امروز : پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 7 نوامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 09:21 | تعداد بازدید : 2898 نفر | امتیاز خبر :
 • ضرورت راه اندازی دفترتسهیل‌گری وسازمان عمران ونوسازی شهری درپیشوا

  حسین عباسی عصر سه شنبه در پانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران ویژه شهرستان پیشوا که با حضور تقی زاده معاون استاندار تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: شهر پیشوا ...

  حسین عباسی عصر سه شنبه در پانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران ویژه شهرستان پیشوا که با حضور تقی زاده معاون استاندار تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: شهر پیشوا با مساحت حدود ۱۷۰۰ هکتار، دارای ۵۰۰ هکتار بناهای شهری است که ۱۸۸ هکتار یعنی ۳۷ درصد آن بافت فرسوده است.

  وی افزود: طی سال های ۹۷ و ۹۸ حدود ۸۶ مصوبه در ستاد بازآفرینی شهری پیشوا گذرانده شده و حدود ۴۱ مصوبه نیز در کمیته فرعی ستاد به تصویب رسیده است و محله های هدف بازآفرینی شهری پیشوا اولویت بندی شده و در اولویت اول که شامل حدود ۶۷ هکتار است، اطراف حرم، بازار سنتی شهر، خیابان های شهید منتظری و طالقانی مشخص شده است و همچنین کوی بی‌بی هور، کوی عطایی، فرهنگیان یک و محله سناردک در مساحت ۴۱ هکتار به عنوان اولویت دوم، تعیین شده اند.

  عباسی بیان داشت: اوقافی بودن محلات اولویت اول، ریزدانه بودن قطعات و املاک، عدم تمایل ساکنین به تجمیع قطعات، فرسودگی تاسیسات زیربنایی و نیاز به ایجاد و توسعه از جمله مشکلات موجود در حوزه بازآفرینی شهری پیشوا است.

  فرماندار پیشوا گفت: وضعیت خاص توپوگرافی و شیب تند محدوده محلات اولویت اول به ویژه در اطراف خیابان فلسطین، مشکلات مالی شهرداری و نبود اعتبار کافی جهت بازآفرینی محلات، مساحت زیاد اصلاحی قطعات و نبود اعتبار مورد نیاز جهت بازگشایی معابر، عدم تمایل ساکنین به جابجای از مرکز شهر و عدم تمایل به سکونت در منازل آپارتمانی و وضعیت ضعیف مالی ساکنان محلات هدف از دیگر مسائلی است که در حوزه بازآفرینی شهری پیشوا با آن مواجه هستیم.

  عباسی افزود: اجرای طرح توانمندسازی در محلات هدف و در سکونت گاه های غیررسمی، اجرای بازارچه های توانمندسازی در محلات هدف، انتخاب مشاور و تهیه طرح جهت سکونت گاه‌های غیررسمی می تواند در پیشبرد امر بازآفرینی شهری در پیشوا موثر باشد.

  وی عنوان داشت: وام اختصاص یافته باید بسته به شرایط خاص منطقه و با در نظر گرفتن توان مالی اکثر ساکنان به ویژه ساکنان محلات بافت فرسوده که اغلب قشر ضعیف می باشند، تعریف شود و همچنین باتوجه به افزایش قیمت ها باید در مبالغ وام ها تجدید نظر شود و به منظور تسهیل در امور اداری، باید متقاضیان صرفا به شعبه بانک عامل در شهرستان معرفی شوند و همچنین بررسی پرونده های متقاضیان در محلات هدف مطروحه در کمیسیون ماده ۵ تسریع و تسهیل گردد.

  فرماندار پیشوا بر ضرورت راه اندازی دفتر تسهیل‌گری و همچنین سازمان عمران و نوسازی شهری برای توسعه طرح بازآفرینی شهری در پیشوا تاکید کرد و بیان داشت: در حال حاضر و به منظور توسعه بازآفرینی شهری، ۷۰ درصد تخفیف برای صدور پروانه ساختمانی و ۹۰ درصد تخفیف در صورت تجمیع املاک توسط شهرداری پیشوا مراحل تصویبی خود را گذرانده است و مجموعه شهرداری پیشوا و دانشگاه علم و صنعت نیز برای مطالعات و نقشه برداری قرار مشترکی را به امضا رسانده اند.

   698 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای