امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۸ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۲۱ | تعداد بازدید : 14227 نفر | امتیاز خبر :
 • طرح دانش بنیان دانشجویان دانشگاه آزاد پیشوا در خودکفایی تولید برق مجموعه دانشگاه

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛دکتر شیبانی با اشاره به جزئیات این طرح اظهار داشت: در منطقه پیشوا با توجه به شدت تابش نور خورشید در بازه زمانی طولانی ...

  طرح دانش بنیان دانشجویان دانشگاه آزاد پیشوا در خودکفایی تولید برق

  رئیس دانشگاه ازاد اسلامی پیشوا از طرح دانش بنیان دانشجویان این دانشگاه در خودکفایی به منظور تولید برق مجموعه دانشگاه خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛دکتر شیبانی با اشاره به جزئیات این طرح اظهار داشت: در منطقه پیشوا با توجه به شدت تابش نور خورشید در بازه زمانی طولانی نسبت به شهرهای دیگر ،دانشجویان این دانشگاه موفق به تولید انرژی برق با استفاده از سلولهای خورشیدی شدند.
  وی افزود:نیروگاه سه کیلوواتی ساخته شده توسط دانشجویان مجموعا ۶ ساعت به صورت موثر در روز انرژی برق تولید میکند.
  رئیس دانشگاه ازاد اسلامی پیشوا با اشاره به توجیه اقتصادی طرح بیان نمود: با سرمایه گذاری در این بخش طبق بخشنامه های وزارت نیرو با فروش انرژی تولید شده می توانیم درآمد زایی داشته باشیم و در طی پنج سال با بازگشت سرمایه تا ۲۵ سال مدوام از این انرژی استفاده کنیم.
  وی در ادامه افزود:مواد استفاده شده در طراحی این نیروگاه نیمه رسانا و سیلکون است که قدرت جذب بالایی در برابر انرژی های ساطع شده از خورشید دارد.
  دکتر شیبانی گفت:کار اصلی دانشجویان برق این دانشگاه طراحی مبدل برقی است که نوسان ندارد و برق را از حالت مستقیم به متناوب تبدیل میکند.

  وی تاکید کرد:هر اندازه طراحی بهینه تر باشد تلفاتی که در حین این تغییر انرژی از حالت مستقیم به متناوب رخ می دهد کمتر میشود و هر چه تلفات کمترشود بازدهی این راندمان بیشتر می شود.
  رئیس دانشگاه ازاد اسلامی پیشوا با اشاره به مزایای این طرح افزود:امکان برق رسانی به خیلی از مناطق به دلیل هزینه های بالا وجود ندارد ،همچنین با بالا رفتن ظرفیت نیروگاه ها،مصرف سوخت فسیلی بالا تر می رود و اثرات مخرب زیست محیطی بیشتر می شود.
  دکترشیبانی تصریح کرد :این نیروگاه که با تلاش و همت دانشجویان با هزینه ۳۰ میلیون تومان راه اندازی شده است هم در بحث خانگی و هم شهرک های صنعتی کاربرد دارد و حتی در کمترین فضا به وسعت ۱۰ متر مربع می توان یک نیروگاه سه کیلو واتی راه اندازی نمود.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا در پایان با اشاره به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومانی یکساله قبض برق مجموعه دانشگاه و حمایت مالی دانشگاه از طرح های دانش بنیان گفت:دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا تا چهار سال آینده با توسعه این پنل های خورشیدی در تولید برق مجموعه دانشگاه خودکفا می شود و تا ۲۵ سال آینده نیز به دلیل کیفیت بالای این پنل های خورشیدی از برق رایگان بهره مند خواهد شد./انتهای پیام

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای