امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 3 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 17:05 | تعداد بازدید : 10468 نفر | امتیاز خبر :
 • ضرورت احیای جنگل ۲۵۰ هکتاری گز در پیشوا

  فرماندار پیشوا گفت: جنگل گز به منظور حفاظت از خاک و پیشگیری از ایجاد پدیده ریزگردها و همچنین توسعه فضای سبز باید احیا شده و توسعه یابد.     به گزارش نداي پيشوا: حسین عباسی ...

  فرماندار پیشوا گفت: جنگل گز به منظور حفاظت از خاک و پیشگیری از ایجاد پدیده ریزگردها و همچنین توسعه فضای سبز باید احیا شده و توسعه یابد.

   

   

  به گزارش ندای پیشوا: حسین عباسی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵۰ هکتار جنگل گز در اراضی یوسف آباد پیشوا وجود دارد که به منظور حفاظت از خاک و پیشگیری از ایجاد پدیده ریزگردها و همچنین توسعه فضای سبز باید احیا شده و توسعه یابد.

  وی افزود: این گونه ی گیاهی که با اقلیم پیشوا سازگار است طی سال های اخیر به دلیل چرای دام و شکستن شاخه درختان در معرض تهدید قرار گرفته است.

  فرماندار شهرستان پیشوا تصریح کرد: احیای جنگل گز در پیشوا نیاز به بودجه دارد و ابتدا باید طرح مطالعاتی آن تدوین و پس از تصویب و تهیه کتابچه وارد فاز عملیاتی شود.

  وی گفت: این طرح می تواند در قالب اکو کمپ و اکو توریسم اجرا شده و با ایجاد یک تفرجگاه زیرساختی برای توسعه گردشگری در شهرستان شود.

  وی با اشاره به طرح توسعه فضای سبز در پیشوا افزود: طرح جنگل کاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان پیشوا نیز مدتی است که توسط شهرداری وارد فاز عملیاتی شده و با تکمیل آن جهش چشمگیری در سرانه فضای سبز شهرستان ایجاد می شود.

  عباسی با بیان اینکه ۷۳۳۲ هکتار از اراضی شهرستان پیشوا ملی و جزو منابع طبیعی است، اذعان کرد: اراضی ملی باید برای امور عام المنفعه مردم شهرستان صرف شده و به طور جدی از دست اندازی سودجویان به این زمین ها جلوگیری شود.

  ۷۸۴ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای