امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۱۶:۰۹ | تعداد بازدید : 309 نفر | امتیاز خبر :
 • طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در پیشوا آغاز شد

  به گزارش ندای پیشوا؛ جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل پرفشاری خون با حضور دکتر زینی وند رئیس، مهاجر معاون و کارشناسان مسئول ستاد و مراکز خدمات جامع سلامت شبکه بهداشت و درمان برگزار ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل پرفشاری خون با حضور دکتر زینی وند رئیس، مهاجر معاون و کارشناسان مسئول ستاد و مراکز خدمات جامع سلامت شبکه بهداشت و درمان برگزار شد. در این نشست، زینی وند ضمن معرفی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، این طرح را به عنوان یکی از اولویت‌های نظام سلامت کشور و در رأس برنامه‌های اجرایی وزارت بهداشت برشمرد و گفت: مهمترین مساله شناسایی و پیشگیری در این خصوص است.

  وی افزود: طبق آخرین مطالعات شیوع فشار خون بالا در کشور در افراد بالای ۲۵ سال، ۲۷ درصد است که نیمی از آن‎ها از بیماری خود بی اطلاعند و نیمی دیگر که مطلع هستند درمان موثر نمی گیرند.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا تصریح کرد:  این در حالی است که فشار خون بالا از مهم‎ترین عوامل خطر و تهدیدکننده سلامت مردم همچنین مرگ زودرس ناشی از سکته‌های قلبی و مغزی به شمار می رود.

  زینی وند با اشاره به اهمیت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و تأکید رئیس جمهور بر همکاری همه ارگان ها در این زمینه، خاطرنشان کرد: متاسفانه روند افزایشی ابتلا به آن بار مالی زیادی را به سیستم بهداشت و درمان کشور تحمیل می کند.

  در ادامه این نشست، ساختار اجرایی و جزئیات بسیج ملی کنترل پرفشاری خون توسط مهدی محمدی مسئول بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت ارائه شد.

  همچنین تعدادی از مسئولان  نظرات خود را درخصوص اجرایی کردن این بسیج ملی و چالش‌های احتمالی موجود بیان کردند.

  براساس این گزارش، بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف افزایش سواد سلامت جامعه، شناسایی و کشف موارد فشار خون بالا، اطلاع رسانی درخصوص کاهش مصرف نمک روزانه مردم و کنترل صنایع و ساختارهای مرتبط، از ۲۷ اردیبهشت احرا می شود.

  ۶۱۸ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای