امروز : پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۱:۴۴ | تعداد بازدید : 23714 نفر | امتیاز خبر :
 • عدم توجه به قابلیت زیست پذیری بافت های فرسوده ،تحمیل بار مالی بر دوش بیت المال

  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ندای پییشوا؛ شیرزاد یعقوبی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهرستان پیشوا با اشاره به اینکه بازآفرینی و رسیدگی به ساکنان محلات از فرمایشات مقام معظم رهبری ...

  عدم توجه به قابلیت زیست پذیری بافت های فرسوده ،تحمیل بار مالی بر دوش بیت المال

  معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار پیشوا : قابلیت زیست پذیری بافت های فرسوده در نظر گرفته شده برای بازآفرینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و عدم توجه به این موضوع  باعث تحمیل شدن هزینه های فراوان بر دوش بیت المال است.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ندای پییشوا؛ شیرزاد یعقوبی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهرستان پیشوا با اشاره به اینکه بازآفرینی و رسیدگی به ساکنان محلات از فرمایشات مقام معظم رهبری است اظهار داشت: سال ۹۶ پیگیری بافت های فرسوده به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت چرا که عوارض و آسیب بافت های فرسوده در کنار آسیب های اجتماعی مانند فقر، اعتیاد، طلاق و مفاسد اجتماعی قرار دارند و برای جامعه خطر ساز هستند.

  وی افزود:سیاست های استانی و شهرستانی مبنی بر لزوم ساماندهی بافت های فرسوده در مناطقی از شهر و روستا است که سالیان بسیار دور ساخته شده اند و از نظر زیرساخت ها، تاسیسات و ابنیه با مشکل روبرو هستند و مشکلات عدیده ای برای ساکنان آنها از نظر اجتماعی، کالبدی و فرهنگی ایجاد شده است.

  معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار پیشوا اظهار کرد:در طرح تفصیلی شهر بیش از ۱۸۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که این بافت های فرسوده باید تعیین تکلیف، ساماندهی و بازآفرینی شوند.

  وی در ادامه بیان داشت:قابلیت زیست پذیری بافت های فرسوده در نظر گرفته شده برای بازآفرینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و عدم توجه به این موضوع  باعث تحمیل شدن هزینه های فراوان بر دوش بیت المال است.

  یعقوبی با بیان اینکه بازآفرینی بافت های فرسوده در نقاط غیرکارشناسی عوارض فراوانی در پی خواهد داشت ،گفت: مناطقی مانند کهنک، سناردک، پاچنار، قراءکرد و قیام جزو محله های قدیمی پیشوا هستند شهرداری، اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن که متولی اصلی بافت های فرسوده هستند باید تمام تلاش خود را برای تعیین تکلیف این بافت ها به منظور تجدید حیات شهری و ارتقای شرایط کیفی زندگی ساکنان انجام دهند./انتهای پیام

  ۹ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای