امروز : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 15 آوریل, 2020 | ساعت انتشار خبر : 11:57 | تعداد بازدید : 1648 نفر | امتیاز خبر :
 • شورای مواد مخدر شرق استان تهران در ورامین راه اندازی شد

  به گزارش خبرنگار ندای پیشوا،حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین صبح امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: با دستور استاندار تهران و ...

  به گزارش خبرنگار ندای پیشوا،حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین صبح امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: با دستور استاندار تهران و پیگیری‌های صورت گرفته، شورای مواد مخدر شرق استان تهران با هدف رسیدگی به وضعیت مقابله با این بلای خانمان سوز در شهرستان‌های ورامین، پیشوا، قرچک، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه در ورامین راه‌اندازی شده است.

  وی گفت: استقرار این شورا در شهرستان ورامین فرصت مناسبی است تا با استفاده از ظرفیت و توانمندی متخصصین امر مقابله با مواد مخدر، علاوه بر اقدامات سلبی، با اقدامات فرهنگی از ابتلاء افراد به مواد مخدر جلوگیری کرد.

  وی افزود: با تشکیل شورای مواد مخدر شرق استان تهران، کمیته‌های تخصصی چهارگانه فعالیت خود را با قوت انجام می‌دهند تا اثربخشی فعالیت این کمیته‌ها خود را در کاهش ابتلاء افراد به مواد مخدر نشان دهد.

  کاغذلو تصریح کرد: ابتلا به مواد مخدر فقط به آسیب‌های فرد مبتلا محدود نمی‌شود بلکه از اثرات آن خانواده و جامعه نیز متأثر می‌شود، قطعا دانش‌آموزی که در خانواده معتاد زندگی می‌کند نمی‌تواند با شرایط مناسب در مدرسه حاضر شده و آموزش ببیند.

  وی با اشاره به تلاش مراکز ترک اعتیاد به پاکسازی افراد گرفتار در دام اعتیاد گفت: فردی که با تلاش از بند اعتیاد رها شده نباید در جامعه رها شده و به او به چشم یک فرد اضافی نگاه کرد، اگر این فرد مورد حمایت جامعه قرار نگیرد، قطعا بار دیگر به سراغ اعتیاد می‌رود.

  وی آموزش و اطلاع رسانی را از اولویت‌های حوزه مقابله با مواد مخدر یاد کرد و افزود: ارگان‌هایی مانند آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که با نسل جوان جامعه ارتباط دارند موظفند تا با برنامه ریزی مناسب، نسبت به آگاهی بخشی به جامعه اقدام و آنان از مضرات استفاده مواد مخدر مطلع کنند.

   184 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای