امروز : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 31 اکتبر, 2015 | ساعت انتشار خبر : 09:21 | تعداد بازدید : 5376 نفر | امتیاز خبر :
 • عضویت رایگان در کتابخانه های پیشوا به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مینا نوروزی در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا به اهم برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و گفت: نشست کتاب خوان ...

  رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا از عضویت رایگان در کتابخانه های شهرستان پیشوا از ۲۰ الی۳۰ آبان ماه به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی خبر داد.

  عضویت رایگان در کتابخانه های پیشوا به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مینا نوروزی در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا به اهم برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و گفت: نشست کتاب خوان در مدارس و کتابخانه ۱۵خرداد به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار خواهد شد.

   

  رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا، بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها جهت ثبت نام رایگان و آشنایی با خدمات کتابخانه های عمومی و برگزاری نقاشی همگانی برای دانش آموزان را از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی عنوان کرد.

   

  معاون سیاسی انتظامی فرمانداری پیشوا در این جلسه بیان داشت: نیاز است تا با اجرای برنامه های تشویقی و ترغیبی گام های موثری در زمینه تقویت حوزه فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه برداشته شود.

   

  سید جمال جلیلی گفت: امیدوارم با مجموعه اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام انجمن کتابخانه های عمومی، فعالیت های مطلوبی برای اقشار مختلف به ویژه جوانان شهرستان پیشوا صورت بگیرد.

   

  وی با توجه به نزدیک بودن هفته کتاب و کتابخوانی به ترویج این فرهنگ و تکریم فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

   

  معاون فرماندار پیشوا نقش آموزش و پرورش را در گسترش مسائل فرهنگی بسیار مهم دانست و گفت: آموزش و پرورش با دربرگرفتن مربیان، معلمان، کادر آموزشی، اجرایی و تربیتی از یک سو و دانش آموزان و والدین آنها از سوی دیگر، بخش اعظمی از جمعیت جامعه را شامل می شود و به همین دلیل نقش مهمی را در آموزش و ترویج مسائل فرهنگی ایفا می کند و می تواند با اجرای برنامه های متنوع و با ایجاد انگیزه در اقشار مخاطب خود، کتاب و کتابخوانی را ترویج دهد.

   

  جلیلی با اشاره به لزوم برگزاری مسابقات کتابخوانی در بین مقاطع مختلف تحصیلی، اظهار داشت: معرفی کتاب های موثر و مفید با مفاهیم تازه و مورد نیاز جامعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی می تواند در جهت افزایش سرانه مطالعه راهگشا باشد.

   

  وی در پایان ضرورت پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه از محل درآمد شهرداری را یادآور شد و افزود: با توجه به نزدیک بودن هفته کتاب و کتاب خوانی تلاش شود تا سهم کتابخانه های عمومی از طریق شهرداری پرداخت گردد تا در اجرای برنامه های این هفته خللی ایجاد نشود.

   

  بخشدار مرکزی پیشوا نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر لزوم توجه به امر کتابخوانی در روستاها گفت: ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها یک ضرورت است زیرا که بخش مهمی از کشور را جامعه روستایی تشکیل می دهد.

   

  احمد ملایری افزود: امروزه پیشرفت تکنولوژی موجب دسترسی سریع و آسان مخاطبین به مطالب مورد نیاز شده است و در این میان متولیان امر کتاب و کتابخوانی با تجهیز کتابخانه ها به تکنولوژی های روز، مطالعه را همگام با تکنولوژی پیش ببرند.

   

  گفتنی است، اعضای حاضر در جلسه نظرات و راهکارهای خود را در جهت افزایش سرانه مطالعه و تقویت برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی ارائه دادند.

  ۲۱۲ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای