امروز : پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 4 ژوئن, 2016 | ساعت انتشار خبر : 12:29 | تعداد بازدید : 7589 نفر | امتیاز خبر :
 • شهدای ۱۵ خرداد خواستار حمایت از ولایت مطلقه فقیه هستند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، پنجاه و سومین سالروز قیام خونرنگ ۱۵خرداد سال ۱۳۴۲ فرا رسید؛ قیامی که تاریخ را متحول ساخت؛ قیامی که هویت را به تاریخ بازگرداند؛ قیامی که پرده ...

  شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، چشم انتظار ما ایستاده اند و خواستار حمایت از ولایت مطلقه فقیه هستند.

  شهدای ۱۵ خرداد خواستار حمایت از ولایت مطلقه فقیه هستند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، پنجاه و سومین سالروز قیام خونرنگ ۱۵خرداد سال ۱۳۴۲ فرا رسید؛ قیامی که تاریخ را متحول ساخت؛ قیامی که هویت را به تاریخ بازگرداند؛ قیامی که پرده از سفاکی های دژخیم دون برداشت؛ قیامی که طلیعه یک رخداد بزرگ و تغییر عظیم در کشور گردید؛ قیامی که انگشت حیرت را به لب و دندان همگان گذارد؛ قیامی که شناسنامه یک ملت قلمداد شد و خواهش رستن را به تمنای بهار نگاشت.

   

  بذر انقلاب در واپسین روزهای بهار ۴۲ بر زمین حاصلخیز ایران چون مروارید در دل صدف جای خود را باز نمود و با خون انسان های عاشق پیشه، با مرام مردانگی و یک دنیا ایستادگی، آبیاری گردید تا اینکه در زمستان ۱۳۵۷ با طلوع خورشید سترگ و استوار انقلاب اسلامی از مشرق بندگی سر از خاک بیرون نهاد و فریاد “اناالحق” را زمزمه روز و شب این ملت سرافراز حق طلب نمود.

   

  در راستی و هستی قیام ۱۵خرداد بسیار سخن رانده و بسیار مطالب نگاشته شده اما آنچه پس از گذشتن از نیم قرن از آن هنوز برای مردم گفته نشده است ذکر زوایای پنهان و چیستی این رخداد بزرگ سیاسی و انقلاب آفرین مردم عزتمند ایران است که بر پایه باورهای دینی، اخلاقی و آموزه های اعتقادی در پی رفع حصر مرجع خود دست به قیام زدند و تاریخ سیاسی نه یک کشور، بلکه جهان را در مسیری دیگر و صحیح قرار دادند.

   

  این که چه تعداد شهید در این روز بزرگ تقدیم اسلام شد، این که چند نفر در این تظاهرات عظیم شرکت نمودند و ده ها علامت سوال دیگر که ذهن انسان های حقیقت جو و حقیقت پژوه با آن ها مواجه هستند، حقیقتی هست که به دنبال پاسخ سوال های آن ها باید گشت.

   

  اما آنچه از راویان و گذشتگان به یادگار ودیعه گذاشته است این می باشد که مردم عزادار شهر پیشوا در آن روز که مصادف با ۱۲محرم الحرام بود مشغول عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) بوده که با شنیدن خبر دستگیری حضرت امام خمینی(ره) آماده حرکت پیاده به سمت تهران جهت ایجاد فشار به حکومت به منظور آزادی امام (ره) شدند.

   

  پس از نماز ظهر و عصر و وداع افراد با خانواده ها، ایوان مصفای حضرت جعفربن موسی الکاظم(علیه السلام) محل قرار عصر گاهی شیفتگان امام(ره) شد که ایشان جملگی با غسل شهادت از مسیر قلعه سین راهی تهران شدند که با توجه به در مسیر قرار داشتن ورامین، عده ای از مردم این شهر نیز با ایشان همراه و همگام شدند که در نزدیکی پل باقرآباد این واقعه تاریخی حادث شد.

   

  اما آنچه که گفته شد بسیار کوتاه و گویا علت شکل گیری این قیام در منطقه بود که ذکر این نکته نیز ضروری است و آن چگونگی حضور مردم روستای محمدآباد عرب ها بود که ایشان پس از شنیدن خبر دستگیری امام در صحن پیشوا برای وداع به روستای خود باز می گردند و از روستای محمدآباد با یک دستگاه کامیونت راهی تهران شده و در مسیر، با راهپیمایان پیشوا و ورامین مواجه شده و به ایشان ملحق می شوند.

   

  فلذا با چیدن این مسائل کنار یکدیگر راستی این که جرقه قیام، صحن و سرای حضرت جعفربن موسی الکاظم(علیه السلام) شهر پیشوا است مورد تایید و تصدیق قرار می گیرد.

   

  اما مهم و مهم تر از آن که شروع و مبدا این قیام کجا بوده، این است که هنوز شهدای۱۵ خرداد چشم انتظار ما ایستاده اند و خواستار حمایت از ولایت مطلقه فقیه هستند.

   

  امروز نیز ولی فقیه در انتظار حمایت قاطبه مردم است و باید اهالی غیرتمند ایران اسلامی که بارها در مواقعی چون روز بصیرت دفاع از ولایت را به رخ جهانیان کشیده اند، دوباره مراتب حمایت و اطاعت محض خود را از مقام معظم رهبری و ولایت مطلقه فقیه ابراز نموده و اعلام وفاداری از طریق عمل به فرامین و منویات ایشان بنمایند.

  مهدی مقاری

   237 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای