت در دو جلسه حداکثر ۱۱ ساعت بازجویی شده است.

  * پایان هفته دوم تحقیقات

  علیزاده طباطبایی افزود: الان هفته دوم تحقیقات تمام شده و ما همچنان منتظریم که اعلام کنند تحقیقات به صورت کامل تمام شده است.

  وی تصریح کرد: با وجود مراجعات مراجعه مکرر به دادسرای امنیت، پاسخی به ما نمی‌دهند و با ما هم مانند دیگران برخورد می‌کنند و هیچ فرقی با دیگران نداریم.

  * ما اعتراض داریم…

  وکیل مهدی هاشمی با بیان اینکه به روند قضایی پرونده موکلش معترض است، اظهار داشت: روند دادستانی اینگونه است که در مرحله تحقیقات مقدماتی متهم را ممنوع‌الملاقات می‌کند اما این رویه مبنای قانونی ندارد.

  علیزاده طباطبایی افزود: آنچه در تبصره ماده ۱۲۸ آمده، عدم حضور وکیل آنهم با اجازه دادگاه است؛ نه دادسرا اما درباره مهدی خلاف این رویه طی شده و نمی دانیم تحقیقات، در چه مرحله‌ای است.

  وی اضافه کرد: تصمیمات قضایی باید ابلاغ شود و برای بازداشت موقت نیز باید بر اساس ادله، قرار بازداشت صادر و به متهم و وکیل او ابلاغ شود.

  «هر تصمیم قضایی در مرحله بازپرسی قابل اعتراض است اما الان اطلاع نداریم برای مهدی قراری صادر شده، اگر صادر شده به او ابلاغ شده و در صورت ابلاغ، آیا به آن اعتراض کرده است یا نه؟».

  * قانون درباره قرار بازداشت چه می‌گوید؟

  این وکیل دادگستری می گوید: ماده ۳۲ قانون آئین دادرسی کیفری تصریح دارد در جرائم عمدی با حداقل مجازات ۵ سال و در جرائم ضد امنیت داخلی و خارجی و جرائمی که آزاد بودن متهم، موجب از بین رفتن آثار و دلایل جرم می شود، قاضی می‌تواند قرار بازداشت صادر کند و به تائید رئیس حوزه قضایی برساند که قابل تجدیدنظرخواهی در دادگاه است.

  علیزاده طباطبایی در عین حال متذکر شد: گاهی برای متهم قرار وثیقه صادر شده ولی به او و وکیلش ابلاغ نشده و متهم را بازداشت کرده‌اند و حتی ننوشته‌اند به دلیل عجز در تأمین وثیقه زندانی شده است.

  * گزارش روزانه به رفسنجانی

  وی در بخش پایانی گفت‌وگو با فارس تأکید کرد: مرتب با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار و تماس دارم و وضعیت پرونده مهدی هاشمی را روزانه به ایشان گزارش می‌دهم.

  * واکنش جدید آیت‌الله

  علیزاده طباطبایی با اشاره به خبر برخی سایت‌ها درباره «ابراز رضایت خانواده هاشمی رفسنجانی از نحوه برخورد دستگاه قضا با مهدی و فائزه هاشمی» گفت: آقای هاشمی گفتند انتظار داریم با مهدی طبق قانون رفتار کنند و اگر دیدیم روال غیرقانونی طی می‌شود، حتما عکس‌العمل نشان می‌دهیم.

  منبع:فارس

  ۷۶ total views, 1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای