امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 21 فوریه, 2021 | ساعت انتشار خبر : 19:19 | تعداد بازدید : 1174 نفر | امتیاز خبر :
 • ضرورت تشدید مراقبت های بهداشتی برای مقابله با کرونا/روستائیان پیشوا مقاوم سازی بافت فرسوده را جدی بگیرند

  فرماندار پیشوا با اشاره به ضرورت تشدید مراقبت های بهداشتی برای مقابله با کرونا گفت: روستائیان پیشوا مقاوم سازی بافت فرسوده را جدی بگیرند/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حسین عباسی فرماندار شهرستان ...

  فرماندار پیشوا با اشاره به ضرورت تشدید مراقبت های بهداشتی برای مقابله با کرونا گفت: روستائیان پیشوا مقاوم سازی بافت فرسوده را جدی بگیرند/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در آئین معارفه بخشدار جلیل آباد اظهار داشت: شیوع کرونا مشکلات فراوانی را برای کشور ایجاد کرد و بیش از همه کادر بهداشت و درمان را با سختی هایی مواجه نمود ولی زحمات آنان با پشتیبانی های لازم در حوزه شهر و روستاها به ثمر نشست.

  وی افزود: در این برهه مدیران شهری و روستایی تلاش خود را برای کمک به خانواده های محروم و نیازمند به کار گرفتند و موجبات دلگرمی آنان را فراهم کردند با حضور بسیجیان و آحاد مردم در کنار تیم بهداشت ودرمان و مراجعه حضوری به درب منازل و انجام غربالگری تعداد فوتی ها و بستری های ناشی از کرونا به شدت کاهش یافت.

  فرماندار پیشوا تصریح کرد: با افزایش سهل انگاری ها در اجرای شیوه نامه های بهداشتی وضعیت شهرستان از آبی به زرد تغییر یافته که این شرایط نیازمند مراقبت های جدی است تا هم جان مردم به خطر نیافتد و هم از مسائل اجتماعی و اقتصادی مرتب بر کرونا جلوگیری شود توسعه تولید و اشتغال به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های کشور همواره در پیشوا مورد تاکید بوده و دنبال می شود با توجه به ظرفیت های کشاورزی و دامی منطقه حمایت از تولیدات این حوزه و همچنین توجه به بخش صنعت و تقویت آن جز ماموریت های مهم مدیران مناطق شهری و روستایی پیشوا محسوب می شود.

  وی گفت: کاویژه هایی در حوزه های روستایی شهرستان پیشوا تعریف شده که باید توسط دهیاران با جدیت دنبال شود توسعه کارآفرینی و اشتغال یکی از این موارد و معیار ارزیابی و سنجش عملکرد دهیاران و مدیران روستایی است نگاه تک بعدی به حوزه مدیریتی توفیقی به همراه نخواهد داشت بلکه باید با یک نگاه جامع و بسیط امورات را پیش برد.

  عباسی بیان کرد: اگر به مسئله بافت فرسوده روستایی توجه نداشته باشیم آینده نگران کننده ای به خصوص در زمان بحران متوجه منطقه است چرا که عمده بافت مسکونی روستایی پیشوا از مقاومت و استحکام لازم برخوردار نیست بخشداران و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها باید در راستای ترغیب و تشویق مردم به مقاوم سازی بافت فرسوده اقدام و در این زمینه ماموریت های ویژه ای برای خود تعریف کنند.

  وی ادامه داد: عزم و اراده ای که دولت برای ارائه تسهیلات در راستای نوسازی بافت فرسوده قائل شده مشهود است و باید مردم را به این سمت وسو واستفاده از این تسهیلات سوق داد به منظور پیش بینی و پیشگیری از آسیب ها و خسارات احتمالی در هنگام وقوع بحران تشکیل خانه های هلال در سطح بخش و روستاها ضروری است که این مهم توسط جمعیت هلال احمر و با همکاری بخشداری ها راه اندازی خواهد شد.

  فرماندار پیشوا تاکید کرد: توسعه فضای سبز به منظور تهویه و پالایش هوای منطقه از دیگر کارویژه هایی است که برای روستاهای پیشوا تعریف شده است تغییر کاربری اراضی کشاورزی یک اقدام مجرمانه است و جلوگیری از این امر و ساماندهی ساخت وساز ها نظارت بخشداران و دهیاران و ادارات متولی را می طلبد همچنین توسعه خانه های ورزش و ایجاد فضاهای مورد نیاز برای پویایی جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  وی گفت: تشکیل شوراهای فرهنگی در روستاها برای پرهیز از اقدامات جزیره ای در مناطق روستایی از ضرورت ها است تا با توجه به اهداف و شاکله شورای فرهنگ عمومی شهرستان آن را راهبری کرد.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=69126&preview=true لینک کوتاه

   49 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای