امروز : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 15 نوامبر, 2018 | ساعت انتشار خبر : 11:10 | تعداد بازدید : 82477 نفر | امتیاز خبر :
 • شهرستان پیشوا رتبه نخست وقف در استان تهران دارد

  شهرستان پیشوا رتبه نخست وقف در استان تهران دارد رئیس اداره اوقاف شهرستان پیشوا گفت: شهرستان پیشوا با ثبت بیشترین تعداد وقف در هشت ماهه نخست سال رتبه نخست استان تهران را کسب ...

  شهرستان پیشوا رتبه نخست وقف در استان تهران دارد

  رئیس اداره اوقاف شهرستان پیشوا گفت: شهرستان پیشوا با ثبت بیشترین تعداد وقف در هشت ماهه نخست سال رتبه نخست استان تهران را کسب نموده است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین مطهری ضمن تقدیر از تمامی یاوران وقف و بقاع متبرکه اظهار داشت: وقف عصاره تمام خوبی هاست زیرا گذشتن از مال در راه خدا سخت و دارای اجر و پاداش فراوانی است.

   

  وی با بیان اینکه رویکرد وقف مشارکتی می باشد، اظهار کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی نمی توان همچون گذشته وقف کامل توسط یک نفر انجام شود و همانطور که مالکیت ها خرد شده است می طلبد که وقف هم به صورت مشارکتی انجام شود.

  رئیس اداره اوقاف پیشوا گفت: به این منظور بایستی ترویج وقف مشارکتی به خوبی انجام شود تا هر کسی سهم کوچکی در یک وقف بزرگ داشته باشد.

  مطهری در ادامه بیان داشت: شهرستان پیشوا با ثبت بیشترین تعداد وقف در هشت ماهه نخست سال رتبه نخست استان تهران را کسب نموده است.

  وی افزود : همچنین در این مدت فعالیت های عمرانی در بقاع متبرکه به مساحت بیش از ۱۰۰۰ مترمربع به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان در هشت ماهه نخست سال صورت پذیرفته است.

  رئیس اداره اوقاف شهرستان پیشوا بیان کرد: تعداد پنج سند مالکیت جهت پاسداری از حریم موقوفات و بقاع متبرکه اخذ و به منظور رعایت حال مردم و تعیین تکلیف قطعی تصرفات متصرفین در اراضی وقفی، حقوق موقوفه اعمال گردید.

  حجت‌الاسلام مطهری عنوان کرد: طی برنامه‌های ابلاغی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، برنامه‌های مناسبتی زیادی در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان پیشوا نظیر مراسم خطبه خوانی، نمایش میدانی شهدای قهرمان، اعیاد مذهبی، بزرگداشت دهه کرامت، اوقات فراغت تابستان، میزبانی از زائران پیاده امام رضا(ع) در سطح شهرستان پیشوا اجرا شده است.

  وی در پایان در خصوص برنامه‌های فرهنگی اداره اوقاف پیشوا اظهار داشت: اجرای گسترده برنامه های قرآنی و انعقاد تفاهم نامه مشارکت در تربیت حافظان قرآن کریم، رشد پنج برابری اعزام مبلغان در سطح شهرستان و افزایش تعداد خیمه های معرفت برای کودکان و نوجوان در آستان امامزاده جعفر بن موسی الکاظم(ع) بخشی از این اقدامات است.

  انتهای پیام/*

   686 total views,  4 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای