امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 18 سپتامبر, 2020 | ساعت انتشار خبر : 16:06 | تعداد بازدید : 2850 نفر | امتیاز خبر :
 • شهدا بهترین الگو برای نسل امروز هستند/ برچه اساسی فرزندان خود را به مدرسه میفرستیم؟

  امام جمعه پیشوا با اشاره به این که بهترین الگو برای نسل امروز شهدا هستند گفت: با توجه به شرایط سخت کشور و بیماری کرونا برچه اساسی فرزندان عزیز خود را به ...

  امام جمعه پیشوا با اشاره به این که بهترین الگو برای نسل امروز شهدا هستند گفت: با توجه به شرایط سخت کشور و بیماری کرونا برچه اساسی فرزندان عزیز خود را به مدرسه میفرستیم/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در نمازجمعه این هفته که با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی حرم امامزاده جعفر(ع) برگزار شد اظهار داشت: عزاداری که در راستای امام عصر نباشد هیت نیست کلاه سر مردم گذاشتن است شاهد ما زیارت عاشورا است هم سلام هم لعن دارد هم عرض ارادت به امام عصر دارد چندین بار به امام عصر اشاره شده و ظهور را گوشزد می کند.

  وی افزود:یکی از مشخصه های دینی مهدویت است تاسف است بعضی مسلمانان دنبال درست کردن قبر و قیامت خود هستند رابطه خود با خدا هستند اما سال به سال یادی از امام زمان نمی کنند این چه اخلاقی است چه دینی است امروزه تمام دعوای بین ما و مستکبرین بر سر امام عصر است ارتباط با امام عصر باید باشد طواف زمان جاهلیت نباید باشد باید فرق داشته باشد.

  حجت الاسلام باقری با اشاره هفته دفاع مقدس عنوان کرد: در هفته دفاع مقدس یادوخاطره شهدا را گرامی می داریم افتخار می کنیم به شهدای عزیزمان راهی که آمدیم درست بود خطا نکردیم اساسا پیشوا مرکز شهادت است.

  وی ادامه داد:چرا در مورد شهرستان های دیگر نگفتند ما چقدر در این شهر مقدس هویت داریم بعضی ماها متاسفانه هویت خود را گم کردیم درک نمی کنیم کجا داریم زندگی می کنیم.

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: هرکسی می تواند حرف بزند و اگاه سازی کند این جمله را معنا کند چرا جوان ما دنبال هویت کاذب می گردد دنبال تیپ وقیافه ای می گردد خود را معرفی کند مگر ۱۵خرداد متعلق به این شهر نیست مگر بیشترین شهید و ایثارگر و رزمنده در این منطقه و استان نیست ما هویت تاریخی داریم چقدر از مراکز علمی و حوزوی در این شهر هستند به نسبت امروز درست معرفی نکردیم برای نسل امروز الگو معرفی نکردیم بهترین الگو شهدا هستند ما هویت واقعی در این شهر داریم.

  وی گفت: در هفته دفاع مقدس جلسات متعدد گرفته شد با توجه به کرونا مسئولین تدابیری می اندیشند برای زنده نگه داشتن یاد شهدا مراسم هایی گرفته خواهد شد.

  باقری بیان کرد:صبر آن چیزی است که امام عصر در ناحیه مقدسه می فرماید امام حسین شخصی است که ملائکه آسمان از صبر تو حسین تعجب کردند که این چه صبری است.

  وی گفت: معنای درست صبر این است که جامعه مبتلای به بی تحرکی نمی شود و هرچه ستمگران و مفسدان بیشتر ظلم کنند که هر بلایی سر ما آوردند تحمل کنیم هر کسی در داخل و بیرون هر غلطی می کند ما هم بگوییم صبر این غلط است.

  وی ادامه داد:معنای قرانی صبر استقامت و عقب گرد نکردن است با توجه به همه مشکلات به مقصد برسد ۴۰ ساله تحریم هستیم به همه مقاصد خود رسیدیم صبر یعنی با اراده به قله برسیم نه این که مشکلات را تحمل کنیم.

  روح الله باقری با اشاره به صبر و مقاومت و انتقاد به دولت اظهار کرد: باید با مقاومت و ایستادگی مقابل مشکلات ایستاد هرکسی تو سرمون زد تحمل کنیم این درست نیست باید مبارزه کنیم مقاومت کنیم این گرانی ها ظاهر داستان است ملت شیعه سخت تر از این جنگ و شبه ابی طالب را پشت سر گذاشته است مسئولین و دولتی که ۷ سال است مردم را سر گار گذاشتند پاسخگو باشند این ها ظاهر داستان است این دولت هم می رود ولی ملت شیعه در اصول خود باید مقاوم باشد.

  وی افزود: خیلی باید کلان نگر باشیم ببینید در بعضی کشورهای آفریقایی که امکان دارد با رژیم صهیونیستی پیمان نامه امضا کنند و شیعه را به گوشه رینک بفرستند.

  حجت الاسلام باقری با اشاره به انتخابات های پیش رو عنوان کرد: تا انتخابات ۱۴۰۰ ۸ ماه مانده و انتخابات آمریکا ۲ ماه خیلی ها در داخل و خارج می خواهند این دو انتخابات را به هم گره بزنند که همه کار ما به انتخابات آمریکا بستگی دارد.

  وی بیان کرد: ۷ سال در این دولت مسائل و مشکلات را به آمریکا گره زدید هیچ غلطی نکردید فرقی نمی کندچه کسی در آمریکا بیاید چه بایدن چه ترامپ.

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: میخواهند سلامت و امنیت ما را زیر سوال ببرند حمله می کنند شایعه سازی می کنند درمعیشت ما یک قسمت مهم مدیریت کشور است اما قسمت عمده دیگر تحریم ها هستند تحریم مهم است دشمن تمام همت خود را گذاشته که ایران را زمین بزند.

  وی گفت: ۸ ماه تا انتخابات مانده است افرادی که از الان وحدت مردم را زیر سوال ببرند حاشیه سازی کنند دعوا راه بیندازند از الان مراقب باشید این انتخابات مهم است مجلس و قوه قضاییه انقلابی داریم دولت هم باید انقلابی و متحد باشند.

  باقری با اشاره به فوتی های کرونا در کشور و این شهرستان تاکید کرد: ۲۵ هزار نفر در ۸ ماه کشته در ویروس کرونا داشتیم درپیشوا ۷۵ فوت کرونا داشتیم که خطرناک است مراقبت کنیم ماسک استفا

  ده کنید ارتباط کمتر نسبت به تجمعات و بازار و عزاداری ها را رعایت کنید در دهه اول محرم مردم پیشوا گل کاشتند ۹۰ درصد هیئات رعایت کردند که سلامت مردم مهم بود و پای کار امام حسین بودند.

  وی ادامه داد: برچه اساسی فرزندان خود را مدرسه میفرستیم هرکلاس ده نفر باشد با ده کلاس ۱۰۰ نفر می شود از صبح تا ظهر مراعات سخت است از فضای مجازی استفاده کنید هرچند بروزرسانی و امکانات در اختیار مردم نیست ۴ میلیون دانش آموز در کشور دسترسی به اینترنت ندارند در پیشوا ۳۰ درصد دسترسی به اینترنت و امکانات ندارند باید فکری کنیم هم مردم هم دولت باید کمک کنند خیلی ها گوشی و اینترنت و تبلت ندارند.

  حجت الاسلام باقری در پایان خاطرنشان کرد: به احتمال قوی امسال اربعین نداریم ولی نمیدانیم با توجه به آمار بالای کرونا در عراق و ایران احتمالا اربعین نداریم سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان در اربعین هزینه شد چه اشکالی دارد امسال همین مقدار در شهرستان و کمک به دانش اموزان و غیره انجام شود اگر اربعین بود عرض ارادت به سیدالشهدا در موکب اربعین می کنیم اگر نبود در شهرستان طور دیگری کمک می کنیم ممنونیم که مردم به خادم خود در موکب امامزاده جعفر اعتماد کردند و می کنند شرایط قرمز هم باشد با رعایت پروتکل ها نمازجمعه هرهفته برگزار خواهد شد.

  http://nedayepishva.com/?p=66163&preview=true لینک کوتاه

   417 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای